Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 5


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ina Stan .......carnatii aia cu care va laudati, prin ce sau cu ce ii puneti in mate? Ca eu am o masina de-aia de tocat carne "a la RO"(desigur, nu am folosit-o decat o data si gata!), da' nu si dispozitivu' specific!!![q]. Si apropo de specific romanesc: am servit odata un american cu racituri(piftie adica) facute...ca la mama, nu aspic cu ornamente...S-a uitat la farfurie cu niste ochi [:0] si desigur, nici n-a atins-o. Asa ca nici prietena lui romanca, pt care le facusem special, n-a mai mancat din ele[bang]. Pupici la toate! [pup]
Hello Ina, Ce revenire! nu te-am vazut de multa vreme pe aici !!!! Intrebai de chestia aia cu care se umplu matele. Poti gasi si pe la magazine care vind masini electrice de tocat, dar eu iti dau o idee mai practica : te duci la un magazin si cauti o palnie, dar sa fie din cele mari de tot (pe la raionul auto [:D]pe bune), care au gatul destul de larg. Acasuta decupezi palaria palniei in diametrul care iti trebuie la masina de tocat , pui cutilele, painia decupata si inelul cu filet care le tine pe toate si spor la treaba ! DAca iti ies carnatii sa ma inviti si pe mine la un carnat prajit !!!!![pofta][pup][:D] La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Am si eu o reteta de cookies [:D][:D][:D] Jose Cuervo Christmas Cookies 1 cup of water 1 tsp baking soda 1 cup of sugar 1 tsp salt 1 cup or brown sugar 4 large eggs 1 cup nuts 2 cups of dried fruit 1 bottle Jose Cuervo Tequila Sample the Cuervo to check quality. Take a large bowl, check the Cuervo again, to be sure it is of the highest quality, pour one level cup and drink. Turn on the electric mixer.. Beat one cup of butter in a large fluffy bowl. Add one peastoon of sugar. Beat again. At this point it's best to make sure the Cuervo is still ok, try another cup just in case. Turn off the mixerer thingy. Break 2 leggs and add to the bowl and chuck in the cup of dried fruit. Pick the frigging fruit off the floor. Mix on the turner. If the fried druit gets stuck in the beaters just pry it loose with a drewscriver. Sample the Cuervo to check for tonsisticity. Next, sift two cups of salt, or something. Who geeves a sheet. Check the Jose Cuervo. Now shift the lemon juice and strain your nuts. Add one table. Add a spoon of sugar, or somefink. Whatever you can find. Greash the oven. Turn the cake tin 360 degrees and try not to fall over. Don't forget to beat off the turner. Finally, throw the bowl through the window, finish the Cose Juervo and make sure to put the stove in the wishdasher. Cherry Mistmas ! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Anamaria, eu una dupa 2 tequile nici nu mai vad sticla de tequila!!!!! DAr marita de incercat reteta de la tine ! este interesanta , dar reteta aia de moussecake tot asa este??? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa au iesit cookies pentru partyul Biancai ... http://good-times.webshots.com/photo/2835871530100242644ipFMAn eu nu-s foarte incintata de rezultat ca nu's fan icing dar daca de astia au solicitat asa am facut sper ca macar copiilor sa le placa. Data viitoare fac orice altceva [alcool] sau mai bine prajitura lui Anamaria [pk] Happiness keeps you Sweet, Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human, Failures keeps You Humble, Success keeps You Glowing, But Only God keeps You Going
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, uite aici e tortul de care spuneam. http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/9477/Tort-pufos-si-cremos/ Eu am adaugat de proba si doua trei linguri de almond meal (migdale macinate fin si a iesit si asa. Intr-un timp faceam numai reteta asta on and on and on asa mult ne-a placut. Sper sa-ti fie de folos. Anamaria, super reteta de cookies ;) [alcool] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cookies de la Alintaroma arata teribil de bine...si tortul Alinei arata delicios (mi-e o foame de mor acum). Moussecake ramine secret[:D]...mama nu da reteta! Baietii mei au fost la macelar ieri si au venit cu imagini proaspete de capete de miel rinjite, "bull's balls" si oki sticlosi dar nu le-a stinjenit pofta de mincare[:D] Cica "food's food"! Pentru cirnati noi avem [url="http://www.kitchenaid.com/catalog/product.jsp?src=ModelNumberLookup&productId=366"]chestiunea asta[/url] care se ataseaza la Kitchen Aid (mixer). Merge o nebunie! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Moussecake ramine secret[:D]...mama nu da reteta!
"With sufficient thrust, pigs fly."
LOL Anamaria! Nu-i spune ca ne-ai dat-o! Petra a facut obsesie pentru moussecake si mai un pic si eu... Stii cum e omul, daca-i secret e musai sa-l aflam![:D] Daca nu ne-o spui o fac pe aia cu Tequila. Tocmai am facut un lapte de pasare (thank you Crisspoliss, noroc ca nu fuse secreta reteta[:D]). Toate bune si frumoase, dar Ana a avut nevoie de mine intr-un moment important, asa ca are putin gust afumat.[:D] Data viitoare o fi mai bine. Sper! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ALINTAROMA,ce fain arata cookiurile,super frumoase[flo][pofta]...le-au placut copiilor?[:D] ANAMARIA,hahahah,ce m-am distrat cu tequila[:D]...auzi e secret reteta[:D][pup] Interesant si tortul dat de ALINA!!![pup] Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...