Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie.... mai vine un cadou de la socrii!


Recommended Posts

Aseara, dupa o convorbire de doar 30 de minute cu socru am aflat ca sotul meu va primi de ziua lui, care e peste 3 luni, un cadou unic, asa ceva nu se mai gaseste. Uaaaaau! Si acum sa va povestesc de socru: e recasatorit, inca lucreza si sunt o familie modesta care anul trecut a fost de doar 2 ori in Franta si nici nu si-a schimbat masina ca abia o cumparase! Si acum, pt ca noi suntem "emotionati" de cadoul pe care o sa-l primim sa va zic de cadouri primite de-alungul timpului. Sotul e singurul lui copil, da parca prea ne rasfata: - de un Craciun o papusa cubaneza cu un trabuc in gura care se roteste si.... RAGAIE! - cadou de casa noua: un tablou din scoarta de copac - cam negru, care ni s-a spus sa-l punem in mijlocul sufrageriei in locul unei acuarele luminoase - un cos mic impletit cu flori de plastic roz cu indicatia clara unde sa-l agatam in ap nostru minimalist unde nu exista NICI un bibelou, briz-briz. Poate de-aia l-au luat ca n-aveam! - aragazul si TV-ul sunt inca la stadiul de promisiune de vre-o 7 ani, cred ca nu pot decide marca! La inceput luam eu cadouri pt ei: geanta de piele pt socru, pulovar de lana, trusa de pix + stilou, acum il las pe sot sa le alega cadourile. Si le alege ce e mai frumos.... de la benzinaria de langa blocul lor inainte sa urcam la ei! Credeti ca exagerez? cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nope, Yo am una care face pipi !!!!
Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Nooo, vezi-ti de treaba, Ionica e invidioasa ca nu are si ea o papusa cubaneza care ragaie. Cristiama, tu esti suparata sau vrei sa ne amuzam impreuna ? Nu stiu ce ton sa adopt. Maria
Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii si tu directa si la obiectiv. Tata socrule,fiindca mai oti si vad ca ai putere de cumparare ,cumpara-ne si noua un bucata TV plasma si un frigider din ala hot care face cuburi de gheata ca la americani!! Mai spune-i sa nu va mai tina asa in suspans ,deoarece suferi cu inima si nu poti avea prea multe emotii.
Citat:
citat din mesajul lui cristiama
Aseara, dupa o convorbire de doar 30 de minute cu socru am aflat ca sotul meu va primi de ziua lui, care e peste 3 luni, un cadou unic, asa ceva nu se mai gaseste. Uaaaaau! Si acum sa va povestesc de socru: e recasatorit, inca lucreza si sunt o familie modesta care anul trecut a fost de doar 2 ori in Franta si nici nu si-a schimbat masina ca abia o cumparase! Si acum, pt ca noi suntem "emotionati" de cadoul pe care o sa-l primim cristiama
Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiama, te rog eu, frumos, sa nu cumva sa uiti de noi si sa ne spui ce anume a primit sotul tau de aceasta data. Pe cuvant ca m-ai facut tare curioasa, citind ce minunatii de cadouri a primit pana acum [pk] Si apropos de exagerare: nu esti exagerata. Ai fi fost, poate, daca ii cumparai tu cadourile de la benzinarie. Dar cum aceasta a fost initiativa sotului, deci a fiului.... tu nu ai nici o vina, era vorba de tatal lui, si merita sa ii ia ce crede de cuviinta. Da, zau, ce o fi pregatit? Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de cadou unic....s-o fi gandit sa-i faca un fratior sotului.. e tanara sotia?! [:D] [url="http:dctimisoara.blogspot.com/2009/01/emma-este-iubire/"]Alaturi de EMMA [ruga][/url] [url="http:helpsonia.com/povestea-soniei/"]Alaturi de SONIA[floare3][/url] [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"]si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3][/url] ViO [il],mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit __________________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, cu ton de gluma am zis! Ma gandeam sa impartasim din cadourile "interesante" primite de pe la rude. Se baga cineva, ca daca ma suparati vin si cu cadourile primite de la soacra, da alea sunt chiar rautacioase. Nu-i mai face frate vitreg desi eu m-as bucura, ca are si a doua nevasta peste 50 de ani. Buli esti super tare, cum de nu m-am gandit ca a gasit pereche la papusa ragaitoare! Si daca intreaba de ea? Ca sotul a zis ca nu putem sa tinem in casa asa o porcarie. Zepellina, imaginatie au cei care-ti cumpara un cadou iesit din tipar dar care sa-ti placa sau macar sa-l poti folosi oarecum. Asa ce folos ca am sa pun la ghena? cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...