Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Americancele gatesc - 5


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui crisspoliss
Petra, imi place ideea cu cosuletele. Eu mai stiu una tot cu puff pastry, le tai cu paharul si separat tai cateva fasii de aluat pe care le lipesti la cercul respectiv, asa ca sa iasa ca niste cosulete( asta daca n-ai forme din alea cu perete). Si le pui in cuptor pana se coc, asa goale( cam juma de ora). Dupa care le poti umple cu orice pasta vrei tu. Eu ma gandesc sa fac ceva cu somon si maioneza si bulinele alea mici si verzi italienesti din borcan..uite ca am uitat cum le zice[bang]in fine, editez mai incolo cu numele. Sau poti face ceva cu sunca si maioneza si castraveti murati, sau pasta de branza...sau salata de vinete...orice. Crisss [gravi]35+
Criss, si asa cum zici tu sunt faine, numai ca este mai multa migaleala cu taiat aluatul cu paharul, pus si toarta ![8D] Astea de zici tu eu le vad ca ar iesi ca niste cosutele mai plate asa daca nu le pui in forma de muffins. Astea pe care le stiu eu si sunt cu branza sau umplurura coapta odata cu foaia. De aceea daca se umplu cu carne carnea tocata trebuie calita inainte cu condimente sa se faca odata cu foile in timpul coptului. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

...Daca vrei sa astepti dupa carnatii mei prajiti Petra draga, cred ca o sa dureze cam mult, dar pot sa-ti ofer alte bunatati, mai clasice, ca bucatarul din dotare pe asta e specializat. Dar ideea e super si o s-o folosesc [pup]. Pe cand sa te astept??? Ramona, acu' abia am citit raspunsurile, multumesc, dar nu-s prea dotata aici cu aparate (si sa vreau, nu prea am unde le depozita) asa ca ma bazez pe unelte elementare, ca sa nu zic rudimentare... Sper ca tot citind pe aici sa ma mai mobilizez si eu intr-ale gatitului, ca prea am lasat "placerea" asta pe umerii vecinului de apartament [:D]!!! [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PETRA[pup]...nu cred ca de la nuca,am pus tare putina,cred totusi ca am scapat putin mai multa faina,pt ca se tot lipea si nu se inchega...da e ok,ca la gust sunt atre bune[:D] Eu fac ouale cu galbenus,pateu si castravete murat,uneori pun si putina smantana,sare si piper. Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004) Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 http://community.webshots.com/user/CRISMIR100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...