Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(31)


Recommended Posts

[hopsieu] ne mai tineti minte?[:D]

 

Absenta noastra are un motiv [:D]m-am apucat de munca acasa[alcool]deci timp f putin,Antonia crizata ii ies ultimul rand de masele [bang]in rest toate bune si frumoase [:)]

 

Miro-id="purple">ceva poze cu unghiile? [pup]

Kokorina-id="purple">Antonia e inebunita dupa ciocolata [bang] ar manca toata ziua[alcool],[pup]sandokanii

Aelita-id="purple">[pup]

 

v-am pupat pe toate [pup]

 


Bamboletta[mamica]id="Arial Black">id="purple"> si id="Arial Black">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="Arial Black">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetele,

 

e ziua Carlei? [s][s] La multi ani! draga mea - sa fii fericita alaturi de familia ta. pupici multi si tot ce-ti doresti. [s][s]

 

am trimis pe mailul comun poze cu unghile mele cele vechi si cele noi. Nimic spectaculos - nu va asteptati la ceva special - eu sunt aia cu simplitatea.

Am trimis si cu burtoku de sapt asta.

 

in rest - totul ok. ne enervam ca nu e vreme faina - si ma rog de Kara sa iesim afara - dar m-a pus ala cu coarne sa-i arat ce tare ploua afara - si acum nu mai vrea sa iesim.

Anca - ma intrebai daca iesim pe ploaie. Da - dar depinde de ea daca vrea sau nu - eu o momesc cu cizmele de guma si ii spun ca are voie prin balti - deci iti dai seama ca-i face placere.

 

v-am pupat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

carla [s], sanatate si feicire iti dorim!!! petrecere placuta!!! [pup]

 

kokorina, marc mananca dulciuri aproape zilnic [:I] dar cate putin de tot. fie 1 jeleu, 1 bombonica, 1 ou kinder sau 1 bastonas de kinder. daca i-as da haribo ar baga la greu, dar din aia de regula nu avem, sau daca avem le dau la comun cate 10-15 ursuleti si o impart "frateste", marc apuc 2-3, ianis restul [:D]

ii mai place inghetata, a gustat vara trecuta de 2-3 ori. in rest nu vrea prajituri de casa sau de cofetarie, de nici un fel [:)]

 

anca, olynth aromatherapy, banuiesc [:)] din farmacie, vreo 25 de lei, cred. avem si noi dar din pacate efectul nu e spectaculos in cazul lui marc...

 

bambo, ferice de tine! ai mess [:)]

 

[pup] fetele

 

O minune de bazar - Sonia si Andreiid="green"> /

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13id="red">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo] ca poate vine primavara!

[bum][s][s] Carla! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Miro fug sa vad pozele. Mi-o imaginez pe Kara prin balti. Eu nu o scot pe ploaie ca mi-e frica sa nu raceasca. Azi la noi e un vant...

Diana m-am edificat cu olynthul. Multumesc. Cred ca voi da o tura la farmacie sa-l incerc, ca picaturi sau altceva pe nas n-a fost chip. Nu a vrut si pace.

Bambo, Aelita [pup]

Restul fetelor pe unde or umbla?

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carlaid="red"> La multi multi ani fericiti si plini de dragoste si noroc in toate.

 

Ankid="red"> sunt din Lipova/Arad de origine…noi mucií ii spalam cu ser fiziologic. Tragem 4-5 ml in 2 siringi(de plastic, fara ac), una pt fiecare nara. Il pun pe burtica(ma ajuta Paco) cu capul intr-o parte si-i impusc serul in nara de sus, apoi sucim capul si repetam cu cealalta siringa si cealalta nara; apoi il ridic si asteptam 3 secunde sa iasa balamucu..si iese usor…ajuta mult.

 

Aelitaid="red"> la ce varsta ai impuscat cerceii? Finuta mea s-a nascut acu 10 zile si i s-a spus la spital ca nu-i fac gauri, si nici la farmacie pana nu-i putin mai marisoara…trebe mers la clinica speciala? N-am luat inca cerceii, stiind ca inca n-are gauri + cateva saptamani trebe purtati cei medicinali, si nici n-am avut timp. Zici ca-i mare grasunelu tau[olala]…si Sofia tot nemancacioasa…ai intrebat la farmacie de Arkovital apetit?

