Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

noi,sagetatoarele (9)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Slaba activitate pe aici. Ar trebui sa ne mobilizam.

Va astept la o [cafea] cu lapte.

 

La oficiul pentru plasarea fortei de munca vine intr-o zi un batranel.

- Dom'ne, am un nepot in provincie si as vrea sa-l aduc in Capitala. Ce locuri de munca aveti?

- Pai, avem un post de vanzator de ziare, castiga 16 milioane pe luna.

- Prea mult, zice mosul . El e din provincie, vine aici in Bucuresti, da de bani si se strica. Poate aveti ceva mai modest.

- Vanzator in piata, 14 milioane pe luna, plus ce mai pica.

- Tot e mult, zice mosul . O sa-i strice cu femeile, taica. Ceva la zece milioane, zece milioane jumate n-aveti?

- Ba da, sa lucreze intr-o companie Multinationala, dar ii trebuie studii superioare.

 

Nico, mami de Andra si Alex

poze

 

Poze in concurs Clipe de viata 2008 nm1id="red"> si nm2id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui nma
Buna dimineata!Slaba activitate pe aici. Ar trebui sa ne mobilizam.Va astept la o [cafea] cu lapte. La oficiul pentru plasarea fortei de munca vine intr-o zi un batranel.- Dom'ne, am un nepot in provincie si as vrea sa-l aduc in Capitala. Ce locuri de munca aveti?- Pai, avem un post de vanzator de ziare, castiga 16 milioane pe luna.- Prea mult, zice mosul . El e din provincie, vine aici in Bucuresti, da de bani si se strica. Poate aveti ceva mai modest.- Vanzator in piata, 14 milioane pe luna, plus ce mai pica.- Tot e mult, zice mosul . O sa-i strice cu femeile, taica. Ceva la zece milioane, zece milioane jumate n-aveti?- Ba da, sa lucreze intr-o companie Multinationala, dar ii trebuie studii superioare.Nico, mami de Andra si Alex pozePoze in concurs Clipe de viata 2008 nm1id="red"> si nm2id="red">
align="right" id="quote2">super tare... mersi ca m-ai facut sa rad de dimi...[pup][:D]cat despre cafeluta, am baut-o de dimi...eram chiauna...mai fetelor, io am un somn in mine si-o stare de leneeeeee.... n-as face nimic toata ziulica...[:D] dar pot de Eric??? el e foarte activ si mereu ii trebuie cate ceva, ma striga sa merg la el, etc...tre sa ma mobilizez cumva...[alcool]Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...id="red">id="size3">____________________________________ERIC IN 2009...id="size3">id="green"> Eric la aproape 1 anisor...ERIC PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...id="orange">HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEOid="orange">id="blue"> Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......id="pink">Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!id="pink">________________________________________________________________Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea sunt in aceeasi situatie. Seara abia astept sa ma pun in pat, dimineata nu pot sa ma rizic. Peste zi greu ma mobilizez. mai am putin si o sa trec in partea cealalta, adica sa fiu su[per stresata ca nu apuc sa le fac pe toate.

 

Nico, mami de Andra si Alex

poze

 

Poze in concurs Clipe de viata 2008 nm1id="red"> si nm2id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un mail care tare m-a amuzat.

 

Cescuta de ceai

 

Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.

Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.

Primisem cadou de curand un set de "cescute de ceai" si erau jucariile mele favorite.

Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de "ceai", care de fapt era doar apa.

Dupa cateva cesti de "ceai" si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.

Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de "ceai", pentru ca eram "atat de draguta!"

Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de "ceai" pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.

Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti... :)) )

"Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?"

 

Nico, mami de Andra si Alex

poze

 

Poze in concurs Clipe de viata 2008 nm1id="red"> si nm2id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nma
Am un mail care tare m-a amuzat.Cescuta de ceaiIntr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.Primisem cadou de curand un set de "cescute de ceai" si erau jucariile mele favorite.Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de "ceai", care de fapt era doar apa.Dupa cateva cesti de "ceai" si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de "ceai", pentru ca eram "atat de draguta!"Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de "ceai" pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti... :)) )"Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?"Nico, mami de Andra si Alex pozePoze in concurs Clipe de viata 2008 nm1id="red"> si nm2id="red">
align="right" id="quote2">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] tare de tot [:-)))][:-)))]Mami deid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> Povestea nasteriiid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> id="Comic Sans MS">id="size1"> Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> _____________________Emma este iubireid="size1">id="red"> [ruga]Sa fim alaturi de Cristian Stefanid="size1">[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eladea, cred ca esti somnolenta si de la samburel [:)], mi-aduc aminte de primele luni cand picam pe mine. Memories.....

