Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt ,Perla Moldovei (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana, eu n-am curatat peste in viata mea...Eugen curata! [:)] Asta intra in atributiile lui. Laura a zis ca ala se livreaza gata curatat. Da' nervi de ce ai? De unde-ti vin? Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora foate bine. Fiimea spune singura ca vrea aici, asa ca pt mine este perfect. Dana eu stiu ca anul trecut gaseai in piata mare si peste curatat. Eu am luat ca faceam gratar. Acum, sincera sa fiu, nu am mai vazut - cred ca din cauza ca asteapta toti sa termine piata. Nici nu prea mai sunt asa multe tarabe cu peste, mai ales pe caldura asta. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, si Iustina zice la fel, ca vrea la "Alola a copii" sau la statuie, dar am fost si eu cu ea duminica in parcul zoologic si i-a placut si acolo. Nu va spun ca aseara la 10 tipa ca vrea la aurora...[bang] Dana, te putem ajuta cu ceva sa-ti revii? Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Acum reusesc sa intru si eu, ca am fost gospodina azi. Am fascut 2 feluri de mancare, pus la spalat rufe, sters geamurile pe inauntru - toate aproape in acelasi timp, de mai ca s-a ars si mancarea[bang] De dim. am fost cu Lara la Poparlan sa-i iau sange. Stateam linistita, gandindu-ma ca din deget n-o sa fie probleme. Nu va spun ce urlete - o tineam strans de incheiutura ca sa se scurga sangele in ebrubeta, iar ea se sbatea saraca si urla ca taiata, o trecusera si toate transpiratiile de atata incordare si opunere. Data trecuta din vena in Iasi, a mers repede, ca s-a umplut rapid cu sange si a plans doar un pic. In fine, sper sa poata face analizele. Ana, scuze, n-am vazut intrebarea ta. Nu suntem singure, mai pleaca sotul uneori o zi doua prin tara, insa nu asa des si nu mult timp - nu ma deranjeaza insa, mai am nevoie uneori de timp si pt. mine. In timp. zilei insa suntem singure, da (mama a plecat, prieteni vechi sau rude pe aici nu avem). Lora, cat dau pe drum pana la Galati, iau tricicleta de aici. Si eu aveam de gand sa merg la Zoo azi, insa dupa-amiaza. Dana, in Iasi curatau pestele la pescarie. aici nu stiu ins aunde e pescarie. Exista undeva? Sau Plafar? Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de pestele gata curatat...si bona mea lua de pe undeva de prin piata dar mi-a zis ca nu gasesti mereu. Eu, de exemplu, n-am gasit niciodata. Eu urasc sa curat peste, prefer sa nu cumpar daca nu-i curatat! Adriana stiu doua magazine cu produse naturiste da' nu stiu daca ma pricep sa-ti explic bine. Unul e farmacia Rai pe str. Petru Rares, un pic mai sus de Gradina de Vara, pe partea opusa, iar al doilea magazin e langa Onim Center, acolo chiar nu stiu ce strada e! Lunna a fost bun checul? Eu tot visez la o prajitura cu ciocolata...Musacaua cu cartofi rondele are exact acelasi proces tehnologic, doar ca respectivii cartofi sunt fierti in coaja, curatati si taiati rondele si tot un rand cartofi, un rand carne. Lora tot am examene de acum inainte! Trei saptamani am in fiecare sambata si duminica. Wk asta al meu sot vroia sa mergem pe Valea Uzului (jus. Bacau - nu stiu exact, n-am fost inca niciodata) si s-a bosumflat cand a auzit ca nu pot sa merg. De fapt mi-a spus ca ia copiii si pleaca...[:D] mie imi convine sa mai respir un pic si sa fie liniste in casa! Ieri a iesit si Stefan prima data fara pampers din casa si a facut pe el chiar acasa la bona, si cand a ajuns acasa nu stia cum sa-si dea pantalonii mai repede jos sa se duca la olita! Cred ca o sa fie cam greu cu el ca bea foarte multe lichide si nu prea poate sa se tina. Nu stiu, voi cum procedati daca sunteti afara si vor pipi? Azi-dimineata era tare comic, se incaltase cu sandale de-ale mele si isi pusese o caciula in cap si vroia tu-tu! Era 6,30 si eram cu ochii impaienjaniti de somn si el tragea de usa! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata mea doarme de o ora,mai trz mergem la Paul la gradi ca are lectie deschisa la engleza. Adriana uite o [flo],se pare ca azi ai fost tare harnicuta! Ellinia tu cum te impaci cu baiatul mai mare?Se mai joaca cu cel mic,se mai ciondanesc? In legatura cu pishu,o sa mai creasca nitel si o sa se invete sa se mai si tina,nu sa faca una doua,e bine ca bea multe lichide!Mie rar imi cere sa faca afara,cand iesim pe aici prin zona,de obicei am grija sa o pun pe olita inainte de plecare. Checul meu a iesit,dar cred ca se putea si mai bine.Am ajuns la concluzia ca si cu dulciuri si fara dulciuri tot asa ma mentin.O veme chiar nu am mai facut nimic dulce,doar clatite. Lora era vb despre cadoul din partea noastra(si a lui socrumiu) pt soacra [xx(] Selgros nu este si in Bacau?? De obicei la mine in casa tot sotul curata pestele,si chiar el il si face cand e vb de gratar sau in cuptor,daca nu ar fi el eu nu m-as da in laturi de la curatat,ca imi place[:D] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...