Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(31)


Recommended Posts

salutare,

m-am mai eliberat si eu cu treaba - la unu am predat ieri proiectul si la celalalt ma duc azi dupa ce vine Dani home si preia fata.

daca oi mai primi si in continuare de lucru - ori ba - asta nu pot spune - eu am tras tare sa-i impresionez - mi-am facut treaba - zic eu bine - de aici - Dumnezeu cu mila. Om vedea.

 

Kara a venit home duminica - dragaleala inca tine - nu ne-am certat deloc pana acum - o gasesc mult mai grasa (a fost la mama pe post de gasca - cica ii dadea de 5 ori pe zi sa pape - oare unde incapea???), o gasesc mai rasfatata - dar asta se va remedia cu timpul - incet incet redevine Kara a mea, gasesc multe din apucaturile nepotelei mele in ea, si in replici si in comportament, a invatat multe, ba or mai invatat-o si la telenovele [bang] - noroc ca nu-mi cere sa-i pun la TV ca m-as gatuii.

In rest - casa intoarsa pe dos - noi fericite amandoua - ne jucam, cantam, desenam , pictam, de toate facem si din toate cate putin - foarte putin timp - mereu ii trebuie altceva si mereu ceva nou.

Dani imi toraie toata ziua la cap ca eu sunt de vina - ca eu am obisnuit-o asa - si ca mereu intervin in jocul ei sinu o las sa se plictiseasca si sa se mai joace si singura. [asia]

Asa o fi?

Nu mai vrea la gradi- imi da pusi peste pusi si imi tot zice ca mama sta acasa cu ea si cu tati - dupa 5 si ca ea nu mai merge la gradi - si iar ma pupa si ma ia in brate.

De azi dimineata am inceput terapia pentru venirea lui Raul - cand i-am pomenit de el s-a luminat toata la fata - si i-am spus ca in curand vine si ca a crescut deja mare mare si ca-l putem scoate de acolo si ca-l vom ingriji amandoua si ca-i vom da sa pape - si ea imi mangaia tzitzi - ca cica de acolo papa Raul - si ca il vom adormi - si ea isi strangea bratele ca si cum ar culca o papusica la sanul ei - si tare draga mi-a fost - imi venea s-o pup tare tare - si am pupat-o.

Se pare ca-i face placere ca va veni Raul pe lume -sper s-o tina naravu si cand apere micul printz.

 

cu burtoku ce sa mai zic? am fost la control - parca v-am spus sau? inca nu e intors - si tare m-am bucurat - sa ramana asa sa pot face cezariana fara dureri de cap.

mai avem intalnire pe 10 martie.

 

Anul aceasta avem intalnirea de 10 ani de la faculta - mama da baba mai sunt ... va fi cheful cum nu se poate mai prost - adica la o luna dupa ce nasc eu ... deci costum nou de grasa-laptareasa o sa scrie pe mine.

 

no - cam atata despre noi.

 

Dbunny - fenistil folosim la orice piscatura.

Roxana - DPN-ul e dupa paste - in 26 aprilie. Intrebarea cu enciclopedia pune-o la parintii intreaba - parintii raspund - sigur au trecut si altii prin asta. Pe vremea noastra nu prea se gaseau enciclopedii, n-as stii ce sa-ti recomand.

Koko- iti facusi unghile? esti multumita?

 

in rest -numai bine - pupici la copilasi, pupici si la bolaviori, pupic in dreapta si-n stanga si ne mai auzim/vedem/scriem.

 

va pupa Miro pe toate [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup]dragi regasite

 

Va poftesc cu drag la [cafea] si [papica].

Noi stam cumintele(pe cat posibil[;)])ca sa nu observe fata ca a venit primavara sa mai stea putin in burtica

 

pt [grup][flo]

 


Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">

 

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

 

Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelleid="red">

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!id="red">

 

[ruga]Doamne ajuta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ieri iar m-au apucat framantarile, Ana cam odata pe luna se constipa, se intampla cand plecam si nu mananca decat fast food sau ce gasim pe drum. Si cand iese afara face kk cu sange pe deasupra, se chinuie mult pana iese si zice ca o doare. Am mai intrebat pediatra si zice ca e o fisura anala probabil care la constipatie se redeschide. Sa fie asa sau o fi altceva. In rest nu face cu sange si face de doua ori pe zi kk normal. A intrat o frica in mine, in special de cand a murit mama nu mai suport sa aud de sange in kk, la ea asa se manifesta boala. Voi ati patit sau auzit asa ceva? Ce analize sa-i mai fac? La kk i-am tot facut si nu a iesit nimic, o sa mai fac inca o data desi parca vad ca tot negativ. Asa fizic nu pare sa aibe nimic, mananca de rupe, energie cat cuprinde, nu da semn ca ar avea vreo afectiune, dar ma termina faza cu sangele.

 

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetele,

 

Maya - eu zic sa nu-ti faci griji - e si normal sa fie altfel in momentul in care schimbati mediul - fetita nasei Karinei face febra de fiecare data cand pleaca de acasa pentru cateva zile - deci ce sa-ti zic? are o mica problema cu treaba asta - poate ar fi ok ca in acele momente sa iei tu o masura de precautie - asa ca de preintampinarea momentului. Ce-ar fi sa-i dai doar ceai de fenicul in aceea zi - sau zile. Sau sa ii dai in acele zile duphalac - sirop - sau ceva prune - sirop de prune - io stiu? incearca si tu - vezi ce merge la ea - poate scapati de trauma acelei zile. [pup]

 

Dodo - chiar ma gandeam sa te mai intreb cum te simti ... si asa zici? ai printesa? si eu care am ramas chitita ca vei avea tot baietel - Doamne - ce ma fac eu cu neuronu asta uituc rau?

ai grija de tine - de voi. [pup]

 

noi - bine - azi e foarte frumos afara - asa ca ne pregatim de parc - caut tzoale de primavara prin dulap.

