Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 25


Recommended Posts

ughhhh..ce vreme....nimeni nu mai spune nimic?..eu m-am trezit tarziu astazi ca piscotelele(probabil de la vreme)au "sforait " pana mai tarziu....acum isi fac numarul de balet...Nu stiu ce sa mai fac azi...tot zic ca-mi place sa stau acasa ...da'...maaaaann ..ce plictiseala[bang][bang]....si ma mananca si o pieleeee...in jurul buricului..imi cvine sa ma jupoi...azi am plecat pe 30 de saptamani..cred ca o sa inceapa sa mai creasca burtica..am perioade cand stagneaza si apoi BUM ! explodeaza... dalina - multumesc de urare....m-ai facut sa rad cu chestia cu soacra...asta e si filozofia mea...dar in privinta bunicii...tot un fel de soacra..adica mama socrului meu..hodoroaga..cum ii zic eu..sau xena cum ii spune sotul meu[:D] maine ma duc sa fac analizele de ultim trimestru....imi puteti spune si mie care sunt cele importante?..parca n-as mai face culturi din col...as face doar sange si urina...si hai ..poate secretii vaginale..voi ce ziceti? http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laraa, parca ma aud pe mine spunand ''mamaaaa ce plictisealaaaa'''.Si ce mi-ar place sa mai pot spune si acum asa cevaaa[:)] Eu nu am facut in ultimul trim decat analize la sange si urina, dar dc medicul spune sa faci si altele... Cat despre mancarimile de burta sunt foarte enervante, se intinde pielea, si la mine surpriza neplacuta a fost ca pe la 30 de sapt au inceput sa apara vergeturile, pentru ca ritmul de crestere al bebeilor a fost mai intens.Efectiv ma trezeam dimineata cu vergeturi noi.Si am dat multi bani pe creme, dar degeaba, nu a functionat nimic. Asa ca draga mea, odihneste-te, relaxeaza-te,leneveste cat mai mult ca dupa aia incepe distractia [:D] OFELIA-ADINA, MAMICA MANDRA DE GEMENII EI, MARIA-DIANA SI MATEI-PETRU, 05.08.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza cred ca trebuie sa zic la ora asta nici nu mai stiu.Marcam o alta zi cu fff putin somn din pacate cu arsuri la stomac.Maine intru in sapt 36 iar pe 23 am programata cezariana daca mai rezist pana atunci.Pup toate mamicile de bebei frumosi.Nu am mai intrat pt ca ma incearca o saturare psihica si fizica mai degraba.Am dus cu stoicism si mandrie in sarcina multele kg in plus ajungand la 31, am suportat picioare umflate de care cica scap dupa,tona de vergeturi , mi s-a descoperit ieri o infectie urinara dar trec eu si peste asta, dar ce m-a daramat este o alergie urata pe care am facut-o nu stiu de la ce, in special pe burta si ma mananca ca naiba mai mult am scurtat orele de somn dar am fost la dermato si trebuie regim si niste creme naturiste parca mi-a dat.In fine vestile bune sunt ca fetitele mele au una 2.800g si cealalta 2.700g nu au nici un fel de probl, colul nici nu cred ca mai exista dar se tine pe pozitii, si sunt fericita in sufletul meu apasat de toate probl ca mai am putin si o sa le am in brate...Ma iertati ca am dat buzna dintr-o data cu bocancii pe forum dar simt ca ma apuca asa un planset mic nici nu stiu sigur de la ce de oboseala sau de fericire... Pup fetele si bebicii si ne mai auzim curand .... http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2" http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La muuuuuuuuuuulti ani: Daniel Cornel & Eduard Mihai! andutza bravooooooo... te-ai mentinut pe pozitii [:D] Hai ca mai e un pic pana pe 23... sa vezi ce repede trec zilele... dupa un timp o sa-ti fie dor de burtica [:D] Si chiar daca acum te simti terminata, obosita... si tot ce vrei e sa nasti odata... o sa vezi tu dupa aia [:D] O sa ai momente cand ai vrea sa le bagi la loc in burtica, sa le ai la purtator... sa nu depinzi de ele [:D] Asa ca bucura-te ca inca sunt acolo... dormi cat mai poti, cand poti... uita-te la filme, citeste o carte... nu mai apuci dupa aia cateva luni bune... Hai ca ma opresc... ca am gasit cum sa te incurajez... [:D] dalina sanatate multa! Cum mai sunteti? Sper ca mai bine [pup] laraa eu am facut ce analize mi-a zis dr. ginecolog... Daca a zis si culturi din col, am facut... La mine a fost si problema cu candida... toata sarcina... Nu mai retin exact ce am facut il ultimul trim... doar secretie sau am facut si culturi din col... Apoi in afara de cele de sange (de la medicul de familie) stiu ca am repetat listeria si incompatibilitatea de grup (la mine exista, ca eu am 0 si sotul ab).
