Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De Ce Nu? Femeile Care Inseala


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui simali Tocmai pentru ca este atat de greu sa lupti cu tine bucuria si mandria pe care le ai dupa ce ai reusit sa te invingi merita tot efortul. Simti de acolo incolo ca poti face orice, ca orice este in puterea ta. Este o stare prin care trebuie sa treci pentru ca nu poate fi descrisa. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
io creca daca e nevoie sa lupti cu tine atat de muuult si de greu, e clar ca nu-l iubesti pe-ala de-acasa, altfel n-ar fi nevoie sa lupti contra inimii care ti-l arata pe vecinu, colegu, etc. ci doar ai un simt al datoriei si-al onoarei bine dezvoltate. nu tu, simali, ci "tu la general.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Golul de care vorbea Flaviutza l-am simtit si eu, pana de curand. Cand am realizat clar si ce anume lipsea. Simali..Conchita...cam asa si eu... "S#259; tr#259;ie#351;ti f#259;r#259; absolut niciun #355;el! Am întrez#259;rit aceast#259; stare, am atins-o adesea, f#259;r#259; s#259; izbutesc s#259; m#259; men#355;in în ea: sunt prea slab pentru asemenea fericire." -Emil Cioran Lalilu-mama Mariei si a lui Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze...Citatul era acesta.. "S#259; tr#259;ie#351;ti f#259;r#259; absolut niciun #355;el! Am întrez#259;rit aceast#259; stare, am atins-o adesea, f#259;r#259; s#259; izbutesc s#259; m#259; men#355;in în ea: sunt prea slab pentru asemenea fericire." Cioran Lalilu-mama Mariei si a lui Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lalilu
Golul de care vorbea Flaviutza l-am simtit si eu, pana de curand. Cand am realizat clar si ce anume lipsea. Simali..Conchita...cam asa si eu... "S#259; tr#259;ie#351;ti f#259;r#259; absolut niciun #355;el! Am întrez#259;rit aceast#259; stare, am atins-o adesea, f#259;r#259; s#259; izbutesc s#259; m#259; men#355;in în ea: sunt prea slab pentru asemenea fericire." -Emil Cioran Lalilu-mama Mariei si a lui Luca
Cred ca am reusit eu sa deslusesc citatul: "Sa traiesti fara absolut niciun tel! Am intrezarit aceasta stare, am atins-o adesea, fara sa izbutesc sa ma mentin in ea: sunt prea slab pentru asemenea fericire! - Emil Cioran Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simali
Citat:
citat din mesajul lui Miramar
Citat:
citat din mesajul lui irinabobe
lalilu nu era vorba de tine era in general...ma intreb cat de usor ii poti dicta inimii sa ia o pauza, sa nu simta si altceva decat ceea ce e corect. lasand la o parte pipitele care fac un sport din a a avea un amant pentru diverse avantaje financiare sunt convinsa ca sunt multe persoane indiferent de sex care chiar se indragostec de cine nu trebuie si atunci e mai greu sa mai fi atat de radical si rational si sa gandesti ca la carte...
Astfel raspunsul devine evident - nu poti sa dictezi inimii sa nu simta, oricat ai vrea. Si din cauza asta nu intotdeauna poti face doar ceea ce este corect. Criza unui astfel de suflet chinuit e ingrozitoare. Sa iesi din asa ceva trebuie sa fie cu adevarat o victorie. [gravi] 6+
Tocmai pentru ca este atat de greu sa lupti cu tine bucuria si mandria pe care le ai dupa ce ai reusit sa te invingi merita tot efortul. Simti de acolo incolo ca poti face orice, ca orice este in puterea ta. Este o stare prin care trebuie sa treci pentru ca nu poate fi descrisa. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
Nu cred ca cele ce au trecut prin asa ceva, au cazut, au iubit, au urat, s-au urat, au suferit, s-au ridicat s-au desprins - ma indoiesc ca dupa tot chinul asta ceea ce simt se cheama mandrie. Bucurie hmm, nici asta. Sunt multumite probabil pentru ca au depasit o criza intr-un fel sau celalalt fie ca au ramas in casnicia lor fie ca au ales alta cale insa oricare le-ar fi fost alegerea ceva au lasat in urma, ceva dureros, ceva au pierdut. [gravi] 7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita
Citat:
citat din mesajul lui simali Tocmai pentru ca este atat de greu sa lupti cu tine bucuria si mandria pe care le ai dupa ce ai reusit sa te invingi merita tot efortul. Simti de acolo incolo ca poti face orice, ca orice este in puterea ta. Este o stare prin care trebuie sa treci pentru ca nu poate fi descrisa. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
io creca daca e nevoie sa lupti cu tine atat de muuult si de greu, e clar ca nu-l iubesti pe-ala de-acasa, altfel n-ar fi nevoie sa lupti contra inimii care ti-l arata pe vecinu, colegu, etc. ci doar ai un simt al datoriei si-al onoarei bine dezvoltate. nu tu, simali, ci "tu la general.
