Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(31)


Recommended Posts

am aterizat si eu acasa, pentru ultima zi la lucru am stat - nu gluma - si am bagat ca MIG-ul. of of

 

ce ma bucura e ca de luni sunt in prenatal - asa ca ... sa va tineti de capul meu sa scriu zilnic - ca am si de lucru - o gramada. Acum s-au gasit toti sa ma foloseasca? Sifostul sef mi-a dat ceva de lucru - am mai adus si de la actualul - sa vad cum mi-oi imparti timpul.

Duminica vine Kara acasa - abia astept - desi vorbim zilnic la telefon si-mi spune ce mai face si cea- mai facut - apoi mama imi da raportul zilnic - eu ma perpelesc de dorul ei.

N-are nici o treaba acolo - se simte bine - abia a intrebat de noi in aceasta saptamana- nu prea vrea sa vina acasa - dar am stiut eu cum s-o iau si pana la urma a spus ca vrea la Timisoara. of - abia astept.

 

dayanara - nu stiu - nu cunosc - stiam ca de la humana este asa lapte praf. Cand veniti? cat stati?

 

Koko - mi-am facut poze la vechile unghii - nu prea ai ce vedea - o sa ti le trimit - eu ma fac doar cu gel - simplu si curat sa fie - datatrecuta am fost cu gel incolor si mi-am pus doi fluturasi pe inelare - asta pentru Karina (si ce mult i-au placut ....) la pilirea lor m-a cam durut - asa ca am renuntat la ei - si de data aceasta am doar gel - si e rozaliu de data aceasta - doua straturi de gel si gata. Simplu si curat - e tot ceea ce-mi trebuie. Si sa nu mai vad unghii rupte.

De dulciuri ce sa-ti spun? De cate ori cere - ca si asa Kara cere rar dulciuri -ursuleti ii dau si ca recompensa daca face pisu la olita - si ciocolata tre io s-o indemn sa pape - si nu vrea decat Kinder si din aia doar baton mic - papa cam trei sfert din easi mi-o da inapoi.

Asa cala noi nu e cazul de reducere - ii dau de fiecare data cand cere. Prajitura ..... foarte rar - si papa numai chec - dintr-alea cu creme nici nu pune gura - de torturi se mai atinge la vre-o zi onomastica - si cam atat. Nici noi nu suntem prea mult cu prajiturile - dar un chec bun .... nu refuzam.

 

Dbunny - no spa e contra contractiilor- adica le relaxeaza - nu le induce - intelegi matale? Si in sarcina cu Kara am luat cateva - dar prin ultima luna - de data asta - e mai greu de dus sarcina - poate si fiindca am lucrat atat de mult - dar zau ca ma resimt.

 

dar las - ca de luni cine mai e ca mine? stau acasa cu fetita mea - ne jucam de dimi se pana seara - si din cand in cando sa mai si lucrez ceva - asa ca o sa vina si ceva banuti.

 

fug sa pap ceva - ca mi-e cam foame.

revin io - sau mai tarziu sau maine

de-acu nu mai scapati de mine.

 

va pup pe toate toate [pup]

pupam si bolnaviorii sa se faca bine [pup]

 

M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si un weekend frumos!

Miroid="red"> ce bine ca nu prea vrea dulciuri, Ana e fana. Pana la 1 an jumate nu i-am dat nimic, apoi am zis sa guste si copilul si de atunci sa te tii. Tot kinder vrea, fie baton mic, fie ou kinder. Mai vrea viermisori jellyfruit si bombonele M&M. Dar cat ii dai atata baga, mai plange uneori dupa ele, o mai pacalesc si cu un fruct ceva sau din cele confiate etc.

Eu am fost la doctor si totul e bine, si mi-a mai dat o veste buna, au disparut complet chisturile de pe ovare, ba, mai mult, par functionale, ceea ce e super. Poate am scapat si de sindrom. Mi-a zis ca dupa prima menstruatie sa prestez pt bb, nu trebuie sa mai astept 6 luni pt ca uterul arata "beton", asa se exprima el:). Nu stiu daca mai am putere sa mai trec prin asta, o sa vad. Dr zice ca va fi sigur totul bine, imi va da tratament de sustinere si nu vor mai fi probleme, dar ma mai gandesc.

Dbunnyid="red"> o sa-i treaca, adik si Ana a avut o perioada de nu manca mai nimic, disperasem, nu mai stiam ce sa-i fac. Apoi brusc a inceput sa pape, si baga supa zilnic daca s-ar putea, dupa ce termina bolul ei vrea si din farfuria mea. Noroc ca nu-i place sa pape cu paine ca s-ar face cat casa. Paine doar dimineata mananca, cu unt sau gem, in restul zilei nu vrea. Pe supa i s-a pus pata de cand cu Minnie care-i face supa lui Goofy ca e racit si de cand i-am cumparat dvd-ul, e disperata cand intreaba ce-i dau papa si-i zic ca supa incepe sa urle "aventuraaa, stigati uraaaa, supita de minnie"[:D]. Sper sa mai gasesc si cand face minnie alte mancaruri, daca o mai face[:D]

Pup pe toata lumea si ma duc sa ne jucam putin.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna regasitelor

va ofer cu drag un martisor

 

[pup][grup]

 


Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">

 

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

 

Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelleid="red">

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!id="red">

 

[ruga]Doamne ajuta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]pe toata lumea!

sper ca ati petrecut frumos venirea primaverii[flo] si un martisor intarziat de la noi[flo].