Eliana cu Elena [url="http://b5.lilypie.com/dEicp2.png"](23.10.04)[/url] Andrei si Mihai [url="http://b2.lilypie.com/Tq4zp2.png"](03.03.07)[/url] | [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Poze mai vechi,[/url] [url="http://picasaweb.google.com/elianacalin"]mai noi[/url] | [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena – iubita noastra[/url] | [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"]De 3x... mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andutza - nu mai fii trista...mai ai putintel si o sa te intalnesti cu gargaritele tale...cand aud prin ce neplaceri au trecut unele mamici cu sarcina imi dau seama ca sunt o norocoasa..eu nu am stiut ce sunt alea picioare/maini umflate ,arsuri groaznice sau multe kg in plus....desi sarcina mea are o povesteeee... Hai sa va povestesc ..ca tot n-am ce face [:)](cred ca am mai scris-o pe undeva mai pe scurt): In aprilie anul acesta mi-a intarziat menstruatia..dupa 3 zile de intarziere a venit..dar nu s-a mai oprit..am sangerat timp de vreo 10 zile pana sa-mi dau seama ca e ceva suspect..mama imi spusese ca am racit la ovare probabil si daia dureaza ciclul atat....totusi m-am dus intr-un final la dr. unde mi s-a spus clar "extrauterina. trompa dreapta, nu in stadiu incipient..deci taiem trompa" dr. care a descoperit-o lucra la municipal deci m-am internat acolo urmand ca a doua zi sa ma operez...nu va spun ca am plans toata noaptea...in primul rand ca nu mai fusesm niciodata in spital, apoi mi se spusese ca cu o trompa am doar 50% sanse sa mai fac copii..daca si numai daca trompa stanga e intacta- adica perfecta.Dimineata a venit o asistenta/infirmiera..sa-mi faca clisma..Dumnezeule..cea mai umilitoare, jenanta, enrvanta stresanta procedura e clisma...te omoara psihic nu altceva..ughhhh. Apoi vine o doamna (probabil brancardiera) sa ma ia la sala de operatii..o intreb (mai imi iau ceva pe mine in afara de halat?" zice nu...si iata-ma la sala de operatii cand ma roaga sa dau halatul jos si sa ma urc pe masa..GOALA pusca..[:D][:D]..exact ca marylin monroe..jap halatul...nud..se uitau toti cu niste ochi la mine si dr ma intreaba" tu asa ai venit?"..si zic da..asa am vazu in filme ..[:D] "aoleu..urcate pe masa sa te acopar cu halatul macar " :))))) anyway..ma opereaza, scap cu bine..nu a fost grea recuperarea..m-a taiat ca la cezariana... Ajung dupa 5 zile acasa cu un singur gand..sa fac copil...obsesie..Las sa treaca 2 luni si hai sa-mi incep iar viata sexuala(sotul a tinut sa ma refac complet)..apuc sa facem prostioare de 4 sau 5 ori..iar nu-mi vine menstruatia..dar fac si o febra de 41 de grade..am ajuns la urgenta la Floresca..alea de acolo (niste tute) se uitau la mine ca "ce sa-mi faca"..fa-mi naibii o injectie cu algocalmin ceva..aveam deja 41...s-au speriat si mi-au facut pana la urma..dar nu-mi scadea deloc asa ca ma intreaba de ultima menstruatie..ii zic ca mi-a intarziat 4 zile si spune ca mi-ar da antibiotic dar nu se poate ca daca sunt insarcinata..ii zis "nu exista un antibiotic permis in sarcina?"..si mi-a facut perfuzie cu ampicilina..de abia atunci a inceput sa-mi scada...greu de tot.Ajung acasa ...ma ..daca sunt gravida?imi iau test..hmm vag a doua era vizibila..il arunc..nu sunt.A doua zi ia sa mai iau unul?..la fel..a doua linie..abia se vedea..dar era acolo.Asta era duminica..Am zis ..ma duc la giulesti ca..fiind maternitate aia stiau ce sa-mi faca si de febra si de sarcina..adica sa nu-mi afecteze sarcina..ma duc nimeresc o doctorita de garda ..ma ia imi face control ginecologic , test de sarcina si zice " mda..uterul normal, testul slab pozitivizat, antecedent de extrauterina...da extrauterina si pe trompa stanga. Sa lesin acolo nu altceva..plec bocind, sotul terminat