Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu imi iubesc sotul!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Da' sa stii ca barbatii in ziua de azi abia dupa 30-35 ani se insoara. [:D] Deci gasesti la varsta asta...cata frunza si cata iarba, proaspeti si nou-nouti, fara bube-n cap si sticle in buzunar, dornici de insuratoare.
Adina, unde e atata frunza si iarba proaspata si sanatoasa, ca m-ai facut foarte curioasa[:D]? "Cand te ocupi prea mult de defectele altora, n-ai timp sa le vezi pe ale tale..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[olala] si io vreau! Cum stateau ei, manca-i-as eu, ca fructele parguite, numai bune de cules, numai bune sa te-nfrupti![pofta] Eu cred ca sunt vorbiti sa se piteasca de mine si sa-i scoata la inaintare numai pe betivani, prostovani, imputiti, trandavi, calici, curvari, retarzi, mincinosi si golani.[poc] ayleen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Adina Iulia. [flo] Sper ca Anuscha va intelege ce trebuie din aceste mesaje. [ilp] Desi, titlul postarii sale spunea ca nu-si iubeste sotul, la un moment dat raspundea ca, totusi, il iubeste. [huta] Cel mai mult ma intristeaza situatia celor 2 copii. [:(] Astfel de oameni, provoaca traume pe viata, uneori. [bang] lisaelisa mami de ingeras dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa spun ca nu sunt o nemernica care provoaca traume altor pesoane deliberat sau cel putin as vrea sa nu fiu. Scriind aici in mod sincer despre situatia mea, am vrut doar sa vad cum gandesc alte persoane vis a vis de situatia mea, sa invat ceva si sa pot merge mai departe, tocmai in ideea de a nu mai rani pe nimeni, in ideea de a lua o decizie. Din punct de vedere al atmosferei de acasa totul este ok, am grija marita ca baiatul sotului sa nu mai sufere vreodata din vina mea si sa ma port cu el ca si o mama. Fetita mea nu are cum sa creasca trista din cauza atmosferei din casa, pentru ca ea este vesela si iubitoare. Ceea ce m-a determinat pe mine sa accept aceasta casatorie a fost faptul ca fetita mea nu si-a cunoscut tatal natural din motive independente de vointa mea sau de vointa tatalui ei natural si am vrut pentru ea tot binele din lume. Cand am vazut cat demult isi doreste fetita mea un tata ( nu am sa uit niciodata expresia fetei ei in prima seara cand l-a vazut m-a intrebat; mami e tati? Asta de la inaltimea ,, mica,, a unui copil de doi ani)NU nu am ezitat si am acceptat sa ma casatoresc chiar daca nu il iubeam. Am zis ca am sa ma obisnuiesc cu el pentru ca micuta il iubeste si pentru ca el ma iubeste pe mine. M-am inselat amarnic si pentru acest lucru ma condamna familia mea, familia lui, persoane care au citit subiectul meu. Noi stam intr-o garsoniera care este proprietatea mamei mele si este de altfel cam neincapatoare pentru patru pesoane. Ne faceam planuri sa o vindem si sa cumparam un apartament mai mare care evident sa fie pe numele la amandoi, dar creditul urma sa fie facut numai pe numele meu, pentru ca numai eu am serviciu care ar indeplini criteriile vreunei banici. Aseara am fost la mama mea, unde sotul meu a baut fara rusine 2 litri de vin singur in vreo 2 ore si de la aburii alcoolului i-a spus mamei mele ca el este fericit in garsoniera noastra ????si ca el nu se simte in stare sa ma puna pe mine sa mai fac un credit ca daca raman fara serviciu ramanem fara casa. Am incremenit!!! Toata noaptea nu am putut sa dorm. Unele dintre voi credeti ca sunt o femeie imatura rea si fara suflet eu ma simt doar foarte trista, slaba fara vlaga si in incapacitate de a lua o decizie. Ana mai de Mara!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca nu-l mai suporti, divorteaza si gata! e penibila incercarea asta de a cauta opinii care sa-ti sustina parerile. asuma-ti hotaririle prezente si viitoare. cit despre casa ta, casa mea, casa mamei - atita vreme cit formati o familie si locuiti impreuna in ea - e a voastra. