Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu imi iubesc sotul!


Recommended Posts

iti multumesc contrapunct. Eu am curaj sa desfac acessta legatura, dar el nu ma lasa. Si dintr un respect fata de el ca nu-l urasc as vrea sa gasesc resurse sa raman fara ca nimeni sa nu aiba de sufert AS vrea si sa incerc sa-i iubesc pe amandoi si asta fac in prezent. nu vreau sa-mi bat joc de nimeni si de nimAtat iubirea cat si lipsa ei are niste cauze la baza - sunt niste mici lucruri care lipsesc in schema relatiei noastre si nu pot sa plec cu un astfel de esec. Am 34 de ani in prezent poate nici nu o sa mai intalnesc o mare iubire de ce sa nu ma stradui sa o transform pe asta in care traiesc. Mesajelor de genul esti imatura, nu ai imaginatie, ti-ai luat barbat nu marioneta, nu am sa le bag in seama, pentru simplu fapt ca eu imi stiu singura greselile, dar am avut curajul sa le spun aici expunandu-ma totusi unui risc si am nevoie de opinii constructive chiar daca sunt critice si nu de fraze care nu ma ajuta la nimic. Sper sa nu supar pe nimeni Ana mami de Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ma tem ca iubirea nu se impune cu forta. e sau nu e. nu iti poti dicta sa iubesti, in schimb poti sa te educi sa accepti o situatie asa cum e. Prima masura pe care ati luat-o, insa, aceea de a va separa cu banii, nu este in sprijinul ideii de familie. Ori, vezi tu, exact aceasta masura spui tu ca ti-a adus linistea. Sunt niste contradictii aici pe care numai tu ti le poti lamuri. Dinafara, eu vad ca iti este frica sa ramai singura, de aceea faci niste compromisuri. insa, din pacate, o viata traita in compromis pe deplin constientizat si greu digerabil nu e o viata buna si nu cred ca vei fata fata multa vreme asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anuscha2009, orice ce ai face, tot vei rani pe cineva, si daca ramaneti impreuna si daca va despartiti. Uneori e mai bine sa tai in carne vie, decat sa lasi sa dospeasca durerea. Tai, iese durerea ca puroiul si apoi se vindeca. De ce nu l-ai lasat sa il mute pe copil inapoi la mama lui unde copilul era fericit ? Sa nu crezi ca baiatul iti va multumi pentru asta, dimpotriva. De fapt familia celui mic este bunica lui, pentru ca pana la urma ea la crescut asa cum a stiut si l-a iubit. Ceilalti au fost mai mult trecatori, inclusiv parintii adevarati. Tot vorbesti de esec. Asta presupune si un mare orgoliu din partea ta. Nu trebuie sa iti "reusesti" viata, trebuie doar sa ti-o traiesti fericita! Iar situatia actuala nu pare sa contribuie la fericirea ta. Ai 34 de ani, esti tanara, nu ai ajuns nici la jumatatea vietii. La varsta se presupune ca in sfarsit stii ce vrei de la viata si ai si curajul sa faci ceea ce vrei. Tu hotarasti daca vrei sa iti traiesti viata in libertate sau vrei sa ti-o mori intr-o situatie care te tine incatusata din toate punctele de vedere. Spui ca ai curaj sa desfaci legatura, dar cand el a incercat sa o desfaca nu l-ai lasat. Vrei sa desfaci legatura dar sa si apari ca o zana salvatoare pe un cal alb. Nu se poate! Poti sa apari cel mult ca un dentist care scoate o masea ce va durea pe toti. Nimeni nu o sa iti multumeasca cand i-o scoti din gura, pentru ca atunci va urla de durere. Iar peste o perioada, cand va vedea ca e mai bine, fi sigura ca tot nu va veni sa iti multumeasca nimeni. Ar fi a doua relatie de lunga durata care se destrama pentru tine. Nu e grav. Din fiecare ai invatat cate ceva. Ai dreptul sa gresesti de cate ori vrei, fiecare lucru pe care il faci e un pas inainte. Indrazneste sa iti construiesti viata pe care o vrei, indiferent care ar fi aceea. Incearca doar sa nu ai regrete pentru lucrurile pe care NU le-ai facut (din frica sau comoditate) cand vei fi batrana si vei privi inapoi. "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Citat:
citat din mesajul lui Contrapunct Prima masura pe care ati luat-o, insa, aceea de a va separa cu banii, nu este in sprijinul ideii de familie.
Ba eu o vad o masura buna in cazul de fata. Maria
Ce-i povestea asta cu separatul banilor?! Ce urmeaza dupa asta? Dormitul in paturi separate, frigidere separate, lacat pe camara, pe sifonier, vieti separate... Asta e viata la care ai visat in adolescenta, Maria / Anusha, asta e iubirea cea mare, asa arata o familie normala? Barbatul asta, care-ti cere inapoi cadourile (printre multe altele), e ultimul barbat din lume? Imi pare sincer rau pentru fiecare familie ce se destrama, mai ales ca am trecut si eu prin multe, dar vorba ceea: ´Si daca iubire nu am, nimic nu am`. Ce-i vei raspunde fetitei tale, peste ani, cand te va intreba ce este dragostea? E cumva situatia materiala, confortul traiului zilnic, separarea banilor intre cei doi soti?! Ma intristeaza povestea ta, asa ca mai bine ma opresc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin Ce-i vei raspunde fetitei tale, peste ani, cand te va intreba ce este dragostea?
No, io sugerez sa ii lasi tu datele de contact intr-un PM si cand s-o afla in pana de idei sa te contacteze pentru raspunsuri ajutatoare . Catalina, mami de trei ingerasi la ceruri....puii mamii, dragii mamii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin Ce-i vei raspunde fetitei tale, peste ani, cand te va intreba ce este dragostea?
No, io sugerez sa ii lasi tu datele de contact intr-un PM si cand s-o afla in pana de idei sa te contacteze pentru raspunsuri ajutatoare . Catalina, mami de trei ingerasi la ceruri....puii mamii, dragii mamii...
[:-)))][:-)))] teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Contrapunct , nu inteleg de ce bati moneda pe "Nu stiu cati dintre noi se pot purta cu cineva care in mod evident ne detesta aplicand toate preceptele crestine, raspunzand la ura cu iubire." Acest "cineva" este un copil de 10 ani. Care probabil o detesta. Dpmdv are si dreptul, fiindca a simtit din prima cum stau lucrurile. Daca taica-su e adult si se poate apara singur, copilul nu poate. E obligat sa stea cu o femeie care nu-l iubeste, nici macar nu-l place si trebuie sa faca frumos in fata ei?[emoticon care se tavaleste pe jos de ras-plans]Think again! Practic, vad ca aici e buba: trebuie sa intretina si copilul "lui"! Iar, Anuscha , faptul ca nu poti sa-ti imaginezi "tabloul invers" nu inseamna nimic! Se poate intampla independent de vointa ta. Dar, ma rog, daca zici tu ca "niciodata", te cred. Dar pe lumea asta doar moartea si taxele sunt sigure, restul raman incertitudini. " If at first you don't succeed, failure may be your thing."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...