Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

dr Petrache Magdalena - de la Polizu


Recommended Posts

Dragele mele, eu a dansa am facut eco morfo la Sanador, bineinteles la recomandarea dr. mele ginecolog, care este colega cu dansa la Polizu. La sanador unde am platit, fiind particular s-a comportat exemplar insa mi-a gasit rezistenta pe arterele uterine crescuta, lucru pe care un alt dr. la infirmat ulterior, desi dr. mea i-a dat crezare si am urmat tratament toata sarcina cu Clexanne, dar nu asta este problema, Am mai dat ochii cu dansa la Polizu acum 2 saptamani cand am nascut, dar dansa era cu totul alt om. Fiind de garda in noaptea in care am fost in travaliu si nefiind dr. care imi supraveghea sarcina, nici macar nu s-a sinchisit sa vina pana la mine in sala de travaliu cand plangeam si imploram in stanga si in dreapta sa ma ajute cineva ca simteam ca mor de dureri. A stat frumos la masa de pe hol de la blocul de nasteri, la 10 metri de sala unde ma chinuiam si la un moment dat a plecat ca ' nu mai suporta atatea tipete si trebuia sa se odihneasca pana ii nasteau pacientele dansei'(aici am citat din cuvintele dansei). Atentie insa !!! nu spun ca se comporta la fel cu toate viitoarele mamici, ci doar spun ce am vazut si patit eu la nastere respectiv 16-17.02.2009! Stella, mami de [zana] Maya Maria-Ayeneea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui psj
Eu nici nu stiu ce parere sa am , cred ca e buna ecografista, am mers la ea pana aproape de sf. sarcinii cand a spus ca ea imi face cezariana peste 3 zile ca nu ajungem termen cu copilul viu. A refuzat sa-mi spuna motivele, am zis ca poate a vazut ea ceva la eco. Am fugit la alt medic, unde am ajuns la termen si copilul e bine-mersi si azi. Cam spagara. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128527"]Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite![/url]
[url="http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com/"]Infertilitatea este o boala[/url]

Pai si atunci cum spui ca este buna ecografista? Probabil ca o fi vazut ce a vazut si la mine [bang][bang][bang][bang] bani am fetita de 9 ani! si [url="http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1guertP_i74P_67_64_52_abs.png"] :) [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Am nascut un baietel exemplar prin cezariana cu dna dr. Petrache. Toata sarcina a fost urmarita de dansa - la Sanador. Nu am nimic sa-i reprosez. Ii eram pacienta dinainte, am facut diverse interventii cu ea - laparoscopie, histerosalpingografie, histeroscopie etc. Ocazional ii dadeam bani sau flori/cadouri (parfumuri, bomboane). Le-a primit dar repet nu i-am dat de fiecare data si nu am simtit niciodata ca mi-ar pretinde ceva. Pe parcursul sarcinii de fapt nu i-am dat bani deloc, doar flori, o caseta cu parfum si creme de 8 martie si la nastere i-am facut un cadou mai consistent(la externare, nu inainte!!) - pentru ca am vrut sa aiba ceva amintire de la mine/noi si in semn de recunostinta - dupa 5 ani de chinuiala in sfarsit imi tineam puiul in brate si cu ajutorul ei (desi faptul ca am ramas gravida nu i se datoreaza ei ci unui doctor dinafara Romaniei). In 6 ani de zile de cand o cunosc - intotdeauna mi-a raspuns la telefon (sau m-a sunat inapoi cand nu putea raspunde). Cand ma chema la Polizu nu ma lasa sa astept prea mult - am stat o data doua ore, dar in general mai mult de 30' n-am stat, mai mult am stat la Sanador cand se dadeau peste cap programarile. Este o fire destul de rece si distanta - dar nu-i lipseste empatia totusi si apreciez explicatiile clare si detaliate. Eu asta cautam -nu vreau doctori numai zambet care sa nu-mi raspunda insa la telefon (astea erau experientele mele anterior Petrache).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Sunt total de acord cu Miramar. Eu am mers pe durata sarcinii la doi doctori, dar in final m-am decis sa nasc cu doctorita Petrache, pentru ca mi-a inspirat cea mai mare incredere prin felul in care mi-a urmarit sarcina. Intotdeauna cand am sunat-o am dat de ea sau mi-a dat apel cand s-a eliberat. Am nascut cu d-na dr. la Polizu in decembrie 2009, prin cezariana intrucat bebitsa era in prezentatie pelviana. Totul a decurs foarte bine. Daca va mai fi sa mai am un bebe, tot la ea ma voi duce! Numai bine si succes tuturor gravidutelor si mamicilor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am iesit plangand de la ea din cabinet. Mi-a zis fara drept de apel sa renunt la sarcina, fara sa investigheze catusi de putin circumstantele, fara sa-mi dea macar o sansa sa detaliez sau sa-mi explice. Nici un fel de pic de empatie. Luasem un antiobiotic in primele 10 zile de sarcina, nestiind ca eram insarcinata. Despre antibioticul raspectiv nu se stia nimic, nici ca afecteaza, nici ca nu. A fost singura care s-a manifestat asa de categoric. Era cat pe ce sa renunt la copil, dar m-am razgandit si e perfect sanatos. N-am mai calcat pe la ea, nici macar la un control de rutina in afara sarcinii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...