Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.3)


Recommended Posts

Buna fetelor, Pentru mine e a treia oara cand comand ceva de la VS, insa niciodata nu am facut eu insami comada, doar am beneficiat de produse. Ideea e ca acum vreau sa comand singura doua paltonase (cadou de ziua mea)insa nu prea stiu ce masura. Conform masuratorilor, ar trebui sa comand 8 sau 10, insa anul trecut (inainte de a ramane gravida) am comandat bluzite nr. 4 si mi-au venit si inca imi vin f bine. Acum am 57.5 kg la 1.69 cm, atunci aveam 54 kg. Deci, ce sa fac? Nr. 10 imi e mare si la Marks and Spencer si Debenhams. Voi cum ati procedat in legatura cu marimile? De asemenea, nu prea stiu cum e cu taxele. Stiu ca plateam taxe de transport, taxe vamale si TVA, proportional cu valoarea pachetului. Aveti idee la 300 dolari comanda cam cat ar trebui sa platesc? Merci mult. Bee[biz] Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009) Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
Buna fetelor, Pentru mine e a treia oara cand comand ceva de la VS, insa niciodata nu am facut eu insami comada, doar am beneficiat de produse. Ideea e ca acum vreau sa comand singura doua paltonase (cadou de ziua mea)insa nu prea stiu ce masura. Conform masuratorilor, ar trebui sa comand 8 sau 10, insa anul trecut (inainte de a ramane gravida) am comandat bluzite nr. 4 si mi-au venit si inca imi vin f bine. Acum am 57.5 kg la 1.69 cm, atunci aveam 54 kg. Deci, ce sa fac? Nr. 10 imi e mare si la Marks and Spencer si Debenhams. Voi cum ati procedat in legatura cu marimile? De asemenea, nu prea stiu cum e cu taxele. Stiu ca plateam taxe de transport, taxe vamale si TVA, proportional cu valoarea pachetului. Aveti idee la 300 dolari comanda cam cat ar trebui sa platesc? Merci mult. Bee[biz] Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009) Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!
uite un convertor de marimi http://www.hainetrendy.com/Marimi.html taxele alea probabil ca depind de la oras la oras. eu nu am platit taxe niciodata (cu exceptia sandalelor care nu au venit in orasul meu, au venit in Bucuresti si cei de acolo m-au jefuit pur si simplu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui carine.l
mai am o dilema; cursul valutar: de exemplu la 92.99 $ prin converise ar fi 271.15, dar daca se aplica si TVA 19% atunci este 322.67. nu mai stiu la cumparaturi internationale se aplica sau nu TVA?
Am sunat azi la UPS si am intrebat cat platesc taxe pentru colet cu valoare peste 100 $ (acum un an erau taxe diferite daca depaseai aceasta valoare). Mi-au spus ca voi plati 12% taxe vamale si 19% T.V.A. Nu stiu daca mai este valabila povestea ca sub 100$ nu se plateste T.V.A., atunci faceam multe comenzi mici dar plateam mult transportul [bang].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Buna fetelor ! Sunt noua pe forum, pe forumuri in general .. E prima mea postare (sper ca se publica unde trebuie!) Eu sunt incantata de produsele Victoria's Secret, am devenit dependenta.. sa zic asa.. Primele produse mi le-am comandat acu 3-4 ani, direct in tara. Am platit ceva transport si vama, dar a meritat. De atunci comand lunar, daca nu mai des. Am ajuns sa nu imi mai cumpar aproape nimic din alte parti. Si nu e vorba numai de haine, de care am fost mereu multumita, de faptul ca sunt de calitate, diferite fata de ce gasesti in magazinele din Bucuresti unde totul e o apa si-un pamant si pentru a gasi ceva unic pierzi ore in mall... Poate lucrul care ma leaga cel mai mult de Victoria e stilul de viata, imaginea femeii care este promovata. Am doi copii mici, in ambele sarcini am luat in jur de 25 kg, dupa ce nu am mai alaptat am dat tot jos in 3-4 luni. Numai faptul ca intram pe site de 2-3 ori pe zi ma motiva. Acum arat mai bine decat la 19 ani.. stiu ca depinde mult de ambitia fiecaruia, dar eu stiu ca m-a ajutat foarte mult si site-ul.. Asa ca pentru toate fetele nehotarate, care le vad produsele dar nu stiu daca merita.. Merita ! Succes la cumparaturi, si nu stati pe ganduri cand e vorba de dorintele voastre.. Chiar daca uneori e greu (mai ales acum!)un cadou mic ne face sa zambim !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,comand in continuare. Asa cum am mai spus, sunt foarte multumita de produse, dar si de preturi. Preturile mi se par sub cele din Romania, avand in vedere calitatea si modelele. Plus ca nu risti sa ai haine ca tot poporul .. :) E adevarat insa ca eu ma ajut cu cineva din US, si costul total e mult mai mic. Probabil ca nu as fi avut acelasi randament la cumparaturi platind transportul si vama de la noi.. dar tot as fi cumparat !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna fetelor, eu sunt o impatimita veche a shopping-ului pe site-ul VS, totusi facusem o pauza de aproape 1 an, iar recent mi-am facut curaj si am facut comanda pt. 2 perechi de pantofi. Am beneficiat si de o reducere, comanda depasind 100$. A ajuns comanda, via overseas, ambii sunt superbi, f sexosi, cu toc inalt, numai ca unii din ei sunt prea...mici[bang]. In loc de 5 ar fi tb sa iau 6. sunt cei pe bej auriu (Knotted peep-toe pump): http://www2.victoriassecret.com/commerce/onlineProductDisplay.vs?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=GL-247235&page=4&cgname=OSSHUPUMZZZ&rfnbr=2828 Am sunat la ei si am spus ca vreau sa schimb pantofii cu unii mai mari, s-a rezolvat imediat, m-au taxat de pe card, dar bineinteles ca nu am mai beneficiat nici de reducere, nici de oferta...asa ca acum va tb sa platesc pt ei...dublu. Inca nu i-am returnat pe cei primiti initial, dar tot mai sper ca atunci cand ii vor primi, sa imi repuna pe card ultima suma cu care m-au taxat pt returnare, si nu suma initiala, cu reducere, fiindca altfel e o mare...teapa. Este prima data cand tb sa schimb un produs din cauza marimii, pana acum nu am dat gres, mai ales cu modelele Collin Stuart. De retinut ca pt pantof (nu sanda!) cu toc f inalt tb un nr mai mare...asta e, invatare de minte.[alcool] Voi ati mai fost in situatia in care a trebuit sa returnati sau sa schimbati un produs? Cum ati procedat, ati completat formularul de returnare si ati expediat coletul prin posta, sau prin ups? Si daca da, la cat timp v-au returnat banii pe card? pupici, si Paste Fericit![flo] mami de [url="http://community.webshots.com/album/562683905rYLthe"]David Christian[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=1b8b33d8f086559a341c24&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Minunea noastra: David Christian[/url] "Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Din fericire nu am avut de schimbat nimic de la ei pana acum, nu am fost multumita de cateva produse, prea mici, prea mari, dar de obicei am avut cui sa le dau in tara. Dar stiu ca ofertele speciale de multe ori nu sunt valabile la returns, sau daca depasesc termenul de valabilitate. Plus ca mai taxeaza separat transportul.. La amazon am patit asa, am trimis inapoi un produs, am primit banii pe card imediat, dar m-a costat vreo 20$ transportul :( Spor la cumparaturi! Bdw, tocmai am intrat la ei pe site si au bagat o geanta de plaja cadou la swim purchase!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...