Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cus-cus pentru copil


Recommended Posts

Am incercat sa-i fac mandrei mele paste, dar asa nu le mananca ca sunt prea mari, iar blenduite nu-i plac ca sunt prea mici[:D]. Am luat cus-cus de la market dar nu stiu cum sa-l prepar, pe net am gasit numai minuni, cu niste ingrediente nemaiauzite. Se poate face cu branza, cu carnita tocata de pui? Poate ma ajutati cu ceva retete... [url="http://adrabell.blogspot.com"]Printesa[/url] adra_bell si [zana]Eva-Elena (14 nov 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oaspete bb_yasmi
adra_bell. iasminei ii plac la nebunie pastele de cus-cus (cele normale care sunt mai mari nu le prea vrea). ei i le fac fie cu almette sau cu branzica si smangtana, fie cu sos (de rosii cu un pic de ceapa si usturoi), fie cu sos cu carnita sau puse in ciorbita. altele nu imi mai amintesc...[:D] ................................................................. Cea mai fericita sotzie si mamica!!! ................................................................. Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !! .................................................................. mami Lavi [vampa] si bubulina [copil] IASMINA ALISSA 31.10.2007 [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e couscous. Eu peste o cana de couscous pun o cana de apa fiarta si le amestec mereu cu furculita. Dupa vreo 5 minute sunt gata. Le folosesc la salata tabouleh: rosii, patrunjel, ulei, zeama de lamaie proaspata, sare si piper. Poti folosi si pe langa tocanite. Daca e cumva celalat fel de cus-cus, eu mai mult pe langa tocanite si paprikas, dar le gatesc mai mult ptr fetita. Cred ca ar merge si cu lapte fiert.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut cus-cus simplu, ca garnitura langa peste si Sophia a papat ! Bine, nu mult, 2 lingurite si inca vreo 2 le-a rlat frumos afara din gurita si le-a intins pe unde a ajuns. Dar ei ii plac si pastele, mai ales cele pe care le poate tine in manuta, tortelini sau paste spiralate. [url="http://picasaweb.google.com/mihuta10/Sophia/photo#5192531263028553330 "]mami de Sophia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...