Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De Ce Nu? Femeile Care Inseala


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui simali
Niciodata dupa trecut. Mereu am gasit mai bun. Dar cred ca daca as fi cunoscut pe cineva mai bun in trecut ma intorceam dupa el. Daca era "luat" as fi uitat. Nu se ia nici in ruptul capului barbatul altei femei. Din solidaritate feminina. Si nici nu se viseaza la el. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
Din CE??? [wow] Solidaritate feminina??? Exista asa ceva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu tot ca Simali ,solidaritate feminina si un motiv egoist in plus. N-am ravnit niciodata bunul alteia si nu m-au tentat niciodata aia care desi intr-o relatie stabila cearca si alt teren.pentru ca vedeam instantaneu incorectul iar asta strica orice indragosteala din partea mea inainte sa inceapa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simali , eu sunt de parere ca nu ai cum sa "iei" barbatul altei femei(care iare o exprimare aiurea). Barbatul nu este un bibelou pe care te duci si-l iei. Este o fiinta cognitiva care daca vrea inseala/paraseste pt. altcineva. Daca Eu imi iubesc prietenul pai pot sa incerce 1000 sa ma "ia" , ca nu nu merge. daca nu il iubesc , am indoieli ar putea sa mearga. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba despre situatia in care el poate sa nu aiba nimic impotriva unei aventuri. Si daca mai este si un "fost" baiat frumos si seducator cu care ai mai stiu eu ce amintiri comune ... Cam asta era scenariul. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jasmine... eu inteleg in ce directie arunci tu cu cocoloase de hartie. Dar eu tot mai cred ca exista oameni de onoare pe lumea asta, ca nu numai egoismul de antreneaza in actiunile noastre. Daca alegi sa traiesti limitat, in propria ta casnicie/gospodarie, sa nu te uiti nici in stanga nici in dreapta, nu ai evident niciun fel de tentatii, viata ta e simpla si necomplicata. Dar daca alegi sa traiesti deschis, in mijlocul oamenilor, sa-i pretuiesti si admiri (femei sau barbati), sa faci echipa cu ei, sa construiesti lucruri impreuna, atunci este obligatoriu sa intre in joc un cod al onoarei, un cod care te va ajuta sa admiri fara sa doresti sa rupi si sa iei acasa. Eu chiar consider vitala o astfel de atitudine daca vrei sa te ia lumea in serios si sa vina si data viitoare sa faca echipa cu tine. Altfel... esti doar o pipita de duzina. Dar eu cred ca tu vrei sa fi Aramis.[pup] "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci cu alte cuvinte Simali tu nu din dragoste fata de barbatul tau, respect fata de el si de tine ca persoana, fata de principiile la care ai aderat, fata de familia ta, nu pentru toate astea NU vei insela niciodata, ci din solidaritate feminina fata de partenera lui, a amantului ???[bang]...si daca n-are partenera? Sau poate ea mi l-a furat mie in the first place si nu fac decat sa mi-l iau inapoi. Inteleg ca atunci n-ai nici o problema? [gravi] 6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simali
Niciodata dupa trecut. Mereu am gasit mai bun. Dar cred ca daca as fi cunoscut pe cineva mai bun in trecut ma intorceam dupa el. Daca era "luat" as fi uitat. Nu se ia nici in ruptul capului barbatul altei femei. Din solidaritate feminina. Si nici nu se viseaza la el. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
M-ai innebunit cu "ceva mai bun" asta - eu vorbeam de sentimente aici si cand vorbim de sentimente NU EXISTA ceva mai bun. Al de ti se pune pata pe el e cel mai bun - chiar daca e sarac lipit pamantului, cu burta, etc tu pe ala il vrei desi il ai in ograda ta pe Brad Pitt cu mercedes 4X4, tandru, atent, priceput la treburile casei, bun la pat, tata perfect, isi iubeste soacra si asa mai departe, ca deh ai tanjit dupa ceva mai bun, dar cand l-ai obtinut....tztztzz - ochii vad inima cere. [gravi] 6+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...