Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu imi iubesc sotul!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui oocristina
Anuscha, La 34 de ani de unde crezi ca va rasari vreun Fat-Frumos care sa iti faca viata asa cum vrei tu? Cam toti pe la >34 sunt ori divortati, ori betivi, ori cu probleme. Buni si singuri la >34, barbati, nu exista! Ei, desigur, exceptiile care intaresc regula, dar sa dea tocmai peste tine si tu peste el... probabilitate 0.
Pacat ca gandesti asa. Mare pacat. Eu nu mai stiu, Cristina, daca tu te-ai impacat cu fostul tau sot. Poate daca as sti mi s-ar explica si faptul ca ti-a trecut prin minte ceea ce ai scris mai sus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

multumesc cristina pentru mesaj - am foarte multe de invatat din el. Se pare ca mi-ai sintetizat trairile. Il citesc de mai multe ori pentru ca ma ajuta sa-mi raspund la niste intrebari aducatoare de clarificare. Nu! Nu am fost casatorita cu tatal copilului si nu pentru ca unul dintre noi ar fi fugit. Pur si simplu s-a intamplat ca el nici macar sa nu isi cunoasca fetita independent de vointa lui sau a mea. Dar e un lucru mult prea dureros de care nu am sa vorbesc aici. pentru Un_cabotin - faptul ca spui ca te intristeaza povestea, inseamna ca stii si poti sa intelegi ce inseamna suferinta, dar si trecerea peste. Ce nu inteleg eu, e cum un barbat care este in minoritate (pe aici sunt mai multe doamne) sare repede sa-l apare pe un altul. Nu te teme nu i-am pus lacat la nimic. Am mai spus: nu moare nici de frig nici de foame. Eu nu concep asta, ca o femeie poate sa se scoale la sase dimineata sa aiba doua joburi si barbatul sa stea in pat pana la 10 sa butoneze telecomanda si sa refuze joburi in drepata si in stanga si ea femeia sa mai fie si acuzata de lipsa de empatie. Si nici viceversa nu admit. Separarea banilor a fost o masura de comun acord pentru salvarea relatiei. Si crede-ma cu portofelul gol si intretinerea neachitata se agita mai mult. Si poate ca nu v-am spus dar a propus separarea banilor,desi am gandit-o amandoi in acelasi timp. pentru andrah - doamne fereste sa ramana cineva fara job - se poate mai ales in situatia economica actuala. Mie mi s-a intamplat sa raman fara jobul principal de cand sunt cu sotul din cauza falimentului firmei la care lucram. A durat fix o luna si crede-ma ca eram dispusa sa accept si un job mai prost platit de cat cel de la care fusesem concediata( prin falimentul firmei) Si oricum in luna respectiva m-am simtit oribil. Eu nu inteleg de ce esti vehement pro ,, sotul sa stea acasa,,? Tie ti-ar conveni sa muncesti de dimineata pana seara si sotul tau sa stea acasa, sa ai rate la casa, gradinita de 10 milioane pe luna de platit?? In aceasta situatie chiar ai veni acasa plina de iubire si intelegere, pregatita de consiliere pentru omul drag tie care odihnit fiind e gata sa-ti impartasasca argumentele lui pentru care nu e bine sa lucrezi in Romania?? In situatia mea sunt doua lucruri diferite: unul care tine de o problema sufleteasca a mea si celalat de o realitate alarmanta a sotului meu si anume ca in situatia economica actuala un tata cu doi plus unu copii NU MUNCESTE!!!!!!! Ana mami de Mara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
pentru Un_cabotin - Ce nu inteleg eu, e cum un barbat care este in minoritate (pe aici sunt mai multe doamne) sare repede sa-l apare pe un altul. Nu te teme nu i-am pus lacat la nimic.
