Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 5


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lexi
Petra, zaharul farin e cel pudra, ai intuit bine. Alalaltu-i zahar tos, daca tot ti-e dor de denumiri. [:)] Ramona, carcotasa esti! [:D] Ba da, se coc, chiar pe la 375F, nu asa...
Lexi, cu zaharul m-ai lamurit cu toate ca banuiam, cu coptul la fel ai lamurit-o pe Ramona dar ramane intrebarea cat unt??? pentru ca aici pachetul de unt are 1 lb. adica 465 gr. si un pachet de unt din Ro. are 200 -250 gr. e ceva diferenta! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lexi
Petra, zaharul farin e cel pudra, ai intuit bine. Alalaltu-i zahar tos, daca tot ti-e dor de denumiri. [:)]
Off topic un pic[:)] : Lexi[pup], demunirile le stiu bine dar denumirea de "zahar farin" nu se prea mai foloseste. Am facut aceasta postare sa nu se creada ca sunt una din aia care nu mai stie sa vorbeasca romaneste si se tot intreaba :cum se zice la ......[bang]????? pentru ca urasc aceasta categorie ! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LucasMom, ador ficateii cu mamaliguta. Eu pun si vin alb la ei, plus frunze de patrunjel. Mama ii face foarte simpli si ies tare gustosi, dar nu stiu cum ca la mine nu ies la fel de buni. Dar cu varianta de mai sus sint intotdeauna multumita. Nu stiu daca am mai scris, am facut supa de curcan afumat cu linte. A iesit tare buna, deja am facut de doua ori. Eu am pus un amestec de linte, mazare (din aia uscata), fasole boabe. Prima data am pus si couscous, a doua oara am adaugat quinoa. A iesit foarte buna. Ieri am facut cartofi la cuptor, cred ca n-am mai avut de citiva ani. Cind s-au copt i-am taiat in doua, am scobit putin din ei si am facut un amestec cu unt, smintina, Alouette si miezul de la cartof, am pus pe fiecare jumatate si am dat la cuptor. Pentru aspect mai mult am ras si niste cheddar cheese deasupra. In seara asta am facut gogosi cu aluat de la masina de piine (e singurul fel in care fac aluaturi). Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am terminat si noi cu petrecerea de la scoala...au iesit super frumoase si bune toate,[:D],m laud si eu singura[:I]..si dovada aici http://outdoors.webshots.com/photo/2997957690066546584LDNuRF si aici http://outdoors.webshots.com/photo/2664354390066546584qGKwjc Copilasii au fost tare incantati de ginger boy [:D]...au avut multe dulciuri si nebunii...a fost dragut...gata...acum suntem in vacanta[pk] [pup] la toate mergem la nani de pranz!! Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petra, pachetul de unt e de tip romanesc, cred ca 250 g [:-/] iar reteta e din caietul mamei, care il are mostenire de la bunica, iar bunica s-a nascut pe la 1900... [:)] spor la prajiturit, dragelor, cand s-or inventa monitoarele cu miros, va fi vai si-amar de mine; deocamdata rezist eroic la poze si descrieri, dar mirosul de ficatel (de exemplu) sau de gogosi... ma iau cu tremurat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J Nu stiu daca am mai scris, am facut supa de curcan afumat cu linte. A iesit tare buna, deja am facut de doua ori. Eu am pus un amestec de linte, mazare (din aia uscata), fasole boabe. Prima data am pus si couscous, a doua oara am adaugat quinoa. A iesit foarte buna.
asta suna super. dar cum ai adaugat quinoa si cuscus fara sa iasa cocoloase?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
LOL! N-am stiut ca exista posibilitatea asta! Poate ca de asta nu s-a intimplat, chiar nu stiu. Lume multa, oameni putini
serios, se intampla. cushcushu e un fel de mamaliga, si quinoa la fel...alta culoare, insa. cum il pui in apa, cum se cushcusheste si quinoeste, huh. aplic reteta ta la sigur, suna absolut delicios. dau la schimb reteta manicotti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...