Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(31)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fete dragi, noi suntem bine, tati este in concediu...asa ca si david e acasa si suntem fericiti cu totii...va pupamid="green">

 

doloresid="blue"> si [bonjovi]David Cristianid="blue"> -22.11.2006-id="blue">

 


"Ar trebui sa fim recunoscatori oglinzilor .... pentru ca reflecta doar exteriorul "

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi regasite,

va poftesc cu drag la [cafea] si [papica].

 

Koko ce au spus dr;

Miro ce-ti face burtik si printesa?

 

Restul ce faceti?

 

[pup][grup]

 


Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">

 

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

 

Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelleid="red">

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!id="red">

 

[ruga]Doamne ajuta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fete dragi,

nu ma dati disparuta - va rog io mult. va citesc aproape zilnic - insa nu pot raspnde din varii motive.

va iube - asta o stiti, nu? [olala][olala]

 

acum sunt la lucru - nu stiu cat voi putea scrie - suntem intr-o mica pauza si fara sef - asa ca bag la greu.

 

ce sa va pove de noi? s-au intamplat atatea in ultima vreme - ca nici nu stiu cu ce sa incep.

cu cele mai importante: - Karina e bine si burtoku la fel.

 

la lucru mi-e din ce in ce mai greu - asa ca saptamana viitoare va fi ultima in care voi mai lucra - din 1 martie intru in prenatal.

asa ca - din 1 martie nu mai scapati de mine. [:D]

 

Karina nu mai merge la gradi - datorita mai multor cauze - printre care si mamica unuia dintre copii - care s-a gasit sa comenteze vis-a-vis de educatia pe care le-o aplica Alina acolo. Eu cam banuiesc despre cine e vorba - insa daca Alina nu a vrut sa-mi spuna cine e - asta e - am luat-o ca atare.

Directoarea gradinitei - in loc sa afle cauzele partilor si parerile tuturor parintilor - cum m-i s-ar fi parut normal - a luat de la sine decizia si a renuntat la serviciile Alinei.

Normal ca din acel moment nu mi-am mai dus nici eu fata la gradi - ca oricum ea nu statea cu altcineva de pe acolo - si parerea mea despre restul din gradi - oricum e naspa. Ce mi s-a parut super naspa din partea directoarei - este ca nici macar nu a insistat sa ramanem in gradi, sa incercam macar cu noua educatoare - ea pur si simplu se bucura ca se scapa de noi. Halal management face si asta pe acolo.

Nu mai vorbesc de multe chestii aflate despre aceasta gradi - printre altele - micsorarea portiilor de mancare, aducerea si tinerea cainilor in incinta gradinitei - cu copiii pe acolo, faptul ca frate-su locuieste in acea gradi - la etaj -si il desparte doar o scara interioara de copii - brrrrrrr. Sa va mai spun?

mama - mama ce ar merita asta o reclamatie la protectia copilului si bineinteles ca nu numai. Ar primi la amenzi din toate colturile - la cate nereguli sunt pe acolo.

 

Intr-un cuvant - suntem USURATI ca am scapat de acolo - fata sta acum cu mama mea- saptamana viitoare o voi duce la parinti la Otelu - deci tot cu mama - iar din 1 martie raman eu acasa cu ea - sper sa ma descurc - deoarece de cateva zile am contractii dureroase seara si stau mai mult lungita.

 

in rest - suntem bine - marti am un nou control la burtoc - parca vad ca ma imobilizeaza la pat.

Miercuri am programare la manichiura - m-am saturat de unghii rupte si am apelat la aplicare de gel - si tare mandra mai sunt acum de unghile mele. Asa ca - sunt ocupata, da?

Nu va mai spun ca si fostul sef ma cauta sa-mi ofere din cand in cand ceva de lucru - deci din proiect in proiect.

Asta nu poate decat sa ma bucure - deoarece in ultimul timp la actualul job nu prea mi-am mai folosit creierasul si se cam atrofiase saracul. [bang]

 

no - pai cam atat

va pupez pe toate si va doresc un w/e cat mai fain

sper sa mai intru nitel si maine - poimaine - va pup pe toate

 

pa pa

 

Miro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele

 

Eu tot cu serviciul ma omor. Nu am timp de altceva.

Incerc astazi sa imi fac timp sa va mai citesc.

 

Iulia este bine. Am scos-o ieri la zapada (prima ei zapada). I0a placut tare mult. Inchidea ochii cand se uita ii sus ca o ningea pe fatza. Si i-a placut tare mult sa se joace cu zapada, sa o arunce insus. Nu ar mai fi intrat in casa. [:D] Astazi insa este tare urat afara. Este cald si se topeste zapada, pe jos este numai apa, te faci fleasca la picioare.