si el...zic..ma duc la doctorul meu de la euromed..cel care m-a operat prima oara..Luni ma duc si ma trimite la ecograf..ecografa se benocleaza pe ecran si da verdictul " extrauterina trompa stanga.." pozeaza masoara..dracu stie ce ..si ma trimite la doctor jos.Eu bocind "stiam eu stiam eu..ca de cand mi-a zis aia de la giulesti parca mi se parea ca ma doare in stanga..eram sigura ca e extrauterina...soacra mea ma ruga cu cerul si cu pamantul sa mergem si la alt dr. dar eu nu si nu..ca simt eu ca e si ca 2 dr deja nu se pot insela...ea tot spunea ca simte ca e ok sarcina.Buuun..a doua zi cu bagajelul la municipal, deja obisnuita cu procedurile, nici lacrimi nu mai aveam; atat doar ca i-am spus dr sa nu mai taie trompa..vreau sa-mi faca embolizare ...stiti voi ..injectia aia cu metotrexat care au dat-o si la stiri. Dr meu spune ca nu prea sunt sanse , ca har ca mar ca tot la cutit s-ar putea sa ajung...dar i-am zis ..nu o mai taiati...chiar daca urmat. sarcina se poate sa fie tot pe trompa. Bun..asteptam embolizarea terminata de frica si nu stiu cine spune "hai sa mai facem o ecografie in spital sa o avem la dosar". Ma duc la ecograf si asteptam in camasa de spital, ca un pui rebegit, tremurand de frica, cu lacrimile cad bobul de fasole pe obraji sa intru la ecograf...se auzea de dincolo "felicitari, e fetita", "felicitari e baietel"...iar eu cu o nenorocita de alta extrauterina..Imi vine randul, ma urc pe pat (culmea - ecograful este aceeasi dna ecograf care mi-a descoperit prima extrauterina)..ma recunoaste si zice" cum ma..iar?..Doamnee ce ghinion ai" ...se uita atent si dupa 5 sec de tacere zice (Doamne n-am sa uit niciodata): "cred ca bat pe cineva azi" "De ce ?" zic eu. "Pai nu e pe trompa , e in uter". Am inceput fara sa-mi dau seama sa strig "SUNTETI SIGURA?" "da" zice ea. Si hai sa-ti mai spun ceva :sunt Doi . Ai gemeni in uter . Aam inceput sa plang si strigam "uitati-va bine! " ma uit " spune ea , "Mai uitati-va si pe trompa !" "m-am uita si pe trompa, sunt in uter" Eeee si atunci am izbucnit intr-un hohot de plans isteric. Fetelor..se facu deodata o linisteee..se auzea musca..celelalte paciente incremenisera, dr emotionata m-a lasat sa plang 10 minute...am plans tot ce am strans in mine de la prima extrauterina...tot ..m-am eliberat total ..si am plecat de acolo tinandu-ma de pereti si urland de fericire...mi-am sunat sotul care era la munca (era soacra cu mine care tot banguia"ti-am spus eu, ti-am spus eu") iar bulinul meu a inceput si el sa planga la telefon de fericire..off..ce momente frumoase. Dr meu era pe culoar .M-am repezit la el razand" domn' dr. nu-s pe trompa..sunt in uter...." " Cum adica sunt?"..AAA pai sunt 2 . Atunci dr meu s-a transformat..stiind ca ecografa de la cabinetul lui deci implicit el a gresit , a inceput sa-mi spuna sa nu ma bucur, ca e prea devreme sa ma bucur, ca simona(ecografa lui) a spus ca ea a vazut trompa dilatata si ca ecografa din spital s-ar putea sa se insele..desi asistentele de acolo imi spuneau ca doamna dr klein niciodata nu se inseala..e cea mai buna.Nu mi-a venit sa cred ..in loc sa se bucure pt mine....oricum..m-am hotarat sa schimb dr.ufff..mai e putin..mai aveti un pic de rabdare? [:I]Soacra mea mi-a aranjat la elias pe o alta dr tanara , draguta care spune..hai sa-ti fac eco...ma duc, se uita si spune " aa..da , e in uter..da nu-s doi..e unul. Uite-l ce frumos si grasun e....Iar sa mor...dar am zis .ee..bine ca e in uter , ca e ok...n-are nimic ca e doar unu.Ajung asa pana la 14 sapt si la morfologie la sanador, prima oara cu sotul langa mine ecografa zice " stiti ca sunt doi nu? DUMNEZEULE....hotarati-va ..sotul sa cada de pe scaud de fericire..si eu la fel...iar am anuntat familia ca sunt 2..superba