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricat de vesel si iubitor ar fi un copil, atmosfera tensionata din casa ii va afecta psihicul, ducand la schimbari de comportament : violenta fizica fata de copii, neascultare fata de parinti... Dupa tot ce ti s-a scris aici, tu inca nu stii ce vrei. Atunci, de ce ai mai postat!? Doar ca sa afli pareri, desi stii bine ca nu vrei sa divortezi ? Incearca sa faci un exercitiu de imaginatie : cum ti-ar placea sa traiesti : tu, cu fetita ta si, eventual, angajata intr-o relatie cu un barbat care iti place cu totul, sau sa fii alaturi de sot si de baiatul lui ? [ilp] lisaelisa mami de ingeras dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te sacrifici pentru ca totul sa fie bine, iar el are o viata comoda. Si nici nu se intrevede vreo schimbare.... pana la urma va trebui sa iei o decizie. Am avut si eu la un moment dat o perioada asemanatoare cu ce descrii tu... sotul a ramas fara servici vreo 2 luni, pe urma s-a angajat pe un salariu de mizerie (castiga mai putin decat plateam eu gradinita + bona)... a fost tare greu, eram frustrata, toti banii mei mergeau pe intretinerea casei si mancare, munceam din greu la servici si nu aveam nici o satisfactie, nu mai imi permiteam nimic pentru mine. A durat aproape un an... dar a trecut... nu stiu daca rezistam mai mult... Ingrid si Cristi 5 ani si 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La doua saptamani de la initierea subiectului, esti in acelasi punct: oare ce sa fac?[:-/]desi ti s-au dat enspe raspunsuri. Spre deosebire de alte situatii, aici nu incape gri, e ori alba, ori neagra. Mi se pare absurda goana asta dupa aprobare si justificarile inutile de genul: io sunt buna si el ...nu, e betiv, prost, n-are bani ( ca daca avea, banuiesc ca nu era o problema ca nu munceste, nu?), nu vorbeste corect gramatical ( da' noi care avem studii superioare, scriem "prin intermediul sorei lui" - ca nu pot, naibii, sa ma abtin)! Fa ce ai de facut si ispraveste cu melanjul asta infiorator: "nu-l iubesc, da'l iubesc", "fii-su e fii-su, dar o sa ma port cu el ca si o mama" (Ce naiba inseamna asta? O sa fii similara sau identica?) " If at first you don't succeed, failure may be your thing."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Ana mai de Mara!!
Esti mami de Mara! Numai de Mara? E baiatul lui ...ma ierti dar atunci cind te-ai casatorit dintr-o depresie/teama ca va ramine copilul tau fara tata/traditia casatoriei,etc ai fost constienta ca el are un copil,un copil careia tu ii vei fi mama si el tata.Deocamdata e copilul vostru.Si el nu are vina ca tac'su nu stie sa manince civilizat,sa converseze,sa aiba un job care sa ii asigure cresterea.El stie ca are un tata,tata s-a recasatorit (suficienta trauma) si are o noua mama.Succes! Daca esti in stare sa faci fata situatiei fa-o,daca nu ai alte alternative.Succes! [url="http://i41.tinypic.com/219azp5.jpg"]Tashi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anuscha, iti este greu acum, dar iti va fi si mai greu daca nu faci nimic, si situatia pare-se ca nu se schimba ci se inrautateste. Inteleg ca el pune in carca ta toata responsabilitatea financiara. Nu te inhama la nici un credit, mai ales cu instabilitatea asta economica - creditul ar trebui sa fie undeva pe la 30-35% dintr-un venit ca sa nu traiesti doar ca sa pompezi tot venitul intr-o rata la casa. Si ar trebui sa traga doi la aceeasi caruta, daca unul pierde jobul, celalat sa faca eforturi sa lucreze sa duca rata. El zice 'daca tu pierzi jobul, pierdem casa', e clar! Cu asta a zis "pe mine sa nu te bazezi". Crezi ca sunt sanse sa il iubesti vreodata? Daca nu, nu are rost.. fa-ti curaj si desparte-te de el, daca la inceput nu ai avut curajul sa spui nu, spune-o acum. Fetelor, nu o mai acuzati ca de ce naiba l-a mai luat daca nu il iubea. Cunosc N cazuri de femei care spun dupa ani buni ca nu isi iubeau sotul la inceput si mergeau pe ideea 'love comes softly'. Care venea sau nu venea in veci. La fel si femei ultra indragostite la inceput si care se trezesc dupa 5-6 ani ca ce naiba cauta langa omu' respectiv.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...