Ba eu cred ca unii dintre noi avem mai multe fatete. Si nu poti sa ai in acelasi individ - cel de casa - si poetul si omul de actiune si intelectualul rafinat si aventurierul si... Ai unul singur si el nu este nici alfa si nici omega. Este o parte din tine dar nu totul. Si asa si trebuie sa fie. Altfel ne-am pierde total in celalalt. Plus ca noul este intotdeauna fascinant. Pentru mine cel putin... Mie, recunosc, imi plac barbatii asa, in general. Si tinerii si batranii si negrii si rosii si chinezii si grasii si slabii si artistii si oamenii de afaceri si constructorii se la drumuri si poduri... Si daca scad ghiolbanii si urat mirositorii ramane inca un numar foarte mare de tipi care ma fascineaza zilnic.[:D] "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simali
Citat:
citat din mesajul lui conchita
Citat:
citat din mesajul lui simali Tocmai pentru ca este atat de greu sa lupti cu tine bucuria si mandria pe care le ai dupa ce ai reusit sa te invingi merita tot efortul. Simti de acolo incolo ca poti face orice, ca orice este in puterea ta. Este o stare prin care trebuie sa treci pentru ca nu poate fi descrisa. "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
io creca daca e nevoie sa lupti cu tine atat de muuult si de greu, e clar ca nu-l iubesti pe-ala de-acasa, altfel n-ar fi nevoie sa lupti contra inimii care ti-l arata pe vecinu, colegu, etc. ci doar ai un simt al datoriei si-al onoarei bine dezvoltate. nu tu, simali, ci "tu la general.
Ba eu cred ca unii dintre noi avem mai multe fatete. Si nu poti sa ai in acelasi individ - cel de casa - si poetul si omul de actiune si intelectualul rafinat si aventurierul si... Ai unul singur si el nu este nici alfa si nici omega. Este o parte din tine dar nu totul. Si asa si trebuie sa fie. Altfel ne-am pierde total in celalalt. Plus ca noul este intotdeauna fascinant. Pentru mine cel putin... Mie, recunosc, imi plac barbatii asa, in general. Si tinerii si batranii si negrii si rosii si chinezii si grasii si slabii si artistii si oamenii de afaceri si constructorii se la drumuri si poduri... Si daca scad ghiolbanii si urat mirositorii ramane inca un numar foarte mare de tipi care ma fascineaza zilnic.[:D] "Calea de mijloc este calea ZEN" Alice
Idem. [flo] [gravi] 7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei,fetelor...cu placere constat ca s-a spart gheata.Si nu cu bata aia moralizatoare [:D] care va sa zica recunoastem ca astfel de sentimente vin peste noi in galop cateodata,ca incercam sa le ascundem dar vine ziua in care trebuie sa admitem macar fata de noi ca ele chiar exista.Si vin intrebarile si framantarile si zbuciumul dulce-amar.Ce se va alege din toate astea?Nu stim si nici o poveste nu e la fel cu celelalte. Dar sincer ma bucur sa vad ca putem comunica pe tema asta [floare3] lalilu,poti sa-ti activezi PM-ul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...