Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(29)*-Alaturi de EMMA!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui katty Annie, de ce n-ai stare si pace?
Cred ca hormonii [alcool][q] aseara la TV ma uitam si se vb de durerile de sani, din timpul PMS ului si dr zicea ca cremele cu progesteron ajuta foarte mult....in tara asta. fu.... nu se gasete si pace asemenea creme, acum sa ma rag ca o tipa care e acolo, si nu pe drum inspre emirate sami cumpere de acolo, sami aduca, am dureri de sani cam de 3 sapt, dimineata se resimte cel mai bine [bang] ...macar de ar creste Dr de aici mia recomandat crema cu ibuprofen [alcool] Mie si frica sa vin in ro sa fac un control mai amanuntit...sincer... Daria frumoasa motzata ai. sanatoase sa fiti ca restul se rezolva Va pup, eu merg sa ma [bang] un pic ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la Iasi! Noi santem tot mucosi..Catalina nu poate merge nici azi la muzica,am vb cu doamna ieri si ,cand a auzit ca mai e inca mucoasa a fost de acord imediat sa nu vina la ora. Pe de alta parte,ieri a fost filmata ,cu grupa ei de balet ,pentru o emisiune a unui post local de tv.TVR Iasi.,si va fi difuzata(emisiunea) pe TVR2,sambata de la ora 4,30. Abia astept sa vad cum s-a comportat,caci nu ne-a lasat sa intram in sala de balet.. Catutza,cum te descurci cu ghipsul? Sant nasoale entorsele la glezna, daca nu le tratezi cum trebuie. Eu am o glezna laxa din cauza entorselor.Prima pe la 20 de ani,netratata pana la capat,au urmat apoi sirul de entorse la acelasi picior,vre-o 6 in total..tratate tot cu indiferenta..acum am probleme si cu tendonul ..si nu am voie sa port tocuri si daca nu am gheata (stransa pe glezna) in picior si nu-s atenta imediat calc stramb..asa ca ai grija.. Daria,Emma,aceeiasi problema e si la noi,inca nu ne imprumutam,insa s-au taiat multe de pe lista de cumparaturi..care e din ce in ce mai scurta ..si de fiecare data numai strictul necesar. Mie imi pare rau ca va avea de suferit Catalina..din cauza banilor din ce in ce mai putini. Deja incepem,trebuie sa participe la un concurs la Barlad in martie si nu cred ca o putem duce.Am facut calcule,costa 5-600 de ron toata cheltuiala(negative,pozitive,dosar,costumatie,taxa participare,transport )..si asta e doar unul din festivaluri(cel mai putin costisitor),mai sant o multime in decursul anului,cate unul sau doua pe luna,iar profesoara are pretentia sa -i participe copiii la festivaluri,ptr a obtine diplome,diplome care conteaza ptr cariera si remuneratia dumneaiei.. Ma tem ca daca refuzam sa participam la festivaluri sa nu mai vrea s-o pregateasca. Din punctul ei de vedere,600 ron nu e mult,insa,adaugat la cheltuielile lunare,la cheltuielile din luna martie,cand va fi ziua Catalinei si nu ne lasa inima s-o lasam fara petrecere,la cheltuielile de primavara cu hainute/pantofi..etc si raportat la castigurile din ce in ce mai mici..si la "zona crepusculara" ce ne asteapta.. Voi cum va descurcati? Din ce mai taiati,sau nu e nevoie inca? Cum faceti economii? Noi a trebuit sa facem revizie la centrala termica ieri,au mai zburat 400 ron,eu si CAtalina avem nevoie de stomatolog,nici nu vreau sa ma gandesc cat ne costa,mai mult pe mine,va trebui sa mergem de saptamana viitoare,eu mai am de mers si la gineco(control,echo,test pap),apoi la oki...luna asta avem 5sarbatoriti(mama,nasul,2 nepoti si o prietena),luna viitoare trei..zau daca nu incepe sa ma stranga in spate.. Spre ce domeniu sa ne indreptam atentia? Sotul e in IT,din aprilie anul trecut scad vanzarie continuu,(mai putin decembrie,care insa n-a fost nici el cu ar fi trebuit),eu cu jucariile mele,am miscat ceva in noiembrie,decembrie mai deloc iar anul acesta s-au oprit de tot.Am facut stocul in ianuarie si asteptam sa vedm,trimit inapoi ce mai am si incheiem sau ce fac..luna asta trebuie sa iau o hotarare. Am vazut la tv ca si cei din alimentatie se plang ca nu mai au vanzare. Care e calea? Spre ce sa ne indreptam atentia? Uf! Scuzele mele ca dau buzna cu problemele personale peste voi.. