Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele*(26)*


Recommended Posts

Daria , de Craciun fac fursecuri cu miere si scortisoara in diverse forme, cumpar cozonac si in functie de unde plecam si ce loc mai am in frigider mai fac ceva...dar nu stiu ce! De revelion fac krem a'la krem in forma de tort....cumpar cozonac [:D] si tot asa sa vad ce loc mai am. [*][pegeam] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mi-e leneee ... inca nu stim cum vom lucra ... aiurea de tot sunt oricum cand ma gandesc ca nu am timp de nimic. Nici nu stiu daca fac baigli cu nuca/mac, ar fi primul an din viata mea fara, insa nu am tragere de inima ... Krem a la Krem fac si eu, tot asa, cumpar blatul de tort [:D] , as presta o praji cu foaie sparta ... in rest ... pauza de idei ... iar daca vin mamicile cu copiii in vizite nush cu ce-i vom servi [bang] ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyalo Gabi - ma bucur ca a fost bine cu "soacra" .Tot raul sper bine pana la urma..Doamne -ajuta! Azi va serbaluiti zici!!! Sa ne spui ce a primit de la acest "MOS" caci inteleg ca daca a fost cuminte...tot o sa vina Moshu pana pe 25 corect????[:D][olala][pup]
Dany azi a fost serbarea cu Mos,darurile au fost simbolice:o punga pufuleti,un mos cu bomboane,o punguta cu figurine din ciocolata o portocala[:D].Dar ce crezi ca a contat importatnt a fost ca a fost primit de la MOs[:D] si ca a vorbit cu el[;)];iar pe 23 vine Mosul din partea primariei[;)] Ani [:D]cu "imblanzirea" nu a fost simplu,dar a si durat 7 ani [:D].Ceea ce a durat-o cel mai tare a fost ca am ignorat-o[:D][pk] si sincer nu stiam daca o sa am rezultatele dorite ...dar a functionat[cool] Adi wow ce casuta[olala]; Daria [pup] deci nu-s singura care habar nu am ce sa fac dulce de Craciun[pk]; Catatrimite si la mine prin posta niste krem-a-la-krem[:I] [pup] [grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bn.lilypie.com/clIZp3/.png"]Varsta lui Donu'Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Adi, deci intri la imobiliare, poate imi faci si mie discount la o casuta [:D], tre sa recunosc ca ai talent si rabdare [pup] Eu sunt bine, nu stiu daca az sau duminica e utima zi de scoala a lui Clau, dar aflu mai tarliu. Ultimile zile sotul meu a fost suparat si nu a vb cu mine, si iar mi-a cerut sa nu mai fac nmic pt el, gatit, spalat, etc [alcool] acelasi motiv..deh nu stiam ca nu am voie sa ma imbolnavesc offff..poate chiar ma voi supara si ii voi face pe plac. mi s-a dezlipit piciorul la masa, si am luat silicon gel ca poate l-o lipi....Dream on, Anna .sper sa reusesc sa il lipesc in rest va pupi [pup] ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineataaa!!! Azi incerc sa "fursecuresc"...insa nici nu m-am apropiat de bucatarie si deja ma dor mainile..[:)]si mai am si un munte de rufe de calcat... N-am dus copil la gradi,n-o mai duc ca-mi mananca din timp si din energie. Anna,zi-i si tu sotului ca-i post si nu se face..[:D]..poate asa intelege si -i trece supararea. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza ... Adriana, o caut si revin ... e praji cu foaie sparta, eu o voi presta sigur [pk] Pup trupa si revin ! Reteta: Kati Teszta - Prajitura cu foaie sparta: Am intrat sa scriu reteta de la Kati teszta - sursa - tot caietul bunicii mele Aluatul pentru 3 foi (se coc pe dosul tavii, eu am pus pe hartie de copt): 500 g faina, 150 g margarina, 4 galbenusuri, 1 praf de copt, smantana grasa cat cuprinde. Se framanta toate si se intind 3 foi, se coc pe rand pana devin aurii. Crema: se ia una din cele 3 foi, cea mai urata, si se faramiteaza cu masina de tocat, cu mixerul, cu ce avem la indemana. Se adauga 200 ml lapte cald, 2 linguri de gem de caise si rom dupa gust; se amesteca toate pana rezulta o crema mai moale. Se amesteca, separat, 200 g zahar pudra (eu pun 250), 150 g margarina sau unt, 2 linguri de cacao (cat mai neagra). Se inspumeaza toate la un loc , iar cand e gata se adauga cate putin din crema rezultata din foaie sfaramata. Crema se pune intre cele 2 foi. Spuma: se bat albusele spuma tare, se adauga 200 g zahar pudra si se continua cu mixerul la bain-marie pana devine calduta. Asa calduta se aseaza deasupra prajiturii si se niveleaza cu un cutit sau se da forma tuguiata cu o furculita. Prajitura este buna a doua zi. Se tine la loc racoros sau la frigider, inainte de servire se razuieste ciocolata deasupra. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, cred ca am sa-i spun de post...si sigur se v-a enerva mai tare [:D][alcool].a inceput sa ma amuze comportamentul lui de 3 ani, Clau are 5+ si nu face ca el cum pastrati fursecurile proaspete pana la Cracila sau mai mult timp? mie pofta de paleuri [pofta] ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...