Anusha, Probabil eram obosit cand ti-am scris... asa incat te rog sa ma ierti. Ceea ce am vrut sa spun e faptul ca tu si 'sotul' tau nu formati o familie. Si tind sa cred, asa cum am mai afirmat anterior, ca 'vina' este a lui. (Eu il consider un mitocan, chiar si numai ptr. felul in care pune problemele in cadrul relatiei voastre.) Acest om nu (cred ca) te iubeste! Are nevoie de o menajera, de cineva care sa-i creasca copilul, are nevoie de un surogat de familie. E lipsit de responsabilitate, altfel cum iti explici ca nu lupta ptr. un servici, ca sa dau numai un exemplu?! Nu stiu daca a trecut sau nu printr-un divort, stiu insa ca ptr. el o (eventuala) despartire nu e mare scofala. Cand iubesti pe cineva nu-i dai ultimatumuri, nu-l santajezi emotional. In ceea ce priveste separarea banilor: Nu pe tine te-am acuzat de asta, am inteles ca ati fost de acord amandoi. Ce am vrut sa spun e ca NU e normal ca intr-o familie sa existe astfel de 'separari'. Adaugasem apoi (putin ironic) ca va urma si separarea alimentelor (logic, nu?), a paturilor, a camerelor, a timpului liber... Ce mai ramane atunci din viata voastra comuna? Cum e cu juramantul 'si la bine si la greu'?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, [flo] e mult mai clar acum ce-ai vrut sa zici cu "pot fi rea". Da' sa stii ca barbatii in ziua de azi abia dupa 30-35 ani se insoara. [:D] Deci gasesti la varsta asta...cata frunza si cata iarba, proaspeti si nou-nouti, fara bube-n cap si sticle in buzunar, dornici de insuratoare. Cu femeile e mai nasol, ca ele se marita mai rapid, dupa 30-35 nu prea mai gasesti.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce subiect trist....[q] Sorana [zana][mamica]de Diana (10.11.2008) si [hagi]Codrin (15.02.2005) Where there's a will there's a way! [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.totsites.com/tot/codrin"][ Codrin][/url] [url="http://community.webshots.com/user/lorellay15"][foto][/url] [url="http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548"][ Diana][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin cu o solutie la o problema adiacenta: Propune-i sa se inscrie la o facultate! Daca tot nu are un serviciu cu orar fix, de ce nu?! Va incepe sa lucreze ca sa plateasca si facultatea... face ceva bun pentru el, isi schimba perspectivele, e un exemplu bun pentru copii si tu nu vei mai simti la fel aceasta "diferenta". Eu nu as considera lipsa studiilor superioare principala ta problema, asta se rezolva in 3 ani. Daca vrei sa ramai in aceasta relatie si accepti ca nu e o relatie de iubire ci de intelegere... atunci comunicati intre voi clar asteptarile de la celalalt. Ce astepti tu de la el, si el de la tine. Din punctul meu de vedere, lipsa iubirii e singurul aspect insurmontabil. Orice decizi, iti doresc putere si succes. Eu una, fiind mama, am apreciat ca te gandesti si la binele copiilor (ambii). Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Femeile nehotarate ca tine, fac mult rau nu numai copilului barbatului, ci si propriului sau copil [indecis]. Casnicia nu este numai un cumul de multumire personala, ci si de sacrificii personale. [ilp] Daca te vei incapatana sa continui asa zisa casnicie, vei creste o fetita trista, care nu va sti ce inseamna o viata limpede, neintoxicata de tot felul de rautati si sicane intre tine si sot, intre tine si baiat......... [mariaj] In cunostinta de cauza, iti spun cu tarie : divorteaza de acel barbat. Iti vei nenoroci fetita. [:(] Atata timp cat ai un copil, NU esti singura. In privinta urmatorului barbat care va intra in viata ta : Nu te mai casatori doar ca sa fii in randul lumii. Viata ta de acum este otravitoare pentru toti patru : 2 copii si 2 adulti. [cusca] [cusca] [cusca] [cusca] Fetita ta este [comoara] ta si sensul tau in viata. Fericirea si echilibrul ei emotional ar trebui sa fie primordiale pt tine. [nani] lisaelisa mami de ingeras dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...