Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri(31)


Recommended Posts

am reusit s-o conving sa iesim si azi - desi ploua cam tare - pana in parc n-a ratat nici o balta - si bineinteles ca pe mine m-a stropit pana mai sus de genunchi.

 

am ajuns la librarie si am luat lipici - ca ni se terminase - de data asta am luat 5 bucati [bibe] si hartie creponata - ca mi-a facut Danita pofta. (Dani - imi pare rau ca iar treci prin momente grele - pupam gras [pup]).

 

danita - ati reusit ceva din hartie creponata? ne pui si noua poze sa ne mai inspiram?

 

noi nu prea avem cu ce ne lauda - de cand putem iar iesi pe afara mai mult (sau cum sa ma exprim - ne trebuie noua mai mult pana ne reintoarcem acasa - ca e mama cam gabarit depasit) ... nu mai avem atata timp pentru "tleaba" - asa ca ne laudam doar cu o coronita din inimioare de Sf. Valentin si azi am inceput un fluturas din hartie creponata - sigur va dati seama ce e facut de mine si ce e facut de ea. Ea e sefa cu lipiciul - si partea cu bulinele - eu cu movul si restul lucrarii - sa arate bine. Promitem sa punem si poza de final - cand o fi gata - ca se pare ca o sa lucram cateva zile la el - important e ca-i place.

 

va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia] dragi regasite

 

si noi prin zona[:D]

carla la multi ani! pt ieri sa fii sanatoasa

 

[pup][grup]

 


Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">

 

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

 

Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelleid="red">

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!id="red">

 

[ruga]Doamne ajuta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANItA-multa sanatate ![flo]

 

CARLA-La multi ani !! sa fii fericita ![flo]

 

DBUNNY-eu am pus la farmacie cerceii ,cand avea Sofia 4 luni.nu toate farmaciile au,dar intreaba.fetita e aici,nu?

sub 4 luni mi-au spus sa nu fac.

acum,poate ca daca insista,fac mai devreme,unii,dar daca au spus asa,eu de ce sa ma grabesc,ca ceva or sti ei..

cand a implinit 4 luni am fost la o farmacie si tac pac,am tinut medicinalii mai bine de o luna,pt ca erau si foarte frumosi,niste bobite cu un stras,si pt ca nu trec bubitele asa repede,o doare locul,nu avea sens sa ma grabesc si sa risc sa o doara doar ca sa ii schimb eu cerceii..mai ales ca erau frumosi si aia. ca acolo au mai multe feluri si alegi.

apoi,mergi la orice bijuterie si ceri cercei pt nou nascut sau pt bebelus,o sa vezi ca iti da din astia cu surub cu capac,asa ca o palarie hihi.nu iese fierul.usor de pierdut,ce-i drept,Sofia a pierdut si suruburi si cercei,dar nu sunt nici asa scumpi la cat de mici sunt si oricum fetitele au multi cercei ca nu apuca sa ii poarte decat daca mai pierde din ei.sau poate nici eu nu ii infiletam bine,sau ea era mai zvapaiata...desi acum astia vad ca nu ii mai scapa si ii are de un an ,ca nu ma lasa sa ii mai schimb..

o sa vezi,cand mergi la bijuterie,cati o sa iti arate !! sa vezi ca sunt diferiti de ai nostri.iti zic cum am facut aici cu o finuta:i-am platit eu la farmacie pt cerceii medicinali si gaurici,si mai tarziu i-am pus cercei de aur.

sau poti sa ii iei doar cerceii de aur si sa ii spui sa se duca inainte sa puna medicinalii,si apoi cand se vindeca sa ii puna pe ai tai.

 

 

MIRONA ce lucruri frumoase faceti !!!![flo]

 

MAYAIONE-ce nasol cu alergia asa la orice...si cum poti sa o tii in loc?? sau ce trebuie sa faci?

 

BAMBO-La multi ani,cumnatei tale !!![flo]

 

 

 

 

 

 

 

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .id="red">id="size2">

 

 

[zana]Sofía (2ian2007)

[copil]Andrés (22mai2008)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt varza - asa m-am saturat - am intrat deja in a 3-a saptamana de cand sunt racita. Prima cu muci - dar dintr-aia de dormeam noaptea cu servetele insurubate in narile nasului - a doua cu dureri de gat si mai putini muci - iar acum m-a luat tusea - o tuse seaca si iar au revenit mucii. Ce sa ma mai fac?

Miere, oscillo, bomboane mentolate de toate felurile, ceaiuri (de ceapa cu nuci) plus altele normale - cu miere - nimic nu ma ajuta.

 

ce sa ma mai fac?

mi-e atat de frica pentru burtoku asta - simt cum zgudui copilu in mine la fiecare criza de tuse.

 

va pup - is franta.