Maya eu astept sa treaca perioada cu nemancatul de vreo 2 ani si aproape 3 luni[:D].

Tema cu dulciurile: Ericai ii place doar ciocolat kinder sau milkinis + jeleuri si napolitane. Ciocolata ar manca continuu. Prajituri - deloc. Eu ii dau de 2 ori pe saptamana ca stimulent sa-mi manance altceva. Nu stiu dc ii da mama in timpul zilei si cat.

Miro a venit fata si ai scapat si de munca![pup]

Diana multa sanatate.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si o primavara cat mai frumoasa.

 

Mirona, cand ai DPN-ul? Ati fost s-o luati pe Kara de la bunici?

 

Koko, in legatura cu dulciurile... ii dau din cele facute in casa . Mai nou, de cateva saptamani ma cauta in geanta dupa "ou", adica ou Kinder, din care mananca doar ce-i alb, bilutele alea 2 si ciocolata neagra nu-i place.

 

Recomandati-mi si mie un Atlas, Enciclopedie sau ce-o fi de ISTORIE, s-o fac pe Oana sa i se para si istoria mai....comestibila[:D], ca sa spun asa. Nu-i place, frate, deloc, spune ca ce-o intereseaza pe ea ce-au facut aia acum tz-spe ani, au si o profesoara care din ce-am vazut eu pe notitele din clasa nu pricepi mare lucru, manualul ...pe vremea noastra parca era mai altfel, nu ca io ma omoram cu istoria[alcool]... nuuuuu, departe de mine[:D]...nici mie nu-mi placeaid="size1"> .

 

 

 

Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza..sau ce-o fi...

 

Martisor in Spania nu se stileaza, dar eu va ofer o felie de paine prajita unsa cu ulei de masline virgin extra[8D]...si-o cafea...

 

 

Noi ieri sarbatorisem...6 ani de casnicie, batuti pe muchie[:)]. Ne-am dus la restaurant italian, pt prima data lui Dani i-am cerut meniu infantil, si-a papat tot[pk], am fost cu inca doi prieteni, dragi noua dar mai ales dragi lui Dani.

 

Alte noutati...avem 2 prieteni care s-au mutat la noi pt urmatoarele 3 saptamani...sus in pod(sus am dormitor mare, sufragerie+baie). Sunt tineri(mai tineri ca noi, si au un baietel de 5 ani, asa ca...gatim impreuna, curatam impreuna, copiii se zbenguie si se fugaresc pana noaptea la 10.30. De cand cu copilasul asta de 5 ani la noi(au venit sambata) mananca Dani al meu de rupe...ca sa vezi...aseara chiar si-a bagat mainile in supica celuilalt sa mai pescuie carne si de la el(dupa ce-a halit o farfurie adanca de supa cu taitei si carne de pui). Deci, tot raul spre bine.

 

M-am speriat ieri de numa...e muscat Dani de ceva goanga(am auzit noaptea un tantar in casa) dar sambata am fost la niste prieteni pe malul marii, care-aveau o matza prapadita-n juru casei...si Dani a smotocit-o si-a tras-o de toate intestinele(al naibii matza nu pleca de langa el!!) si m-am gandit si la varianta pureci! Eu m-am speriat rau c-am crezut ca-i varicela! mai aia ne lipseste!! Acu is 99% convinsa ca-s tintari...dar are 2 muscaturi pe lobul urechii, una pe barbie, 3 pe picioaruse[alcool] si se scarpina...cu ce sa-l dau?

 

kokoid="red"> dulciuri de casa Dani nu papa si pace! ce papa si-i dau cam de 2-3 ori pe saptamana sunt biscuiti cu crema Oreo portie de 2, ciocolata mini Twix(a fost o editie limitata de Twix alb, si i-am dat, dar nu mai gasesc) acadea chupa-chup, jeleuri de 2 ori pe saptamana - cate 2 bucati deodata. Deobicei ii dau dulciuri cand avem de stat undeva, ca sa nu-si piarda rabdarea...daca fac un calcul int-o saptaman papa asa:

4-5 biscuiti oreo

1 chupachup

5-6 jeleuri(cateodata naturiste cu laptisor de matca, cateodata Haribo, cu 3-4 ursuleti deodata se satura)

1 mini twix

30-40 gr pufuleti

 

mayaioane id="red">Dani e deja obsedat de Mickey Mouse&co, se trezeste dimineata primul cuvant e Michey, seara la culcare vrea Mickey...in timpul zilei ghici ce vrea?

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna si va doresc la toate o primavara frumoasa ca voi!

 

multumesc pt raspunsurile referitoare la intrebarea mea, privind mancatul dulciurilor.inseamna ca nu santem exagerati.

 

Pascal si Sophia

http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

 

fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.

http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kokorina
...inseamna ca nu santem exagerati.

Pascal si Sophia
align="right" id="quote2">

Hai spovedeste-te, cat baga sandokanii?[:D]

Dayanaraid="red"> o poza de la piscina nu ne aduci? ca de nu, nu te credem[zz]

aseara am negociat cu seu viitoru' meu contract si trec de la 8h, la 6.5[ispita] asa impac si capra si varza...8h e prea mult departe de casa&Dani, 4 ore e prea putin ban. 6.5 perfect.

Cand cad Pastele ortodoxe? stiu ca alea catolice is in 12 aprilie...dar cele romanesti?

Dbunny si [copil] Daniel
poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...