Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Andrei, sufletelul nostru curat!(2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 451
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tinem pumnii stransi-stransi pentru fluturashul cel frumos si sanatos ! Sa iasa toate testele perfect ! Trimitem catre voi cele mai bune ganduri ! [pup]

 

 

Luy, fericita mamica de [zana] Maria Teodora id="red">[il] ( 25 august 2007 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu cateva randuri pe fuga, ca sunt inca la birou si s-a strans mult de lucru ptr ca nu am fost astea 3 zile.

 

Totul a decurs bine, zic eu.

Luni ne-am intalnit cu o dr pediatra care l-a studiat pe Andrei si ne-a pus mai multe intrebari noua. Intrebari despre cum e el acum, cum il caracterizam noi, dupa care l-a masurat in inaltime, PC, greutate, verificat reflexe.

Marti ne-am intalnit cu Una si un psiholog care doar l-a observat cum se joaca la masa si ce stie sa faca.

Miercuri psihologul a facut efectiv testarea cu el, la modul ca a verificat ce stie sa faca.

Nu a stiut sa traga de o sfoara un cerculet, el l-a luat in manuta si se juca, cu el, nu a stiut sa "toarne" o pastiluta dintr-un tup de medicamente, si nu a mai stiut sa zdrangane un clopotel. Il lua, il studia dupa care-l arunca si nu intelegea de ce nu face cum ar trebui sa faca.[:D]

In rest a facut tot ce a fost pus sa faca.

Pe urma noi ne-am intalnit cu un asistent social care mai mult ne-a facut sa pierdem timpul. Intrebari de genul: va e greu in Islanda?

Aveti prieteni aici? Aveti cu cine-l lasa pe Andrei daca ati avea nevoie? CAsa in care locuiti este inchiriata sau nu? etc..

Si a ajuns sa ne spuna ca exista familii care iau copii si au grija de ei si ca ne putem alege o astfel de familie, cu care sa-l lasam pe Andrei, atunci cand simtim ca nu mai putem si vrem timp doar pentru noi.[bang][alcool] La modul ca il pot lua azi dimineata si il aduc inapoi maine seara.[bang]

Este de apreciat ca exista astfel de oameni care-si sacrifica din timpul lor si vor sa ajute si alte familii, insa este peste puterea mea de intelegere cum as putea sa-l las pe Andrei si sa nu-l stiu in patutul lui noaptea.[q]

Astazi la 14:30 avem intalnire cu toate persoanele care au luat parte la aceasta testare, care ne vor prezenta situatia si rezultatul la test.

Doamne ajuta!

Va [pup] si va multumesc din inima ca va ganditi la noi![flo]

 

Nana, [mamica] Andrei Stefanid="size2">id="teal"> ( 26.09.2007) id="Comic Sans MS">id="blue">

Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!id="Comic Sans MS">id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai vesti bune![flo]

Ma bucur mult pentru astfel de rezultate.Astept cu nerabdare rezultatul final!

Fluturasul este un luptator!

 

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"

"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."id="size1">

Jurnal de mogalneata

Japonia prin ochii unui amator

 

 

Sabina Y.[gravi] si Erika(31 august 2007)id="size1">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...