Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatia sau locul de munca


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Annnca
Pai ai dreptate liliana.Ar vrea ambele! Si sa aduc bani,dar daca s`ar putea sa`i fac de la bucatarie ! Ca lui ii place mancarea si tot ce fac eu in bucatarie pt el. Si cum sa`i convina lui sa merg la munca...Atunci cine ii mai gateste lui zilnic cele mai variate mancaruri ??!
acum hai sa fim seriosi...poti sa tu sa faci mincare mai buna ca tapas... [:D]...spune aici la forum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mi se pare logic sa vrei jobul, dar mi se pare la fel de logic sa accepti ca o relatie nu merge cu "vreo 10 min dimineta si maxim o juma' de ora seara". In domeniul asta eu nu cred in minuni. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as accepta jobul.. El vrea ca tu sa faci parte din decor in timp ce el se benocleaza la calculator... sa-i faci papa bun sa ii pui mincarica linga tastatura. Asa se va invata cu lipsa ta si isi va mai gati si singur. Nu cred ca e periculos pt relatie.. daca tine la tine intelege, si ia-o ca pe un job temporar nu definitiv. Daca nu va functiona o sa iti cauti ceva mai convenabil. Cum spunea cineva asta va putea fi o piatra de incercare in relatia vostra. Inca nu sinteti casatoriti. E bine sa clarificati niste lucruri de pe acum daca hotariti sa ramineti impreuna. Sa speram totusi ca in acea jumatate de ora cind va vedeti seara sa nu te toace marunt si sa te ia la rost ca prea le zimbesti clientilor[;)] Guestus a venit cu o idee buna, sa ii sugerezi sa iti mai faca cite o vizita la restaurant dupa munca. Asa veti fi poate mai mult timp impreunda decit stind acasa, el la calculator si tu in bucatarie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,daca vine el acolo,atunci chiar am bulit`o ! Asa,pe romaneste! Mai bine sta acasa~! Cat e de gelos,il cred in stare de multe si nu vreau sa ma fac de ras! I se va parea ca am stat de vb cu un client,ca am zambit altuia prea mult etccc,etccc! Mai bine sta cu calc lui [alcool] Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, DAR TU ce vrei? bataia vantului sau sa-ti iei viata in propriile maini, sa nu mai fi dependenta de cineva??? sigur va fi obositor, sigur vor exista discutii intre voi pe tema asta insa, daca-mi aduc bine aminte, sapt trecute spuneai ca va certati, ca nu va merge bine, etc, etc; so... o discutie in plus ce mai conteaza? daca peste o luna sau ani in care tu stai acasa servitoare EL decide sa-ti puna bagajelul in strada? ce vei face? nu crezi ca un job iti va da mai multa siguranta? sau preferi sa stai mereu la cratita si sa-i admiri spatele domnului in timp ce sta la calculator? e viata ta, insa mie personal mi se pare groaznic sa te lasi purtata de vant si de figurile unui machoman; si casatoriti sa fiti tot nu sunt de parere ca tu trebuie sa pleci capul si sa faci doar ce-i convine lui vezi tu, poate job-ul asta va fi pt scurt timp, poate-ti va deschide alte usi; sunt convinsa ca stand acasa si incercand sa faci pe menajera si bucatareasa perfecta nu-ti va pica ceva din cer... in final... e decizia ta; nimeni nu poate hotara pt independenta ta SUCCES Oana http://tt.lilypie.com/aaU6p2.png - octombrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annnca,o sa itzi raspund din experientza.. sotzul meu lucreaza intr-un bar, tot select, orarul este super incarcat, ajunge acasa in zilele ``bune`` in jurul orei 24, daca nu shi mai tarziu.. da... salariu motivant, bacshisuri, o zi libera pe saptamana, niciodata in weekend... jobul lui extrem de aglomerat este in mare parte cel care ne-a pereclitat relatzia, am devenit distantzi, nu il mai iubesc shi vom divortza...intreaba-te daca merita sa itzi rishti relatzia pentru un job.. depinde de tine shi de prioritatzile tale.. shi eu am lucrat in baruri.. shi crede-ma, oboseala, stres.. petru mine nu a meritat; ash prefera in job cu jumatate de norma , dar un orar adecvat, compatibil cu al persoanei de langa mine. Nu shtiu in ce orash eshti tu, dar m-ash mira ca orarul tau sa se termine la orele 24..poate asha tzi s-a spus, .. de obicei.. ora de inchidere este pana la plecarea ultimului client, cel putzin in orashul unde locuiesc eu. Succes shi o zi buna. ..shi te iubesc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi2, si daca sotul tau si-ar lua alt job, cu liber in weekend, ti-ar spune ca mai vrea o sansa sa va "reconstruiti" relatia, ce ai face? sincer... eu cred ca nu ai acorda aceasta sansa, si categoric nu din cauza job-ului.... si pt Anca poate fi o chestie de moment, poate nu vrea sa faca asta toata viata insa trebuie sa inceapa de undeva, nu? e foarte adevarat ca un job stresant si acaparant pune la incercare o relatie insa daca relatia e solida, sunt convinsa ca nu o distruge, ba din contra Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...