 

Mayaioneid="red">, este superba Ana. Imi place tare mult de ea [pup]

Dbunnyid="red">, ce scump este Dani cand canta. Si ce-mi plac obrajorii lui... l-as papa... [:I] [pup]

Mayaioneid="red">, eu nu mai retin cat am sangerat dupa chiuretaj. Stiu ca a tinut cateva zile, ma lasa, iar incepea, etc. insa nu a durat mult. Daca vezi ca se ingroasa gluma sa mergi la medic. [pup]

 

Cat despre intrebarile pe care le pun copiii nostri, incepuse si Iulia cu intrebarile, dar vad ca s-a oprit. Cand nu intelegea ceva in cantecele, poezi, etc. ma intreba "ce este?" si avea rabdare sa asculte explicatia mea. Asta a fost in perioada sarbatorilor. Acum astept cu nerabdare sa reinceapa [:D]

 

Mironaid="red">, ce ma bucur ca ai apucat sa scri. Ma bucur ca intri in prenatal. Ai grija cu durerile, trebuie sa stai cuminte. Eu asa am trebuit sa stau toata sarcina cu Iulia. Nici pe scaun la calc. nu puteam sa stau ca ma resimteam imediat, se intarea burta. Asta a fost si unul din motivele pentru care nu m-am alaturat voua mai devreme. Cat despre Kara, e bine ca s-a intamplat asta acum cand intri tu in prenatal. Este pacat ca s-a intamplat asa ceva la gradi... pacat ca managementul e de doi bani... Acum ca Kara va sta cu tine, trebuie sa ii explici ca tu nu te simti bine, ca te doare burtica si trebuie sa stai cuminte, etc. astfel incat ea sa aiba "mila" si sa nu te calareasca pana nu mai sti de tine. [pup]

Dbunnyid="red">, nu ne-ai spus ce-ai facut sambata de sf. Valentin. Noi am fost la restaurant unde a cantat fratele meu [:I]. Am jucaaaaat....

Parca astazi aveati carnaval, nu? Sa faci poze. [pup]

Kokoid="red">, ce fac sandokanii? [pup]

Dodoid="red">, imi place numele Isabelle [pup]

 

Va pup pe toate [pup]

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da..noi nu am scapat de antibiotic.e prima data cand dau la copchii,dar nu se poate altfel.si atata e de bun la gust ca-mi vine sa-l beau eu.e atata de roz si dulcde si cu gust de capsuni de-mi vine sa-l galgai eu.ma rog,se pare ca nu ar trece altfel nesuferita asta de tuse si oricum vad si rezultate dupa tratament chiar daca le dau numai de-o zi.spre exemplu azi noapte nu au mai tusit nici unul si nici nu s-au trezit.

 

DBUNNY....mie imi place toata faza.chiar m-am amuzat.imi place cat suflet pune dani in timp ce canta,imi place cat suflet pune paco cand dani canta,imi place locul unde s-a filmat,imi place tot.pe bune ca m-a amuzat filmarea asta.santeti super toti 3!

 

MAYAIONE...da ce tari santeti voi cu kk si pp la olita.super!la noi numai pascal face pp la olita,se pune singur,cere...sophia se uita la el dar nu percuteaza,probabil nu e pregatita inca si nu ma stresez.cu laptele si eu am incetat sa le dau de doua zile lapte de-a lor si vad ca pe asta de alimentara mi-l refuza.adica la pranz nu l-au baut si nici aseara inainte de culcare.pe mine nu ma intereseaza sa le dau neaparat lapte inainte de culcare,poate ca e mai bine daca renunta la el si sa le dau in timpul zilei,un laptic,un iaurt....sper sa nu ma mai intorc la laptele lor,vad cat ii tine.sau daca inca mai vor sa le dau incontinuare???????

 

 

din ce motive nu le mai dati lapte de la cutie copiilor?pana la ce varsta trTREBUIE sa le dau lapte de la cutie?

 

eu de vreo 2 zile nu le mai dau lapte de-a lor.ieri la pranz le-am dat lapte obisnuit dar l-au refuzat(am zis eu ca au mancat bine la gradi si nu le mai trebuie lapte),aseara la culcare iar nu l-au baut,dar nici azi noapte nu s-au trezit.poate daca nu le mai dau lapte de-a lor nici nu se mai trezesc nopatea.dar daca lor le mai trebuie sa bea lapte de-a lor pana cand sa le dau????????

 

ANGI....te admir,va admir...pe bune.imi place tare de voi!am vazut filmuletele cu sky-atul,poza cu fratele tau(care e tare dragut)id="size1">,iulia cu ochelarii pe nas e haioasa rau....si bravo tie ca te mai distrezi din cand in cand.

