Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Andrei, sufletelul nostru curat!(2)


Recommended Posts

Nanita scumpa, nu am mai intrat de ceva timp aici. Dar am scutire de la medic... Am pe naiba, poate de la medicul de creieri. Te-am mai urmarit pe mess, dar stai la umbra, ca nu te zarisi neam. Am atatea sa-ti povestesc si sunt convinsa ca si tu mie. Poate ne gasim zilele astea la o barfa. Pup Fluturasul tau dulce si ma bucur pentru fiecare progres pe care il face. Eu ti-am zis din start ca o sa fie bine, nu m-am indoit nicio clipita de asta. Va imbratisez cu drag!!!! Promit sa intru mai des pe la voi, acum ca m-am mai linistit si eu...

 

 

 

Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1">

 

Praslea cel voinicid="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 451
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim din suflet![pup][flo]

Revin cu vesti dupa control.

Plec acum de la birou sa iau fluturasul si ne intalnim cu tati la spital.

Doamne ajuta!

 

 

Nana, [mamica] Andrei Stefanid="size2">id="teal"> ( 26.09.2007) id="Comic Sans MS">id="blue">

Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!id="Comic Sans MS">id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Annisia
Nanita scumpa, nu am mai intrat de ceva timp aici. Dar am scutire de la medic... Am pe naiba, poate de la medicul de creieri. Te-am mai urmarit pe mess, dar stai la umbra, ca nu te zarisi neam. Am atatea sa-ti povestesc si sunt convinsa ca si tu mie. Poate ne gasim zilele astea la o barfa. Pup Fluturasul tau dulce si ma bucur pentru fiecare progres pe care il face. Eu ti-am zis din start ca o sa fie bine, nu m-am indoit nicio clipita de asta. Va imbratisez cu drag!!!! Promit sa intru mai des pe la voi, acum ca m-am mai linistit si eu...Mid="red">iid="blue">cid="limegreen">uid="purple">lid="green"> Yid="orange">aid="red">nid="purple">iid="red">sid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">tid="teal">eid="green"> mid="red">aid="limegreen">rid="purple">eid="green">id="size1">Praslea cel voinicid="blue">id="size1">
align="right" id="quote2">Repede ptr Annisia:Annisio, tie o bataie, stii tu unde!M-ai facut sa plang cu mesajul tau, mai ales ca au fost multe momente cand m-am tot intrebat de ce ai disparut asa!Acum de cand cu serviciul, timpul este mult mai putin, Andrei are inca f multe de recuperat, plus ocluzorul d epus pe ochisor 2 ore timp in care trebuie sa stau numai langa el si sa-i distrag atentia ptr ca plange si nu vrea deloc, plus vreme mai calduta si profitat de scos afara ca nu se stie cand mai prindem, si tot asa. Timp ptr mine gasesc numai dupa ce se baga fluturasul scump la somn, adica 20:30-21, si atunci fug repede la sala, ca sa ma descarc de energia negativa si sa ma relaxez o tzara.Te pup si vb.Ai mare grija de tine si de Yannis. S-a facut un frumos. L-am vazut in pozele din parc acum cateva saptamani, sau zile. [:D] Nu mai am notiunea timpului nene. Neuronul a decedat demult!Pup tare![pup]Nana, [mamica] Andrei Stefanid="size2">id="teal"> ( 26.09.2007) id="Comic Sans MS">id="blue"> Povestea nasterii fluturasului! Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!id="Comic Sans MS">id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu vesti si scriu pe fuga ptr ca trebuie trezit fluturasul si sa plecam la Unna la logopedie.

 

Controlul a decurs bine la modul ca amandoi medicii au fost tare incantati sa vada ca Andrei face progrese.

Important este sa evolueze- spasmele sa fie tinute departe- si sa nu stagneze. Chiar daca evolueaza incet si in ritmul lui asta e imp.

 

Am intrebat despre aratatul cu degetul- ptr ca fluturasul scump nu arata cu degetelul- si dr a zis ca daca arata cu mana este ok. Important este sa ne arate ca vrea ceva- e interesat.

La fel de imp este daca-i aratam noi ceva si el urmareste directia indicata de noi- face asta.

Ne-a mai spus ca nu se pune problema compararii lui cu un copil de acceasi varsta pentru ca el a avut un start dificil. Trebuie luat ca atare si avuta rabdare. Ca nu vorbeste inca ptr ca este hipoton- nu baga in gurita si nu rontzaie- desi de curant a inceput sa crantzane la sticksurile date de tati- credem noi ptr ca au sare- dar nu-i nimic- imp este sa vrea sa crantzane- si ca ei se asteapta sa inceapa sa vb undeva intre 2-3 ani. Ca inca nu sunt intariti muschii mandibulei si de-aia este dificil. Dar atata vreme cat scoate sunete se mira etc vb pe limba lui- asta este f important.

Ne-am edificat si cu autismul si face multe chestii care ptr autism sunt de referinta. Deci ne scoatem asta din cap deocamdata.Ufff.

 

Am facut programare ptr un nou eeg pe 16 iunie - inainte de plecarea in vacanta in Ro- asta ca sa plecam cu inima impacata ca e totul ok si sa stam linistiti.

I-am mai luat fluturasului scump sange- ptr a-i face analize legate de Ca-Fe etc- sa nu aiba vreo anemie avand in vedere ca iar nu prea maninca- desi noi credem ca este de la ultimul dintisor care a spart gingiuta abia acum- si care fusese lipsa la inventar.[:D]

 

Cam asta.

Deci vesti bune!

Mai avem de trecut un hop la eeg pe 16 iunie!

Trebuie sa fie bine!

A suferit destul fluturasul scump! Ajunge!

 

Doamne ajuta!

 

Va pupam tare tare si va imbratisam si mai tare!

Ca de fiecare data- gandurile si rugaciunile voastre- au facut minuni si ne-au ajutat!

Va multumim din suflet![pup][flo]

 

 

Edit: scuze pentru liniuta pusa in loc de virgula. A smuls fluturasul tasta si nu mai poate folosi mami virgula.[:D]

 

Nana, [mamica] Andrei Stefanid="size2">id="teal"> ( 26.09.2007) id="Comic Sans MS">id="blue">

Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!id="Comic Sans MS">id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...