Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatia sau locul de munca


Recommended Posts

Spune-i ca nu te duci la servici sa gasesti pe cineva, ci te duci la servici sa faci bani, ca te-ai saturat sa-ti tot reproseze ca nu aduci bani in casa! Si ca stand acasa nu poti face bani. _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
I-am spus ca eu merg la servici pt binele nostru si al relatiei.Sa nu mai existe reprosuri,diferente ! L-am intrebat daca el nu intra in contact cu femeile la locul de munca si nu a negat ! Si el ar putea mult mai usor sa ma insele,pt ca nu sta nimeni cu ochii pe el sa vada cat munceste si cat vorbeste,pe cand intr`un restaurant n`ai timp de palavre cu clientii. Si eu nu m`as angaja sa`mi fac amant,ci pt binele nostru. Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O relatie de asta de juma de ora pe zi sa stii ca tine. Daca sentimentele sunt adevarate, se poate. Eu am stat "singura" ultimele 8 luni, din care 5 am fost si gravida. El pleca inaintea mea si venea la 11-12 noaptea. Eu dormeam cind veneam de la lucru si cind venea el eram fresh. Mai stateam de vorba o juma de ora, o ora, si apoi o luam de la capat. Slava Domnului ca weekendurile erau libere, dar si atunci el era mai mult obosit (si pe buna dreptate) si cam adormit... Nu s-a schimbat nimic intre noi, desi mi-a fost greu, mai ales ca am avut si sarcina cu probleme... Il asteptam sa-mi faca injectiile, sa-mi faca masaj, sa ma alinte si sa ma rasfete... Daca te iubeste, va accepta. Acum situatia s-a rasturnat. Pina incepe urmatorul proiect (cu acelasi program) sta acasa. Il las dormind si vin pe la 8. Nici acum nu s-a schimbat nimic intre noi. Ma asteapta cu mincarea pe masa si petrecem cit de mult timp impreuna. Singurul lucru demn de retinut din acest tip de relatie este costul ridicat al facturilor telefonice [:D]. Iar in cazul tau, spune-i ca e important pt tine ca persoana, si ca vei fi mai fericita/implinita ca reusesti sa contribui si tu la fericirea voastra... Desi banii n-aduc fericirea, aduc un mare confort, absolut indispensabil intr-o relatie. Eventual, poti sa faci un pact - sa incerci o perioada si sa vedeti cum va adaptati amindoi la noua voastra viata. Si daca vedeti ca lucrurile se depreciaza, renunti la job, ca se mai gasesc, dar un barbat bun, mai rar.
Toate lucrurile se intampla cu un scop | [url="http://photos.yahoo.com/alexandraiordanescu"]Alé[/url] |
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

annnca, la munca cu tine, si sa faci citi mai multi bani ca mofturica sa fie multumit,ca aduci suficient ,si sa-ti mai ramina si ceva ptru zile negre,,asa in caz ca.... oricum trebuie sa fii cu constiinta curata ,el te-a impins prin nemultumirea lui,la o adica stii zicala"nemultumitului i se ia darul" si de timpul petrecut impreuna cine sti poate cind ajungi acasa o sa fi tratata ca o regina. incercarea moarte n-are. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu e cel mai bun barbat. Nici macar nu ne intelegem f bine.De aceea ne si certam pe tema asta ! Daca ar fi fost ok relatia noastra,poate nu isi punea astfel de intrebari si nici eu nu ajungeam in situatia asta,de cumpana. Cred ca am pus prost intrebarea topicului.Mai bine ar merge : Relatia mea nereusita sau locul de munca ? Aici cred ca,se va schimba un pic situatia si raspunsurile voastre,nu? Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Annnca eu de la inceput ti-am spus, pe prima pagina ca relatia ta nu e roz daca aveti asemenea probleme... Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci schimbi foaia. Te duci linistita la serviciul care-ti place, iti asiguri un trai decent si poate Dumnezeu o sa ti-l scoata in cale pe cel ales. Vezi-ti tu de treaba ta, ca daca domnul tau se suceste brusc, ramai pe drumuri... Daca citesti celelalte subiecte de p-aici, o sa vezi ca sunt si alti barbati, aparent minunati, care te lasa balta cind ti-e lumea mai draga. Din punctul meu de vedere, nu ai o dilema. Succes la noul job!
Toate lucrurile se intampla cu un scop | [url="http://photos.yahoo.com/alexandraiordanescu"]Alé[/url] |
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti Anca care sta cu frica ca el va pleca in tara si-si va revedea fost????? Si va ramane cu ea???Pai daca e asa n-ai deloc incredere in el. Accepta serviciul. Eu am lucrat aici in bar. Aveam o zi libera pe saptamana. Apoi de luni pana joi si lucram vinerea, sambata si duminica. Sotul meu lucra invers. Toata saptamana si avea liber sambata si duminica. Am lasat barul din cauza muncii de acolo si din cauza trataului pe care-l primeam.Dar in privinta relatiei, n-am avut nicio problema. Cred ca e un serviciu ca oricare altul.Sincer, chiar nu inteleg oamenii care considera fetele ce lucreaza in baruri c...e. Mama mea are peste 10 ani de cand lucreaza in bar. In acelasi bar. Oricum tu fa ce crezi ca e mai bine pentru tine... "Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......" Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu esti maritata cu el, copii n-ai, relatia scartaie, omul e mofturos si vrea sa te cam tina sub papuc, ar fi culmea sa stai la mana lui si sa nu iti iei serviciul. Daca te iubeste, relatia va rezista. Daca nu, nu va rezista oricum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...