 

MIRONA....da' tot u m-ai lamurit.cat mai ai pana nasti????

cu gradinita e naspa ce pove.eu in locul tau chiar as face reclamatii la protectia copilului.uite asa nu face nimeni nimic.tu inchizi ochii,alta mamaica face la fel si de aici libertatea celor din conducerea unei gradinite fac ce vor ei si nu iau masuri,pt ca parintii se multumesc cu putin.eu spun ce-as face eu...de la 1 martie stai acasa nu???si apropo's de unghii,vinerea viitoare am si eu termin la facut unghiile cu gel ca am o nunta si vreau sa fiu faina.poti sa-mi pui poza cu unghiile noi???pliiizzzz

 

azi am vazut primele poze de la ecograf cu viitorul meu nepotel[baietel] si finut.da' -i frumooooooooosss!!!! de nu se poate si seamana cu sormea[:D].asa sant de fericita!!!!!!

 

 

 

 

 

Pascal si Sophia

http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

 

fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.

http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare

pentru ca nu imi place sa fac copy-paste va spun cala noi sit nu s-a schimbat prea mult doar ca mama e mai optimista si sapt viitoare discutam posibila ei venire acasa .

P e ok , am fost sapt asta sa il inscriu la gradi .....sper sa fie ok ....

 

pupam pe toti cei de aici si va imbratisam cu drag !

 

D cu P

 

 

 

BeBelusca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fete dragi

poftiti la o placintica ca azi sunt Mosii de iarna .A fost mama pe la mine si mi-a facut joi o multime de placintele bune cu branza asa ca am din belsug

 

mayaid="red"> la mine a durat de fiecare data destul de mult si cu multe reveniri.Prima am dat de vreo 2 ori tel dr apoi m-am lamurit ca asa reactionam eu.Stiu ca e stresant,sper ca termini cat mai repede

 

miroid="red"> macar a fost directoarea de gasca si te-a asteptat sa te apropi de intrarea in concediu[:D].Gasiti voi altceva desi stiu ca e extrem de greu sa o gasesti pe cea la care sa fie ok si educatoarea si directiunea si conditiile si pretul si eventual si intr-o pozitie convenabila

 

dbunnyid="red"> ziceai ceva de colegio(nu stiu daca am retinut bine) .Asta e ca si cum i-ati inscrie de pe acum la scoala?

 

in alta ordine de idei eu sunt acum tare dezamagita.Mi-au intarziat rusii vreo 5 zile (in conditiile in care eu aveam un ciclu regulat) asa ca ma pregateam sa sarbatoresc.Mi-am facut aseara si un test si surpriza-1 liniuta.Am zis ca nu se poate poate e de vina faptul ca nu l-am facu dimineata.Iar acum de dimineata m-au lovit bucuriile[bang]

Se vade treaba ca-si spune cuvantul varsta-poate sau stresul-sigur.La cele 4 sarcini pe care le-am avut pana acum am ramas f f usor insarcinata iar acum am mai bine de jumatate de an si nimic.Tot am amanat dar acum sunt sigura-cand termin merg la control poate gasim cauza sau vreo solutie

 

Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUT GAGICI,

 

abia m-am despartit de Kara - am trimis-o la Otelu la mama pentru o saptamana- acum inca e prea devreme - dar sigur o sa-mi lipseasca saptamana asta si o sa plang dupa ea. Offf - ca abia astept sa intru in prenatal si s-o am langa mine.

Termenul de nastere este 26 aprilie - deci un taur veritabil.

 

am mult de lucru acum - pentru fostul patron - asa ca va las si ma apuc de lucru - ca banii sunt buni la casa omului.

 

Se pare ca am pierdut un filmulet cu Dani - dau cateva pagini in urma sa-l gasesc - si apoi ma apuc de lucru.

v-am pupat

M

 

EDITEZ: l-am gasit - n-am inteles nika - dar mai conteaza? - intonatia a zis totul. pupam grasunul mic. ce dulcic e .... [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor!

 

noi nu mai avem timp de nimic, pentru ca mergem la sala, adica eu cu ivan, intru cu el la piscina, apoi il schimb si.l las la gradinita clubului de fitness si eu ma duc la diverse activitati, initial am vrut ca dupa piscina sa plec cu el dar cum vede copiii la gradinita nu vrea sa plece asa ca tre sa.l las acolo:)

ii place in apa la nebunie, nu.l mai scot, sare dupa marginea piscinei, din prima zi a sarit si e si prima oara cand intra in apa mare

 

dbunny aici nu primesti nimic acasa, tre sa ma duc eu sa.l inscriu la cateva colegii care.mi vin aproape

 

su

 

ivan si roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...