Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Peeling chimic


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Astrea
Buna Doctorita se numeste Silvia Nitescu. Este chiar proprietara clinicii New Line. Eu merg acolo de vreo 2 ani pt tot felul de tratamente corporale, am facut si injectii pentru fata si am fost multumita. Cel mai des merg pentru tonifiere corporala si in special pentru fata. Este o procedura pe care ei o numesc lifting, in care se lucreaza toti muschii fetei, iar rezultatele sunt foate bune. De aceasta data a costat 500 lei pealingul pt ca mi-a facut un pealing usor inainte de acesta pt a duce toate impuritatile. Normal voia sa imi faca un glicolic si abia luni cel cu tca. Ar fi fost mai ok pt ca rezultatele ar fi fost optime. Insa eu sunt conditionata de timp si am insistat sa imi faca ieri tca, mai ales ca era sf de saptamana si nu pierd mule zile lucratoare. Programarea am facut-o cu cateva zile inainte. Problema este ca din martie pana in septembrie nu se mai fac pealinguri din cauza soarelui. Multumesc pentru urari. Toate cele bune. :)
Servus, DA-MI SI MIE UN LINK. N-am intels,ai facut injectii cu acid hialuronic? Cum a fost? Cat te-au tinut? Un pret? Cat costa acea procedure pt fata , numita "lifting". Trebuie facute la ce intervale? Face dr procedurile sau o cosmeticiana? ( eu nu mai vreau sa calc pe la cosmeticiene....) ileana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

www.newlinebv.ro (dar siteul nu este cine stie ce din punctul meu de vedere). Am facut si injectii, le face doamna doctor. Nu mai stiu cat costa pt ca le-am facut acum cateva luni. Tonifierea (se face cu un aparat care are doua palete care prind muschii de la extremitati si ii incordeaza, se repeta miscarea de 3 ori pt fiecare muschi). Eu am facut tonifiere de fata (numita lifting), de picioare si fese si de sani. Cea de fata mi se pare ca este 300 lei abonamentul de 10 sedinte. Este bine sa faci doua abonamente pt rezultate bune si ulterior sedinte de intretinere. Normal ar trebui in prima faza macar de 3 ori pe saptamana. Eu sunt mai neglijenta pt ca ajung mai rar in ultimul timp. Insa la fata rezultatele sunt vizibile imediat. Iti ridica sprancenele, colturile buzelor.. Imi amintesc ca la prima sedinta mi s-a facut jumatate de fata si mi s-a dat o oglinda. Se vedea diferenta intre cele doua sprancene. Tonifierile, drenajul linfatic, etc, sunt facute de catre asistente..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Astrea
:) Multumesc.. Da.. cel mai bine este sa mergi la ei. Eventul suna inainte sa fie si d-na doctor.
Merci. Sun, iti dai seama, asta a fost un motiv principal in hotararea de a merge la ei, ca mi-ai spus ca este dr. Sunt satula ( ca sa nu spun altfel) de cosmeticiene...si refuz orice tratament aplicata de cosmeticiena. ( ca nu-i adptat tenului si nevoilor ...ele asa au randul "la smakuri"...as aplica). ileana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Astrea, Multumim pt. toate informatiile oferite in leg. cu peelingul. As mai vrea sa intreb de care ai facut: TCA-ul cel mai puternic sau mediu? Dr. a hotarat cat de profund sa fie sau tu? Dupa cate zile tenul isi revine astfel incat sa poti merge la serviciu fara sa se observa ca e ceva in neregula cu fata ta? Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Licurici27
Buna Astrea, Multumim pt. toate informatiile oferite in leg. cu peelingul. As mai vrea sa intreb de care ai facut: TCA-ul cel mai puternic sau mediu? Dr. a hotarat cat de profund sa fie sau tu? Dupa cate zile tenul isi revine astfel incat sa poti merge la serviciu fara sa se observa ca e ceva in neregula cu fata ta? Multumesc
Nu stiu exact daca cel puternic sau mediu. Cred ca cel puternic.M-am lasat pe mana d-nei doctor in ceea ce priveste profunzimea. Prima data cand l-am facut era tot vinerea, iar miercurea urmatoare am fost nevoita sa ies. Cazuse toata pielea veche, iar cu crema de protectie solara nu se vedea decat o usoara roseata, care putea fi pusa si pe seama frigului de afara. Acum nu stiu cat va dura totul, am inceput sa ma cojesc. Sper sa cada toata pielea moarta pana miercuri. De data aceasta in loc de obijnuita crema de galbenele, care data trecuta mi-a provocat o iritatie destul de neplacuta, folosesc Cicalfate de la Avene. Sper sa aiba rezultate bune. Trebuie sa spal fata cu sapun Dove la fiecare 3 ore si sa aplic aceasta crema, pe fata perfect uscata, pana la eliminarea tuturor resturilor de piele moarta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara in urma unui tratament cu vitamine (!!!!) mi-am stricat tenul ingrozitor si mai ales pe spate si pe piept (toamna 2008 - primavara 2009). Am 28 de ani acum, iar de cand am intrerupt tratamentul care a facut minuni pentru o alta boala (sclerodermie), s-a dus si acneea rebela de pe spatele meu si de pe piept. Problema este ca nu cred ca voi putea purta vreodata rochite sau bluzite care sa-mi dezvaluie spatele, pentru ca sunt plina de pete. Credeti ca am vreo sansa cu peelingul? M-am gandit de f mult timp la acest lucru, dar nu am dat curs... Multumesc, sper ca ma poate ajuta cineva cu un sfat, Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[/quote] Nu stiu exact daca cel puternic sau mediu. Cred ca cel puternic.M-am lasat pe mana d-nei doctor in ceea ce priveste profunzimea. Prima data cand l-am facut era tot vinerea, iar miercurea urmatoare am fost nevoita sa ies. Cazuse toata pielea veche, iar cu crema de protectie solara nu se vedea decat o usoara roseata, care putea fi pusa si pe seama frigului de afara. Acum nu stiu cat va dura totul, am inceput sa ma cojesc. Sper sa cada toata pielea moarta pana miercuri. De data aceasta in loc de obijnuita crema de galbenele, care data trecuta mi-a provocat o iritatie destul de neplacuta, folosesc Cicalfate de la Avene. Sper sa aiba rezultate bune. Trebuie sa spal fata cu sapun Dove la fiecare 3 ore si sa aplic aceasta crema, pe fata perfect uscata, pana la eliminarea tuturor resturilor de piele moarta. [/quote] Buna Astrea, Cum mai esti? Ai reusit sa iesi ieri afara? Esti multumita de rezultat? Este mai bine decat prima data... sau rezultatul se mentine doar cateva saptamani dupa ce il faci? Vroiam sa te intreb daca tenul tau mai avea vre-un cos rebel? Ca eu am sunat si mi-a spus ca trebuie sa fii vindecat complet de acnee! Multumim ca impartasesti cu noi experienta ta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
buna..am si eu de gand sa fac iarna aceasta un peeling mediu..din cauza cicatriciilor de la acnee.Vreau sa va intreb daca se merita facut..adica din cate am inteles nu am voie sa ma expun la soare..trebuie sa stau 10 zile in casa..cat timp dureaza aceasta "operatie"?:|apar imbunatatiri majore dupa ..adica sa nu mi se m.ai cunoasc asa tare cicatricile?:-s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...