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adi, cred si eu ca traim vremuri in care trebuie sa ne prioritizam ce e important in viata, si sa dam deoparte sau sa amanam pe cat posibil costurile inutile sau mai putin importante. In viata voastra cel mai important e Catalina, iar daca ea considera ca e important pentru viitorul ei sa cante la festivalul de la Barlad, eu zic sa faceti un efort sa mearga. Daca ei nu i se pare asa important, lasati-o moale! Cu ziua ei de nastere sunt convinsa ca poti organiza tu ceva frumos cu cheltuieli cat mai mici! Important e sa nu treaca ziua fara a fi marcata! Restul, vizita la stomatolog, analize, se pot amana, asta daca nu sunt urgente! Noi stii din ce taiem? Din vizite si cadouri la zile de nastere... buget de austeritate, noroc ca nu prea sunt in perioada asta, in aniversarile noastre, care iar sunt mai incolo, in iesiri in afara casei, daca iesim...cheltuim, e inevitabil! La cumparaturi, doar strictul necesar, lapte, legume, fructe etc, incercam sa ne tinem de listele pe care le facem de acasa si daca ne tenteaza ceva ne gandim de doua ori daca ne trebuie neaparat! Imi pare rau ca inca bolnavioara Catalina! Sanatate multa! Daria, sunt convinsa ca nu mai e mult si vei ajunge la linistea interioara mult-dorita! Annie, chiar nu stiu ce sa-ti zic ref. la durerile de sani ex-PMS, trebuie sa faci niste investigatii! Ai promis ca ne pui ceva poze de la concursul lui Clau... Emma, maine suntem cu tine, da? Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna celor mai si mai... [hia] abia acum am avut acces la net[alcool],un nenea pirat de pc local a dat toata reteau peste cap de aseara de la orele 20...noroc ca am fpst inspirata si am fost pe capul lor de dimineata si astfel au ajuns si la noi la ora 13[:D]. Daria [pup] o sa treaca si divortul [flo] Nu stiu cine intreba ce mai reducem,ca sa strangem "cureaua"(in afara de Ca,Fe si vitaminele pt mine[:(]....habar nu am ce caci ratele mele( la banci) sunt "dodoloate"450 euro.....nu am decat sa-l trimit pe al meu si pe centura[:D]...in rest sanatosi sa fim [pup] [grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2 [bonjovi]sau [ispita][/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DODO, intra pe mess , pls [flo][flo][flo] Adriana, imi pare tare rau, intr-adevar totul costa foarte mult, sper sa reusesti sa imbini totul pt Catalina [flo] Eu ce am taiat din cheltuieli extra ? Toate cheltuielile extra, nu mai cumpar nimik dp net [:D], nu mai merg alela prin magazine si hipermarketuri, nu mai cumpar mancare de-a gata [8D] Cum avem de mers la zile de nastere, cand prind ceva reduceri, cumpar din timp cadourile [asia] Eu am o rata de 100 euro, a alta la ing insa aici jonglez luna de luna, am dadaca 500 ron, masina si apartamentul. Nu reusesc inca sa ajung pe linia de plutire si asta imi da insomnii.[bang] ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie, nu lasa durerile de sani neverificate. Nu te baza doar pe explicatia legata de pms, te rog ai grija de tine. Adriana, imi pare tare rau ca sunteti mucosi, va tin pumnii sa va treaca repejor. Sa-mi povestiti si mie cum a iesit emisiunea, ca la ora aia sunt in avion. Catutzule, imi pare rau ca esti ghipsata, dar mai bine acu un pic de disconfort decat o glezna indurerata si sensibila ani de zile. Stiu ca am avut si eu o entorsa foarte urata pe care am tratat-o cu apa rece (am cazut de pe niste platforme d-alea cu talpa de 6cm si tocul de 15 ... va cam imaginati ce placere) ... si cativa ani buni n-am putut purta decat espadrile si ghete. Pana la urma m-am rezolvat cu acupunctura ... da' a durut si a durat. Emma, maine sunt si eu alaturi de tine [pup], ai grija de tine. Mey Dodo mey, tu esti oul kinder cu surprize ? Azi esti mandru maine mandra ... mey mare smecherie coci tu acolo, ne tine in suspans vaz io. Ce-o fi sa fie, cu sanatate sa vie. Ca bine ziceci de cheltuieli ... slava celui de sus ca acu sunt platita in euro si mi-e mai usor sa platesc ratele in lei din tara dar ... painea cea mai ieftina e 1.7e, sub 1e nu prea gasesti nimic de mancare, noroc ca nu mancam carne ca bate lejer 10e/kg. Fructele sunt de toate neamurile, gasesti si cirese si afine si pepene galben ... tot pe bani si ele. Ma uitam ca dam cam 6-700e/luna numai la supermaket pe mancare si consumabile ... medicamentele mamei, transportul, un spanac de mobila de ikea (ca noi suntem inca in faza ... ce facem cu cutia asta?, mai tre sa luam ceva de pus diverse), drumul in romania ... si uite asa astept leafa cu fatza lunga, dar mult mai putin lunga decat o aveam oricum in tara. Plus ca sunt o tona de chestii apetisante p-acia care te omoara de tot: vine madonna in zona in iulie, normal ca vrei la concert, esti la o ora jumate de Londra, Paris si toate cele. Concerte si colo si colo, numai cand ma gandesc la U2 - iulie la Paris ma ia cu transpiratii (si "numai" 200e/beletu) ... of, ce ti-e si cu poftele astea, toate sunt pe bani. V-am pupat pe toate, cred ca mai scriu peste fro saptamana cand ma intorc acasa (adica in brxl, ca sa nu va confuzez [8D]) Mi-e un dor nebun de baietii mei, am senzatia ca au plecat de o mie de ani, nu de o saptamana. V-am pupat pe toate si pe fiecare dintre voi. r Copiii merita tot efortul nostru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116702"]Alex[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106295"]Andrei[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124470"]Ecaterina[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123984"]Silviu[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutzele mele vin iar ca miloga cu scuzele la inaintare .. Am avut o saptamana incarcata… Analize , servici , analize.. iar servici .. unde este o harababura totala… reorganizare… locurilor de munca.. off .. ce balamuc… Cel mai tare ma bucur ca mi-am repetat analizele si mi-au scazut valorile la transaminaze si fibrinogenul a scazut de la 696 la 412. Deci vina o purta “ nesimtita “aia de masea… Mai am maine un hop , la medicul de familie care in baza analizelor sa imi dea acordul “scris” [bang] ( ideea d-nei Geta de la Giulesti…off). Sper sa nu fie atat de incuiata ‘medica de familie” sa nu imi dea… Ledi sanatate copilutzului !! Daria , tu ma faci praf…. Are neshte ochisori Giulia … m-a omorat!! Stiu ca am mai scris… dar nu ma pot abtine… Cat despre divorturi , avocati .. brrr… mie mi-e groaza. Am trait un cosmar.. A durat 4 ani ....dupa decesul tatatul meu a trebuit sa contiunui procesul de partaj cu “mandra lui”… Offff.. mi-e groaza! Iti doresc multa putere sa treci peste necazuri!!! Dodo pup mamica gravidutza!!! Catutza mi-e milutza rau de tine si de piciorusul tau!!! Sanatate muuulta iti doresc!! Annie ti-ai consumat energia??? [pup] Adriana sanatate multa!! Fara mucishori!!! Pup vedeta balerina . Imi pare rau ca lucrez sambata… ca vroiam sa o vad si eu … pe Cata. Emma sper sa se incheie aceste neplaceri !!Sunt alaturi de tine!! Aurorra pup si eu delfinasul !! Daniiii!!! Danyyy adu-mi si mie te rog un bulgarash de zapada!!! Distractie placutaaaa!!! Lilia,Isa, Ralucutza’ Gabi, Katty, [pup] Daca am uitat pe cineva , imi cer scuze , nu am facu-o intentionat!! Va [pup] Ps. Suuuper a iesit placintzica cu iaurt!!!! Bestiala!!! Sar’naaaa ptr. reteta!!! [pup]
[url="http://community.webshots.com/album/549408998XEKeMr"]PERLUTZA [/url] sufletzelul meu!
Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau -helau Lume veche ![:D][:I] Bine v-am regasit dragelor![pup] Acum fata e cam defecta si super obosita ( va inchipuiti ca nu prea am dormit da!!?) Maine revin cu amanunte si pozne![8D] Mreg sa citesc din urma si sa scriu si cate ceva la subect! Va urez o noapte frumoasa![nani] Fug la nany caci numa dupa 2-3 am adormit!!!![bang]N-au vrut neam mai devreme..au garait de m-au omorat! Dar stiu ca asta e hiba lor cand pleaca de acas'!Sanatosi sa fim!Intr-un cuvant frumos dar f. obositor / raspundere multa! Ne-am intors toti sanatosi si voiosi cu bateriile full! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...