Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (23)


Recommended Posts

Laura si eu sunt de acord cu Lora. Si bona mea face la fel, cateodata il imbracac pe Stefan de ma sperii si eu, plus ca nu prea vrea mancare de la ea si tot laptele guverneaza. Incearca sa te linistesti! Oricum ca tine nu o sa-i ingrijeasca nimeni! Lora si Ianusca multa bafta la operatii! Si multa sanatate! Adriana chiar aseara vorbeam cu sotul meu despre mersul afara fara pampers si am ajuns la concluzia ca intai trebuie sa invete sa faca pisu din picioare. Plus e asta nu prea il vad eu pe Stefan sa faca pipi la copac, cred ca trebuie sa invete sa se tina. Trebuie sa am rabdare ca doar n-o sa stea cu pampersul afara pana la 5 ani... Lunna cu baiatul cel mare, Robert, ma inteleg foarte bine. Fiind diferenta asa de mare intre ei - 13 ani - nu prea stau la cioace foarte mult ca Stefan pe cine prinde il pune sa stea pe covor sa se joace cu lego. Si stai juma' de ora da'apoi te apuca nabadaile, asa ca mai facem cu randul [:D]. De ciondanit nu prea poate fi vorba ca nu prea au de la ce sa se certe. Si nu stii cum sunt adolescentii in ziua de azi? Ca in afara de calculator nu prea mai stiu altceva! Nu stiu ce tot am dar am o pofta de dulce de-mi vine sa ma sui pe pereti. Ieri dupa-amiaza am mancat o punga de stafide (ca altceva nu aveam mai dulce) pe nerasuflate. Cred ca daca gaseam vreo ciocolata prin dulap cred ca o devoram in doua secunde. Nu stiu ce am ca si acum imi vine sa ma duc sa-mi iau ceva dulce! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adriana si eu sunt de accord cu tine. Se pare ca noi nu prea ne potrivim cu iesitul in parc, dar este timp destul. Sapt viitoare voi fi si eu mai libera de marti incepand. Criss te intzeleg perfect. Laura intradevar nu prea ai ce face, dar stai linistita. Incearca si tu sa-i lasi hainele cu care sa-i imbrace mai in fata, iar celelalte mai ascundele[:D] Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana perfect de acord cu ce spui tu,dar e de-ajuns o singura data sa ia un scranciov(oare asa se scrie [:D]) in cap si dupa aia regreti toata viata,plus de asta cine sta cu el(bona,bunica)este trasa la raspundere,eu din cauza asta cred ca sunt asa de grijulii. A mea era sa o pateasca si de atunci am grija ca una doua fuge din mana mea si nici nu se uita,degeaba ii explic ca tot cum vrea ea face.De ex la tara am din ala de plastic si o mai las singura,insa cu astea de metal eu zic ca nu-i de joaca,ca au fost destule cazuri! Laura cum zice si Ana,nu prea ai ce face,oricum mie nu mi s-au parut aiurea imbracati,la urma urmei bine ca avea ceva pe cap,ce mai conteaza ce... Ellinia incearca sa manaci fructe,sunt muuult mai sanatoase,eu cel mai mult manac mere! Criss incearca sa te culci seara mai devreme[;)]!Oricum ai un program super,de la 7 la 15[:D],incearca sa te odihnesti cat de mult poti! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, scuze, ca vin si eu ca pareri intr-o zi cand sefu face figuri. Subiectul bone si educatia copiilor e complicat. Eu am noroc (sau eu stiu daca il pot numi noroc) sa pot sta acasa cu Lara cat doresc, insa cred ca si eu as fi fost disperata la alegerea unei bone bune, care sa ingrijeasca copilul bine. Mie una mi se pare mai putin important cum il imbraca pe copil, imp. e sa vorbeasca cu el si asta intr-un limbaj cultivat. Referitor la restictii - e la fel greu sa schimbi mentalitatea omului; d-nnele mai in varsta si nu numai sunt mai protectoare - si mama mea la inc. era asa tematoare cu Lara, sa nu cada, sa nu se loveasca etc. Apoi a vazut ca eu o las sa cada, nu-mi fac griji, ii explic si daca repeta si iar cade o las in continuare, atragandu-i atentia. Si mie de multe ori imi sta inima in loc cand o vad catarandu-se cine stie unde sau cand se loveste rau, ma doare si pe mine, dar n-am ce-i face, o las sa invete si n-o opresc data viitoare sa se joace sau se exploreze, de teama ca o sa se loveasca iar. Lora, mi-e somn ca aseara m-am culcat tarziu si m-am trezit in timp. noptii cu Lara in pat; am dus-o la ea si dupa un timp cand dormeam mai bine iar am auzit "lipa-lipa" si un omulet mic s-a inghesuit in mine. Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"dupa un timp cand dormeam mai bine iar am auzit "lipa-lipa" si un omulet mic s-a inghesuit in mine" [:D] [:-)))][:-)))][:-)))] Adriana, esti comica, pe cuvant...asa mai patim si noi cu Iustina sau ne trezim dimineata cu ea in pat si nu stim de unde-a aparut... Auziti, fetelor, voi va mai amintiti de taberele la Navodari? Ati fost? Eu pe-acolo mi-am facut "veacul" ani la rand...[:D]... www.tabara-navodari.ro Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu am dreptate, tu ai dreptate, fiecare vede viata in felul lui si are parerile lui. Eu cand eram mica m-a lovit un leagan in ochi, de am si acum semn, da' uite ca n-am murit. Am plans sigur de s-au zguduit peretii si cat o mai fi plans saraca mama pe langa mine (asta nu mai stiu). Pericole sunt la tot pasul. Poti fi cu copilul la un pas de tine, cu ochii pe el si sa i se intample ceva grav. Ce-ar fi daca ii arunca un alt copil nisip in ochi si orbeste? Sau se impiedica in fata ta de o bordura si se da cu capul de-o banca si paralizeaza? hai ... ca incep sa aiurez. vreau insa sa spun, ca protectia asta exagerata si interzisul nu-i scuteste de pericole, poate mai rau, nu-i laasa sa invete ce-i pericolul si sunt mai expusi si vulnerabili. Eu cand a cazut Lara la 7 luni (sau 8) din scaun (care era inalt, nu gluma) am crezut ca a cazut cerul pe mine. Am plans de m-am uscat si imi doream sa dau timpul inapoi sa nu las sa se intample asta. Pana la urma, Lara n-a avut absolut nimic, ne-am ales doar cu sperietura - asa e firea noastra insa(ne temem de pericole, ne panicam imediat). Acum ce ti-e scris, in frunte ti-e pus. Na, cam zis-o [:D] hai, ca nu stiu ce-am azi?! de oboseala cred Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana daca bei o bere rece sigur iti revii [:D],trece oboseala garantat [:D] Lora 'pofticioasa',eu n-am fost in tabara la Navodari [:(]imi inchipui c-o fi fost misto[;)]O bere ,ceva [berica]Andreutza ce mai face,doarme si ea?[:D]?Poate ma trezesc ca iar ma fugariti [:D][:D] (eu sper ca tineti la gluma) Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, da' io mereu fugaresc pe cineva, n-ai observat?! [:D] [neand][fuga] Da' chiar n-a fost nimeni in tabara la Navodari? Ce fain mai era... Adriana, ati primit rezultatele la analize? Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...