bucurie...sublima...Am o sarcina usoara si , si acum la 30 de saptamani tremur cand imi amintesc cuvintele "e in uter si sunt 2 "...m-am rugat la Maica Domnului cand asteptam sa intru la ecografie cu acrimi fierbinti "te rog Maicuta, ia-l de pe trompa si pune-l in uter te roooog . Dar nu ai cum sa o faci nu?..e prea tarziu...trebuia sa ma rog inainte sa raman nu? " ..si totusi ce MIRACOL ce miracol..pot sa spun cu mana pe inima ca stiu ce e ste acela un miracol..sau doua.ma rog[:)]..le simt acum in timp ce scriu miscand in burtica...abia le astepta,..ca sunt cadou de la Micuta Sfanta. Stiu ca a fost cam lunga dar imi face bine sa povestesc mereu...imi pastreaza acea senzatie vie in suflet [pup][pup][pup] http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Laraa, you made my day! Ai trecut de la agonie la extaz! si ti-a dat DD 2 [bebic] nu unu'! Sarcina usoara in continuare, cat mai ai, si nastere usoara! Aaaa, daca ii aduci pe lume pe 24.02, ma ofer sa le fiu nasa. E si ziua mea de nastere... [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124389"]Poznele lui Andrei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122517"]Nasterea lu' Andrei[/url] [url="http://www.dropshots.com/andruskandu"]PozeAndrei[/url] Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moamaaaaa ce poveste mumoasa Laara...Felicitari esti o fericita...Sa dea Dumnezeu sa nici nu ai vreo neplacere pana nasti ca asa ma gandeam si eu si de pe la 31 de s mi s-au umflat picioarele si asa au ramas, mi-au apatut vergeturile ca ciupercile dupa ploaie si iritatia asta care ma omoara si care culmea se si extinde.Am si picioarea si pe sani deja sunt oripilata de aspect si ma gandesc ce naiba fac daca nu-mi trece pana nasc ma vor lasa sa alaptez??? In fine hai ca m-ai facut sa-mi aduc aminte de povestea noastra si cu toate ca am mai povestit franturi va mai zic odata ca ma bine dispune.Eu cu sotul ne-am cunoscut acum aproape 11 ani, am fost prieteni vreo 3 luni de zile si apoi fiecare a luat-o pe drumul lui.Acum 5 ani ne-am revazut la o nunta si parca s-a intamplat ceva cu toate ca in tot acest timp chiar daca noi nu eram impreuna familiile nostre stateau la 2 scari distanta si ne mai zaream.El era implicat intr-o rel si trebuia sa se insoare.Dar in seara aceea la nunta a venit singur, eu eram singura si am stat impreuna.Dap era clar simteam ceva pt el.Dar nu s-a intamplat nik am pastrat o legatura telefonica si pur prieteneasca, chiar daca stiam ca il iubeam inca de la 15 ani vroiam sa fie fericit.Asa a mai trecut un an si intr-o seara ma suna disperat ca l-a inselat mandra ca a descoperit niste poze pe mail cu ea goala pe care el i le facuse si ea le trimesese altuia in fine urat.Asa k s-au despartit.Vreo cateva luni am fost cei mai buni prieteni pana cand am devenit iubiti.Ne-am mutat la el si intr-un an ne-am casatorit.Am ramas insarcinata in Grecia in luna de miere.Ce bucurie mare...Dar intr-o luna am suferit un avort spontan, apoi la 8 luni de la nunta mi-a murit soacra Doamne ce am mai iubit-o, apoi la 3 sapt dupa ea bunica care m-a crescut isi lua si ea adio de la mine si de la lumea asta.Asa ca dupa atatea necazuri am aflat de sarcina si ca sunt fete...Fetele mele se vor numi Valentina asa o chema pe soacra mea si Alexia ,pe bunica o chema Alexandra ca si pe mine asa ca ne-am gandit la o ajustare.Asa ca eu cred ca am reusit sa duc sarcina la capat cu ajutorul lor ca tare m-au mai iubit...Hai ca va pup ca m-am facut vorba lunga... http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2" http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fete dragi!! Ce de activitate pe aici, de cand n-am mai fost... ce ma bucur!!![flo] Scurt raport: noi suntem bine, inclin sa cred ca am scapat de tot de colici, f rar mai sunt bazaiti si atunci doar din cauza de fomica... am ajuns la 6 kg, la aproape 11 sapt (vineri facem 11) si de Mos Niculae am facut botezul... care a fost superb!! Deh, nici nu se putea altfel, doar a fost al nazdravanilor mei, nu? Eu m-am simtit chiar mai bine decat la nunta mea. Poze inca n-am postat, ca trebuie sa adun de pe la toti, sunt o gramada..... in rest, suntem bine, in afara de mici secretii la cate un ochisor, si la Edi si la Robi, pe care le-au facut imediat dupa botez....