 

Mami deid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> Povestea nasteriiid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> id="Comic Sans MS">id="size1">

 

Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

_____________________

 

Emma este iubireid="size1">id="red"> [ruga]

 

Sa fim alaturi de Cristian Stefanid="size1">[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

nu e tare buna...am avut o noapte nasoala...la 3 ma plimbam cu Eric in brate...se chircea si plangea...nu stiu ce-a avut..constipat n-a fost...era putin rosu la fundic si sub testicule...dar atat...i-am facut un ceai cu miere, l-am lasat sa se uite putin la desene,l-am schimbat, i-am dat cu crema(cu greu m-a lasat) apoi am facut nani pe la 4-4.30...pana pe la 7.30... eu una sunt terminata...iar vremea si starea mea actuala ma ajuta si mai tare sa ma scurg de pe scaun...[bang]

 

cam asta despre noi! sper sa vina vremuri mai bune! o zi frumoasa pt voi![pup][flo]

 

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

 

ERIC IN CONCURS (pozele ela1 si ela2)...id="red">id="size3">

____________________________________

 

ERIC IN 2009...id="size3">id="green">

Eric la aproape 1 anisor...

ERIC

 

PRINTESA EMMA ARE NEVOIE DE AJUTORUL NOSTRU...id="orange">

HAIDETI SA-L AJUTAM PE TEOid="orange">id="blue">

 

Atat mai am pana sa vad luminita de la capatul tunelului......id="pink">

Eu sunt primul!!!Uite ce mare am crescut!!!id="pink">

________________________________________________________________

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eladea, pai daca te-a lasat cu greu sa-i dai cu crema poate tot de-acolo e buba....

 

Eu am adormit-o cumva pe zibe, ar trebui sa-mi caut materiale ca am azi meditatii si n-am chef inca. Mai bantui pe-aici si poate-mi vine.[:D]

 

Ieri am bantuit cu zibe prin mall, apoi prin oras, in sling. Apoi ne-am dus sus la univ, daddy avea curs cu anul meu de master, si-am stat cuminti o ora la curs, pana fetele au facut prezentari. Zibe incepe de la master in jos, va dati seama....[8D], apoi prin kaufland dupa pampi. Mai nou, o pun in masina cu daddy in spate, si conduc eu, el altfel o linisteste, la mine urla de numa, asa ca ma mai bucur si eu ca, conduc.

 

In rest, tot ca noi, somnul de noapte e ok zic eu, fata de ce-a fost [nani], se culca la 7-8 seara, se mai trezeste la 2-3, apoi la 5-6, si deja de la 6 stam la povesti pana pe la 8, cand mai tragem iar o tura amandoua. Si-n fiecare zi eu imi numar orele de somn, sa vad daca mi-ajung [pk], 3jumate+1jumate+2+1jumate= deci ies peste 8, imi ajung.[:D]

 

Voi ce mai lucrati?

 

Mami deid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> Saraid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> (8 dec 2008)id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> Povestea nasteriiid="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon"> id="Comic Sans MS">id="size1">

 

Poarta-ma, mami! id="Comic Sans MS">id="size1">id="maroon">

_____________________

 

Emma este iubireid="size1">id="red"> [ruga]

 

Sa fim alaturi de Cristian Stefanid="size1">[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine se aseamana se aduna [:D].

M-am culcat pe la ora 2 caci am fost la chef cu sotul (am venit acasa pe la 23 dar nu aveam somn [:D]) si Andra s-a trezit la 3. pe la 5 am crezut ca deja e dimineata si i-am facut laptele. La 7 eram franta. Dupa ce a mers Alex la gradi am incercat sa mai dorm putin dar am mult de lucru azi asa ca acum butonez de zor. ma ajuta cafeaua.

Sper ca maine sa aveti o zi mai buna.

La noi parca iese soarele. Desi ieri ma gandeam ca ar fi bine sa mergem la munte sa mai profitam de zapada abia astept primavara.

 

Nico, mami de Andra si Alex

poze

 

Poze in concurs Clipe de viata 2008 nm1id="red"> si nm2id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neta fetelor, vad ca nimeni nu doarme cum trebuie si cat trebuie [:D], eu de cateva nopti am numai vise ciudate [alcool], la munca sunt stresata [bang] iar iarna asta nu se mai termina, e deprimant.

Prietenii nostri au plecat in Cuba[q] acum stau la soare cu o "Cuba libre" in mana, numai noi la munca pe vremea asta posomorata, asta e mi-am schimbat locul de munca chiar acum la inceput de an, asa-mi trebuie[bang][bang]

Nu am energie, ma simt slabita, nu stiu voi dar eu am inceput anul fara vlaga, sper sa-mi revin cand apare soarele si se inverzeste pe aici.

Pupici la bebei de sagetute.

 

 

 

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Aspiranta la titlul de mamica

 

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...