Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

NU AI VOIE sa fii atit de indiferenta fata de copii tai! Nu dau cu pietre si nu te cert (cine mi da acest drept?) dar daca tu nu ai respect fata de propria ti persoana si accepti sa fii calcata in picioare si umilita, trebuie sa ti amintesti de puii tai! Ei sufera cumplit si mai mult,si mai mult, atmosfera de infern le va adecta propria personalitate si chiar propria lor viata. ca ti vei dezamagi parinti? parintii sint parinti, ei iarta si intotdeauna vor alege ce este mai bine pt copilul lor.. tu chiar crezi ca ei nu stiu, nu vad iadul in care traiesti? crezi ca ei nu sufera? ar fi cu mult mai fericiti sa te stie pe tine fericita! cind primul meu sotz, tatal teodorei m a lovit pentru prima data, a fost si ultima... a doua zi aveam bagajul facut si a treia zi plecam! dar cireasa de pe tort a fost cind am observat ca teodora (avea 1 an pe atunci) "canarul mamei" nu mai cinta... si retine nu auzea tipete, jigniri, scandaluri in casa, decit in momentul in care am incasat o! in consecinta este impardonabil sa accepti o asemenea trauma pentru copii tai... ba chiar as spune ca esti direct vinovata daca nu iei atitudine esti in aceeasi troaca cu sotul tau! [foto][url="http://community.webshots.com/user/tora97"]TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor[/url][foto] "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena, oricate probleme ai avea, nu crezi ca vei avea una mai putin daca te desparti de sotul tau? eu ma gandesc... cat esti tu la serviciu si el acasa, in preajma copiilor, nu te obsedeaza secunda de secunda gandul ca ii poate lovi? ca poate de data asta da o palma in plus? sau da mai tare? poti trai cu asta pe suflet? Doamne fereste cate s-ar putea intampla... nu inteleg cum de te impresioneaza depresia sotului, atata vremne cat fiul tau nu zambeste in nici o poza. mie cel mai minunat dar primit in viata asta mi se pare zambetul fetitei mele. sunt atat de mandra ca e un copil cu zambetul vesnic pe buze... stii cat de minunat e? nu vrei sa traiesti si tu bucuria asta? poate mai poti repara ceva, poate inca le mai poti darui zambetul. mama lu' [url="http://community.webshots.com/user/addinel"]maria[/url] [url="http://randuripentrumaria.blogspot.com/"]randuri pentru maria[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, am citit mesajul tau tocmai dupa ce am postat cat de conservatoare sunt intr-o relatie, asa ca iti inteleg inertia. Totusi nu inteleg cum accepti sa se comporte asa cu copiii tai, iti dai seama ca vor fi traumatizati toata viata? Poate ca sunt dura, dar totusi ce fel de parinte s-ar comporta asa cu propriul copil? Si eu cred ca e mai bine sa iti aduni fortele si sa faci o schimbare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te rog din suflet, pleaca! Te rog pentru copiii tai! Eu sunt copil dintr-o astfel de casnicie, tata alcoolic, violent etc. Te rog sa ma crezi ca eu am amintiri de la 3 ani cand ne batea tata si pe mine si pe mama. Mama mea la 25 de ani a ramas singura cu doi copii pe care i-a crescut, i-a tinut la scoala si i-a asezat la casele lor. Si nu avut si nici acum nu are o situatie materiala buna. Pur si simplu a luptat pentru copiii ei. Ce pot sa-ti spun este ca o admir din tot sufletul si tot timpul ii spun ca cel mai destept lucru pe care l-a facut in viata a fost cand a divortat Cu tatal meu nu am pastrat legatura, e vecin cu bunicii mei la tara si nici macar buna ziua nu vreau sa-i zic. Am 29 de ani si inca n-am trecut peste traumele pe care mi le-a provocat. Te implor lupta pentru copiii tai! Asa cum ti-au spus si fetele, cand or sa creasca te vor invinovati pe tine, ca i-ai lasat sa aiba o asa copilarie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...