[bang]. Crestem frumos, ne tinem capul singurei, ne place mult sa stam singuri pe burtica, zambim "la cerere" si nu numai[flo], o urmarim cu privirea pe mami peste tot, ba chiar il observam si pe fratica din cand in cand si ne uitam mirati (cine-o fi asta??[:D]) si apoi iar zambim........ sunt niste minuni, sa nu va mire daca vedeti intr-o zi o poza cu ei muscati... o sa ii mananc intr-o buna zi!![:I] Andutza, curaj, mai e asa putin!!![pup] Stiu ca e greu, mare parte din simpotemele pe car ele ai tu le-am avut si eu. Nu aveam chiar o alergie, dar mancarimile erau insuportabile.... ma bucur ca ai fete mari, deja mult mai mari decat baietii mei la nastere, ai mei au avut 2.600 gr si 2640 gr. Te pup mult, ma gandesc la tine, inca putina rabdare si o sa fie bine!! In alta ordine de idei, faina povestea ta!![pup] Laraa - eu am facut toate analizele (si secretii vaginale si din col) si daca doctorul tau zice, ar fi bine sa le faci pe toate. Paza buna trece primejdia rea.... Super si povestea ta, esti tare norocoasa si cu adevarat ai parte de o minune. Sau mai bine zis de doua [:D]. Inca o intrebare: doctorul de la Municipal&Euromed este cumva dl. Dumitrascu? Eliana, poate ne vedem si mai devreme de vara, eu stau pe langa Dristor, tu? Sa inteleg ca tu iesi singurica cu ei afara? Imi spui cum procedezi? Eu nu pot sa car hardughia de 17 kg [bang][alcool] (a se citi 'carucior'), si chiar daca as reusi, am niste scari in fata blocului asa de aiurea, ca ar trebui sa-l las practic in strada pana aduc bebeii si mi-e teama ca raman fara cele 17 kg de carucior....[bang][bang] Laura, merci mult de cuvintele frumoase! Pot spune ca si copiii tai sunt superbi, v-am vazut pozele si filmuletele! De fapt, vorba Dalinei, numai bebei frumosi pe aici pe forum! [flo] Ophadina, merci mult de info cu cerealele, chiar imi prinde bine, maine-poimaine facem si noi 3,5 luni si vine vremea sa mai papam si altceva! Iuca, bine ai venit si sarcina usoara si la termen iti urez! Scuze de raspunsul intarziat, il scriu totusi poate iti foloseste: - eu nu am luat Duphaston in sarcina, doar Gynipral, si asta pe la 30 de saptamani cand am inceput sa am contractii serioase. In rest, doar Elevit, fier si acid folic toata sarcina. - bebeii mei miscau f usor la inceput, pe la 16 sapt i-am simtit prima oara, ca niste gaze, apoi ca niste bobarnace pe care le primeam dinauntru cumva, urmand ca in final sa joace fotbal cu ficatul meu si alta nu! - eu am facut eco mofrologica de trim 2 la Medlife, Grivitei, la dna. dr. Roxana Bohaltea. A durat cam 1.5 h, pentru ca dansa e f meticuloasa si atenta si pentru ca eu nu am putut sta pe spate toata sarcina (si deci implicit la ecografii), nu mai mult de 10 minute, ca nu mai puteam respira.