 

Am adus si noi din Romania Olynthid="red"> si nu prea-i vad efectul…lui Dani i se infunda tot des nasul(si culmea n-are muci). Mayaioaneid="red">…cat il lasi in priza? nu-i bai daca sta toata noaptea? Am observat ca-n primele 20 minute nu emana nimic…dar odata l-am uitat in priza s-am plecat vreo 6 ore de-acas, si cand ne-am intors toata casa miroasea a menta…

 

Bamboid="red">…cu ce-ti ocupi timpul? Ce fel de munca de-acas?

 

Doamne bine-i la program scurt…[:)]

 

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC FETELOR DE URARI!!!

 

Ast#259;zi fac 30 de ani [alcool], nu-mi vine sa cred!Chiar vorbeam cu sotul pe messenger ca anul asta toata lumea si-a adus aminte de ziua mea...am inrosit telefonul, si taaare bine e sa vezi ca toti isi aduc aminte...dar nu ma gandeam ca intru pe forum si vad ca am urari si aici!

 

Va pup si va servesc cu o bomboana cu lichior - nu de alta dar aici toata lumea tine post si ma indop de una singura!

 

Azi Alex ar fi trebuit sa aibe serbare, dar am trimis-o pe cumnata-mea sa o ia la pranz fiindca nu vreau sa se trambaleze copilu pe vijelia asta la teatru, nu stiu cum va reactiona, ea a lipsit mult si nu cred ca stie prea bine ce si cum ....acum parca imi pare rau ca nu am lasat-o da tare imi e frica s anu o ia iara raceala!

 

Va pup, mai vorbim ca acum sunt la munca!

 

mama din 16 nov 2006

Draga mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Carla, sa fii fericita si iubita![flo]

Dbunny eu il las toata noaptea in priza dar miroase de-ti muta nasul inca de cand desfac pastila. Si la noi functioneaza, Ana in doua zile e fresh, raman doar mucisori uscati. Plus ca eu cu alergia mea dorm neintoarsa cand pun Olynth in priza.

Ank noi de la farmaciile Dona am cumparat, pentru rezerve a umblat mult ca nu se mai gasesc, nu stiu in final de unde a cumparat.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla da si la mine o bomboana ca io nu tin post!Ehe da esti mai tanara ca mine cu aproape vreo 2 ani![pup]

Maya si eu am card la Dona si ma duc in cartier sa ma uit de aparat. M-am uitat pe siteul lor si rezerve chiar nu au in Pitesti. O sa o incerc si pe asta dc nu-i trec mucii pana trece ploaia, ca altfel azi nu ajung.

Dbunny si noi foloseam ser sau nazomer, da acum nu ma mai pot apropia de nasul ei ca plane de lesina.

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mayaione
Dbunny eu il las toata noaptea in priza dar miroase de-ti muta nasul inca de cand desfac pastila.
align="right" id="quote2">

poate din cauza ca eu las usa deschisa la camera lu' Dani, non stop(sa-i aud visele[:D]) si d'aia se risipeste ...

Ce alergie ai?

V-am spus ca i-am dat lui Dani 2 seri la rand Aerius(siropel bun la alergii) si s-au retras bine uflaturile de la muscaturile de purec...si nu s-a scarpinat deloc.

Kokoid="red"> si-a luat concediu de vacanta?

ankid="red"> si Dani plange, si nu-i place, da'i chestie de 30 de secunde maxim, si s-ar zbatea el(d'aia ma ajuta Paco), dar beneficiile de dupa...ma fac sa-i spal nasucu.(fiinda el se trezeste noaptea si fornaie cu nasucul uscat, s-apoi plange ca nu respira bine...sau il mananca nasu..). la urgente mi s-a spus tecnica asta, si ca serul fiziologic e mai bun ca sci sprayurile alea sofisticate de mare...

Dbunny si [copil] Daniel
poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am rinita alergica, si fac cam la tot, aer conditionat, praf, uneori si la caldura, aproape mereu si la orice. Noaptea e cel mai greu ca pe la 3, parca sunt programata, ma trezesc si incep sa stranut, imi curg ochii, nasul etc. De multe ori o trezesc pe Ana si de-abia o culc la loc. Imi trecuse cand am fost gravida, dar mi-a revenit.

 

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...