Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Peeling chimic


Recommended Posts

Din pacate, alea sunt singurele poze pe care le are. Am intrebat-o si despte ten si a zis ca este foarte foarte uscat. I se cojeste daca nu da cu crema aia...Bine, a si inceput sa se dea cu fond de ten ca de azi a plecat la birou. O sa citesc si eu despre microdermabraziune, auzisem ca nu este foarte eficienta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Carrye
Din pacate, alea sunt singurele poze pe care le are. Am intrebat-o si despte ten si a zis ca este foarte foarte uscat. I se cojeste daca nu da cu crema aia...Bine, a si inceput sa se dea cu fond de ten ca de azi a plecat la birou. O sa citesc si eu despre microdermabraziune, auzisem ca nu este foarte eficienta.
Te rog mult de tot, poti sa-mi spui descpre ce crema super hidratanta este vorba? Eu am mari probleme de hidratare la nivelul tenului. Merci! ileana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu mare placere! Crema se cheama Lipobase Repair - crema speciala pentru pielea foarte uscata. Pret: aproximativ 30 lei. Recomandata de doctorul chirurg care i-a facut peeling-ul. Uite ce scrie pe spatele tubului: "Crema speciala pentru pielea foarte uscata. Poate fi folosita si ca supliment pentru ingrijirea pielii normale. Este suficienta aplicarea o data pe zi. Actioneaza rapid. Eficienta se mentine toata ziua. Nu contine parfum, coloranti sau conservanti." Vad ca este fabricata in Olanda de Astellas.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Carrye
Cu mare placere! Crema se cheama Lipobase Repair - crema speciala pentru pielea foarte uscata. Pret: aproximativ 30 lei. Recomandata de doctorul chirurg care i-a facut peeling-ul. Uite ce scrie pe spatele tubului: "Crema speciala pentru pielea foarte uscata. Poate fi folosita si ca supliment pentru ingrijirea pielii normale. Este suficienta aplicarea o data pe zi. Actioneaza rapid. Eficienta se mentine toata ziua. Nu contine parfum, coloranti sau conservanti." Vad ca este fabricata in Olanda de Astellas.
Multumesc mult![flo] Oricum, fotografiile postate de tine ( si exemplele date) m-au facut "sa ma inscriu"pentru la iarna pt. un astfel de tratament. Chiar arat ca dracu... ileana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vreau sa va mai spun cateva chestii inainte de a face experimentul asta: Sora-mea a zis ca nu si l-ar mai face. Deja are bubite pe frunte pentru ca peeling-ul nu trateaza cosurile! Daca vreti sa il faceti, mergeti inainte si rezolvati aceasta problema pentru ca este pacat! Bineinteles ca si ea a fost avertizata de doctor. Pe de alta parte, ea nu avea cine stie ce pe fata, nu prea am inteles de ce l-a facut. Avea niste riduri pe langa gura si au disparut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Carrye, am mai auzit de o tipa cu ten acneic, care si-a facut ca sa-si curete fata si sa-si micsoreze porii, iar la 3 luni era totul la fel. Doctorul ii daduse tratament doar cat sa nu aiba nimic pe piele la momentul respectiv. Si dupa capul meu, eu spun totusi ca uscarea asta excesiva a pielii, cu toata hidratarea externa, duce totusi in timp la o imbatranire prematura. mi-e greu sa cred ca o arsurile (ma refer la peeling-uri facute constant), fie ele si controlate, nu subtiaza si nu "sifoneaza" epiderma. [flo]pt sora ta cea curajoasa si pt tine ca ne tii la curent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact Lolita,subtiaza si sensibilizeaza pielea.O spun din experienta,fac in fiecare iarna un peeling.Curata initial,pielea arata mult mai bine pentru cca 1 luna,dupa care revine treptat la calitatea initiala.La fel si ridurile superficiale-initial par sa dispara,dupa cateva saptamani redevin vizibile.In plus,nu trateaza acneea.Din cate stiu eu,exceptie cazurile de stafilococ,cauza acneei este interna..un peeling va ameliora situatia insa doar temporar.Porii dilatati din cauza acneei(sau nu)rar se micsoreaza cu un peeling.Poate dupa vreo 10 sedinte sa vezi o oarecare ameliorare,altfel solutia(si aia temporara),e umplerea cu acid hialuronic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
carrye, unde si l-a facut? adica poti sa ne dai adresa/link? ash vrea si io un peeling superficial, sa scap de punctele negre, si porii f. dilatati. IO am tenul gras. Vara, mi-e mai greu, ca se suprainfecteaza unii pori, si apar coshuri. Nu mai e acnee, doar o tendintsa acneica. Ash vrea sa fac acum, pana nu da caldura. si mai ales, cat a costat-o? M-au impresionat pozele, si faPTUL ca ai zis ca unele riduri fine de la gura s-au dus. Zic ca e eficient, acneea - de obicei e hormonala nu o scapi dand jos un rand de piele. Dar o regenerezi si ii da alta fortsa. o [fetita] [cool][url="http://picasaweb.google.com/olteanu.mara"]soarele din viatsa noastra [/url] mamica natanga de pe 9.05.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-a facut la doctorul Radu Voicu, cel care ne-a facut si operatia la sani. Site-ul este asta: www.bendis.ro Si eu tot peeling superficial vroiam, insa cand am ajuns la dansul ne-a spus ca nu face peeling superficial pentru ca este apa de ploaie. Ei i-a facut mediu. Despre costuri nu pot sa iti spun mare lucru din pacate, pentru ca ei i-a facut un pret special. Dar cred ca este aproximativ 100 euro. Daca ai si alte intrebari, iti raspund cu placere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Buna Eu am facut ieri seara pealingul cu TCA si deocamdata sunt in faza de asteptare. Mi s-a spus ca la 24 de ore dupa aplicarea procedurii trebuie sa incep sa umezesc fata la fiecare 4-5 ore. Acum sunt toata ''maronie'' Pealingul l-am facut in special pentru petele care mi-au aparut initia in perioada sarcinii, care odata cu trecerea anilor, in lipsa unui tratament adecvat, s-au accentuat tot mai mult. Astept sa vad rezultatele. Procedura in sine a fost suportabila insa ma deranjeaza perioada aceasta de stat in casa. In plus cred ca o sa sufar foarte mult pt ca sunt obijnuita sa ma fardez. Nu trec de usa casei daca nu sunt fardata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...