[alcool] Astfel, mi-a facut ecografia eu stand mai mult pe o parte si erau dificil de masurat bebeii... Oricum, dna. doctor este super! Lili, ma bucur mult ca vrei sa le dai fetitelor tale un fratior, dar chiar doi?? Asta e chiar super, poate vin amandoi tot deodata.... asta ar fi culmea, dar ar fi si foarte greu, asa ca nu iti doresc.... eu, cum ziceam, imi doresc mult inca un copil, mai am insa de lucru cu sotul... cred ca l-am anuntat prea devreme, el inca nu a depasit socul acestei sarcini si mai ales cel de dupa nastere.... e inca depasit de situatie, desi sta cu bebeii foarte putin timp pe zi si atunci ii sunt si eu alaturi... dar deh, e alta fire, n-am ce sa-i fac... Wow, iar am scris un car de cuvinte!! Va pup pe toate si revin cu poze, dupa ce termin de calcat si spalat muntii de rufe care s-au adunat dupa botez... deja am spalat de 3 ori si e de abia marti...... [alcool]. Bine insa ca nu am de gatit [:D] Pupice[pup] Luminita [mamica] de [comoara] Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel Povestea noastra: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=87842&REPLY_ID=4363694 Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e frica de ziua in care n-am sa mai fiu eu... Ce nu te darama, te face mai puternic! [foto] http://luminita2008.shutterfly.com/ http://tusibebe.wordpress.com http://luminitamalanca.wordpress.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luminita eu pe langa Auchan [:D] Cum ies... o intreaga aventura [bang]... la inceputuri cartul strans, bagat in lift, deschis langa usa de la intrarea in bloc (in interior... ca iese deschis la fix pe usa blocului). Apoi scarile de afara le cobor pe rotile din spate ale carutului... mai greu e pana prinzi tehnica [:D] Eu aveam antrenament de al cartul Elenei (care avea 5 kile) [:D] Apoi fuga in casa (usa incuiata, pici fiecare in patutul lui) si luat copiii, unul pe-o parte, altul pe cealalta (dupa vreo 2 luni, cand isi tineau capul binisor). Acum... scot baietii pe picioarele lor.. ii trimit la lift (de cele mai multe ori acsculta... dar mai si fug dupa ei pe hol, sa nu se duca la scari) eu incui usa duc cartul la lift, apoi ii bag in lift, intru si eu cu cartul (tot de 17 kile... ca uitasem), il deschid in fata liftului si ii urc cum i-am scos, ca sa nu se imprastie [:D] Si la fel... coboram scari pe rotile din spate... Mai greu mi se pare urcatul in casa... Atunci las carutul la lift si urc decat cu ei, ii las in casa, si cobor repede dupa carut... In casa toate cele sunt asigurate, inchise, blocate... ca sa nu pateasca nimic cat cobor eu 1 minut... si cand sunt singura cu ei acasa, nu as putea sa stau linistita daca nu ar fi toate cele inchise... pt. ca nu-i pot urmarii tot timpul... Poze de la botez? [:D] laraa wow... e bine cand se termina cu bine... andutza multa sanatate.. .sa treaca repede si infectia, si iritatia... of... crezi ca e asta un motiv sa nu alaptezi? iritatia? Asa rau este?
Eliana cu Elena [url="http://b5.lilypie.com/dEicp2.png"](23.10.04)[/url] Andrei si Mihai [url="http://b2.lilypie.com/Tq4zp2.png"](03.03.07)[/url] | [url="http://community.webshots.com/user/elianacalin"]Poze mai vechi,[/url] [url="http://picasaweb.google.com/elianacalin"]mai noi[/url] | [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=767"]Elena – iubita noastra[/url] | [url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=98073"]De 3x... mamica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andruska - ce ma bucur ca te-am inveselit [pup] ..si in legatura cu termenul..chiar crezi ca as putea naste atunci?..hmm m-as mira..oricum..si mie imi placea data ..poate vrea DD sa nasc atunci. M ultumesc de oferta [flo] Andutza - asa am auzit si eu ca dupa 30 de sptam se intampla toate cele....dar speranta moare ultima, nu [:D] Propos de povestea ta...cine spunea ca poti fugi de soarta?..ce e scris sa fie ..se intampla..multa fericire alaturi de sot in continuare si curaj..inca putin [pup] Luminita - abia astept poze de la botez..sanatate multa si fericire micilor crestini Si....exact..de dr Dumitrascu e vorba..mie mi-a placut foarte mult la inceput dar m-a dezamagit pe parcurs http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...