 

Si ieri am iesit - ploua - cu pelerina de ploaie, imbracate ca la balamuc - vai ce greu e ... abia astept sa mai dam din tzoale jos ....

 

v-am pupat - fug sa ne pregatim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][flo] dragile mele regasite.

Maya si noi ne constipam destul de des si cand face zice ca doare. Sange doar o data sau de 2 ori, da pt ca kk era beton. La noi merge duphalacul si pt ca purtam pampers nu conteaza dc suntem in deplasare sau acasa. Eu cred ca nu este cazul sa-ti faci griji.

Mirona da ce frumos povestesti tu. Iesiti afara si pe ploaie?

Dbunny tu o sa serbezi Pastele de 2 ori?

Dodo ne anunti imediat ce se intampla, da?

Capra mea e iar mucoasa si stranuta. Bine ca nu a facut febra. asta cred ca se trage de la faptul ca duminica am stat vrea 3 ore afara.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ank am descoperit cum o scap pe Ana repede de mucisori, joi a inceput sa stranute si sa-i curga nasul ca a stat seara afara si era cam frig. Am aparat Olynth si am cumparat rezerve, il pun noaptea in priza si respira numai pe nas noaptea, plus a doua zi are mucisorii uscati, in 2 zile e vindecata. A mers si penultima oara cand racise. In rest nu i-am dat absolut nimic, doar aparatul noaptea.

I-am cumparat Sanzyme, ii dau dupa fiecare masa, sa vad ce efect are. Dar ca sa i se vindece fisura trebuie sa previn constipatia, de ieri numai supa a bagat, noroc ca ii place si sucuri.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ankid="red"> ma limitez la pastele catolice, ca n-am pe nimeni ortodox cu mine...dar ma gandeam la o calatorie scurta acas de paste...cand am realizat ca nu-i aceasi data/sarbatoarea. Pupam capra mucioasa.

 

mayaioaneid="red"> eu as face o copro amanuntita..dar daca sangele e lichid(adica nu muci, scame sau mici cheaguri) e clar ca-i fisura. Cand eu am avut problema asta dupa ce-am nascut, mi s-a dat si crema speciala pt cicatrizarea fisurii si prafuri pt evitarea constipatiei, si sfaturi de multa apa, multa miscare, fructe rosii si legume verzi. Face Ana miscare?

 

Miroid="red">...nu stiu ce sa-ti spun, dar eu ma gandesc la momentele cand o sa alaptezi micul printz si kara nu se joaca singura...tati primeste zile libere, macar cateva, cand nasti?

 

angi? dastefa? carla? koko? dayanara? alexandra, bambo?

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya sanzyme i-am dat si eu, dar nu a fost prea eficient si trebuie dat mai mult timp. Bine ca la noi problema e constanta. Eu din cand in cand bag o tura de biotics. Aparat olynth cum? de unde? cat?

Azi noapte a avut ture de plans ca nu putea respira pe nas, iar pe gura...suzta[bang]. Da noi le avem pe toate:pampers, biberon, suzeta....nu si timp sa lucrez la ele[bang][bang][bang]. De dat i-am dat 3 ml de nurofen si niste humex spray.

Dbunny ar fi frumos sa ajungi in tara de Paste. De unde esti? Super cu programul de 6, 5 h. Eu am program de 8 ore, dar tot timpul sunt 9,5-10 h dar nu am de ales.

[pup] pe toata lumea.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai apucat sa mai intru ...

am citit din urma,multumesc de urarile facute de ziua mea[:)]

 

am citit ca intreba Dbunny de cercei ..desi sigur e tarziu ca i-a trimis [:)]

cum spunea si Koko,daca se "impusca" la farmacie cu aparatul,se pun direct aia medicinali.e mai comod ,ca nu se face gaura si apoi sa bagi cercelul,ca se chinuie copilul.asa ramane cu aia cateva saptamani,pana se vindeca,si apoi daca sta copilul,schimba cerceii,daca nu,sta si cu aia.

cerceii cu surub pt copii (ca si cei medicinali) sunt speciali,adica nu iese fierul ala prin surub ca la cerceii nostri.

daca cerceii au asa,daca iese prin surub,atunci nu sunt pt copii mici,sunt pt fetite de la 3-4 ani in sus.a si Sofia unii asa, si ii pastrez pana la 6 ani[:)]

sunt mai buni astia cu surubul asta "cu gamalie" as zice,ca nici nu inteapa si nici nu i se poate rupe urechea cum ar fi la o tortita de care poate sa traga .normal ca sunt care nu au patit nimic,dar mie mi-a fost frica si are toate perechile cu surub din asta cu gamalie,"capacit"[:)]

dar a ramas cu o pereche ca nu mai sta la schimb...

aici se fac gauri la farmacie dupa 4 luni .

cand era mica mica mi-a fost mila sa ii fac,am zis ca si asa au ei destule pe cap cand se nasc[:)]

 

am inteles ca ai intrebat de mine[pup]

 

 

koko[pup]

 


 

 

 

 

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .id="red">id="size2">

 

 

[zana]Sofía (2ian2007)

[copil]Andrés (22mai2008)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...