Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui conchita
[quote]citat din mesajul lui Ramona J
serios, se intampla. cushcushu e un fel de mamaliga, si quinoa la fel...alta culoare, insa. cum il pui in apa, cum se cushcusheste si quinoeste, huh. aplic reteta ta la sigur, suna absolut delicios. dau la schimb reteta manicotti.
Quinoa nu mai folosisem pina acum. Couscous am mai incercat, dar la mofturosii mei n-au prins alte retete. Cum nu mai stiam ce sa fac cu el, am adaugat la supa asta. Am avut mai multe feluri de boabe (cumpar in bulk de la Sprouts), de diverse culori: linte obisnuita si din cea galbena, mazare (tot uscata), fasole. Am mai pus ceapa, ardei rosu, un bat de celery, niste hungarian paprika si curcanul afumat. Prima data am pus si cartofi. Cred ca nu poti da gres cu supa asta, fii inventiva si adauga una-alta.[:D] Ooops, n-am zis de morcov si pastirnac, dar astea le stiti voi. Acum cum zici ca-i cu manicotti alea? Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, am produs stelute si inimioare cu aluat dupa reteta lui Lexi (mersi Lexi). Aluatul e foarte bun si se face usor. Din pacate intre rufele din masina, telefonul (chit-chat foarte important, nu suferea amanare) si inimioarele din cuptor, jumate le-am ars [bang] Acu' sa vedem, o sa ma straduiesc sa le glazurez cu ceva, sa nu se vada ca-s arse [bang] Greu cu masurile astea in grame...am fost tentata aseara sa ma duc sa fac biscuiti la servici, unde pot sa masor la zecime si sutime de miligram, volume intre 10 microlitri si doi litri fara nici un efort, cuptorul merge pana la vreo 900 de grade C, plus ca daca ma gasea security as fi intrat in analele institutiei si as fi ajuns in ziar [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lexi, Am facut fursecuri dupa reteta de la tine si au iesit super!! Merci ![flo][pup] Cum spunea si LAura, aluatul este usor de facut si ies foarte fragede! Jumatate s-au dus asa cat ma mai intorceam eu de la dreapta la stanga, dar care mi-au ramas le-am muiat in ciocaolata cam jumatate si apoi in almond sreduit[:D] .Au iesit super dar putine, asa ca luni mai fac o tura! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Me again.[:D] Ce faceti cind va ramine galbenus sau albus dupa ce gatiti ceva? Eu am avut albus ramas de data asta, am facut coconut macaroons. Simple, gustoase, dar n-am intotdeauna chef de ele. Dar galbenusul? Cu el ce faceti? Lume multa, oameni putini
Eu de sarbatori cand stiu ca-mi ramane ba cate un albus , ba cate un galbenus, se strang pe toate in frigider si apoi le "prajesc" pe apa, apoi le toc marunt si le pun in salata de beuf sau salata orientala sau ii fac sotului o omleta ca si asa nu am timp de alte mancaruri in ajun se sarbatori. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma prostiti cu fursecurile alea si ma apuc si eu sa fac,daca se fac usor si ies repede[:D] LAURA[pup] spor la piftie,esti curajoasa,eu din asta nu am facut niciodata,desii teoretic stiu cum se face nu am curaj sa fac singura[:D]..sa ne anunti cum iti iese,sa bagi poze[:)] Si mie daca imi raman galbenusuri sau albusuri le fac omleta...din albus poti face si bezele,mai pui zahar si le bati cu mixarul bine bine...apoi la cuptor...ies faine,facea bunica mea de sarbatori daca ii ramanea albus. Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Well piftia mi-a iesit bestiala, multumiri cui ne-a dat reteta [flo] Am dus doua pulpe de curcan (numai partea de sus, asa vindeau la magazin) si patru gaturi, iar radacina de telina n-am gasit din pacate, am pus numai morcovi si pastarnaci. La cantitatile astea as zice ca 4L de apa e prea putin, eu am pus cinci si parca tot mi-a iesit prea putina (well cred ca n-am stiut eu cat s-o fierb, ca intr-o ora era aproape inchegata). La gust e ff buna si nu are deloc grasime; nu mai pun poze ca n-am facut-o estetica, am pus carne la fund si zeama peste, in banalele mele castronase de supa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...