M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va urez de pe acum pt maine:[pup]

 

[flo][flo][flo][flo]Azi uita cine esti si trezeste-te la viata o data cu natura. Fii un fluture zglobiu si aseaza-te pe prima floare a puritatii. Ziua sa-ti fie mai senina ca infinitul. La multi ani, floare a primaverii.[flo][flo][flo][flo]

id="red">

 


Bamboletta[mamica]id="Arial Black">id="purple"> si id="Arial Black">id="purple">[zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)id="Arial Black">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mirona
eu sunt varza - asa m-am saturat - am intrat deja in a 3-a saptamana de cand sunt racita. Prima cu muci - dar dintr-aia de dormeam noaptea cu servetele insurubate in narile nasului - a doua cu dureri de gat si mai putini muci - iar acum m-a luat tusea - o tuse seaca si iar au revenit mucii. Ce sa ma mai fac?Miere, oscillo, bomboane mentolate de toate felurile, ceaiuri (de ceapa cu nuci) plus altele normale - cu miere - nimic nu ma ajuta.ce sa ma mai fac?mi-e atat de frica pentru burtoku asta - simt cum zgudui copilu in mine la fiecare criza de tuse.
align="right" id="quote2">lapte cu usturoi[:D]paracetamolaelitaid="red"> mersi mult de experienta cu cerceii. Azi iar am uitat sa merg la bijuterii...de cand cu musafiri in casa is franta...gatim mai des, mancam mai mult, murdarim mai mult, curatam mai mult[alcool]danitaid="red"> sanatate puiuluiDbunny si [copil] Danielpoze DanielI never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, mamicilor!id="red">id="size3">

O primavara cat mai frumoasa va doresc, si fara raceli, gripe, alergii, etc.

 

La multi ani, Carla!id="red"> 30 de ani... ce numar frumos... Multa fericire [pup]

 

Noi suntem bine, din ce in ce mai rasfatzatzi... Astazi am iesit toti trei afara la joaca (eu cu Mircea si cu Iulia)... Asa frumos a fost... Daca in cursul saptamanii vin tarziu de la servici nu prea stiu cum e cu ea afara. Si se nimeri sa fie si o zi frumoasa de primavara. Nu conteaza ca dupa-amiza a plouat, conteaza ca atunci cand am iesit noi, era soare si cald.

 

Nu mai am timp de nimic la servici, acasa nici atat, de-aia nu prea mai apar.

Iulia de la un timp nu mai vrea sa spuna cand face pishu si face pe ea. Adica spune doar cand are ea chef. Am ajuns sa faca pishu pe ea de vreo 2-3 ori pe zi. Sa ma vedeti ce spal la pantaloni si chiloti la mana...

Ii place foarte mult Mickey Mouse (desenele cu clubul). Si si-a luat obiceiul sa spuna "aha" (asa vorbesc unele personaje de acolo). Intr-o seara, Mircea incerca sa ii explice Iuliei ca nu e frumos sa vb. cu AHA, etc. Iulia se uita foarte atenta la el si ii raspunde: IHI. Ne-a pufnit pe amandoi rasul si am zis sa o lasam balta, ca daca ii facem observatie, mai rau se va ambitiona si o sa vb cu AHA.

Acu vreo doua saptamani, am fost nevoita sa merg intr-o zi cu autobuzul la servici si am pescuit de-acolo un purice. Pana sa ma prind, a piscat-o pe Iulia de a facut-o ciur. Am schimbat lenjeria de pat, i-am schimbat pijamaua, i-am facut baie, am scuturat hainele ei si ale mele pe geam si se pare ca am scapat de el. Se scarpina destul de tare in primele zile, acum aproape i-au trecut bubitzele.

 

Nu o mai atrage desenatul cu acuarele, plastilina nu o atrage mult, puzzle nu prea mai vrea sa faca, s-a cam plictisit. Asteptam sa vina primavara de-a binelea sa stam mult afara.

 

Am mai pus (parca acu o saptamana) niste poze si filmulete cu Iulia: de aici incolo.

 

Dulciuri ii dam maxim o data pe zi: o ciocolatica Kinder, un ou Kinder sau un ursuletz cu crema de la LU. Insa sunt destul de multe zile in care nu primeste dulciuri, desi ea ar manca. Jeleurile nu ii plac, nu ii place textura, ori ea e foarte pretentioasa la capitoul asta. Asta este primul criteriu la care trebuie sa corespunda un aliment, abia atunci ii testeaza gustul [bang]

 

Pentru 1 si 8 martie a invatzat-o bona o poezie cu mama, insa nu vrea sa mi-o spuna. Lui Mircea i-a spus-o, mie nu vrea... [:D]

 

Ce faceti de 8 martie? Iesiti pe undeva sau va petreceti acasa?

Noi am aranjat sa iesim la un restaurant cu prietenii.

 

Va doresc o zi frumoasa maine.

Va pup [pup]

 

Noapte buna [nani]

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...