Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie.... mai vine un cadou de la socrii!


Recommended Posts

Norocul meu ca sint departe de soacra si nu am "onoarea" sa primesc cadouri doar de vreo 2 ori pe an. Dar si alea ma dau pe spate.....

Ultimul in iunie de ziua mea: o palarie de soare. Din paie!! Oribila! Cu un bor de jumatate de metru[bang]!

Dupa ce i-am nascut nepoata mi-a adus un pachet de cafea[cool]si o punguta cu alune (expirate de 4 luni)[alcool].

 

"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

 

Flavia si Bianca

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
Uaaau, Sorana marfa rara caruciarele de papusi!Incepe si tu cu ceva mai usor: o ciocolata....mica?cristiama
align="right" id="quote2">Ah, nu, nu!I-a trimis anul asta de Craciun o cutie de bomboaneErau cu cognac!!!!Sorana si Monica (6 ani)"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Eu vin de pe un alt topic, despre soacre dar vreau sa spun si eu ce cadou am primit de casa noua de la "mama" soacra: o fata de masa care nu avea tiv, pentru ca nu a avut timp sa-l coase.In conditiile in care eu am stat cu ei timp de un an si mi-am investit toate economiile in casa lor si cind am plecat am plecat cu un singur sifonier si cu o comoda.Cind spun economii ma refer la citeva mii de euro.

cristiama ani la randu soacra imi venea duminica disdimineta (in perioada in care nu stateam cu ea)pe nepusa masa sa ne certe adica sa-l certe pe fisu (dar era ceva de genu bate saua sa priceapa calu) ca nu merge la biserica.Fi-su dormea bine mersi dar eu trebuia sa ma intretin cu ea.(corectez fiind ani la randu, duminica de duminica nu mai era chiar o vizita neasteptata)

Iar le unica nepoata nu prea stie ce sa-i cumpere ca are ff multe jucarii ca pentru o gradinita, si hainute la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, cu cine ma iubesc mult de tot e bunica sotului meu! da da, are baba 84 de ani si-o plimba yoya prin lume...

 

Primul cadou de casa noua, cred, o vaza de portelan roziu-aurie...ii zic: nuuu, multumesc. Sotul sugereaza s-o luam sa nu-i ranim sentimenele, si-acas o aruncam. Zic, nu! n ucare cumva sa vina-n vizita si sa ma intrebe unde-am expus frumusete de chinezism. De atunci nu ma suporta...da' nici nu vine-n vizita[:D]

 

Cadou pt mine: cand am ramas gravida: o camasa alba cu picatele negre si fodorei. Marimea xxl, ca doar eram gravida, prin urmare viitor buldozer

 

Cadou pt stanepotelul Dani: la 18 luni dupa ce s-a nascut ficioru meu, s-a hotarat strabunica asta sa-l cadoriseasca: 3 perechi de sosete supraelastice si-o punga de pufuleti!! Olé

 

Dar sa va spun si una funny din partea sotului:

 

Acu vro 3 ani, de ziua mea, gasesc pe pat un plic cu o felicitare inauntru si punea: La multi ani gagosica mea, am vrut sa-ti iau un cadou, dar n-am stiu ce anume. Asa ca hai sa mergem la cumparaturi.[:I] Semnat Paco.

 

 

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine e doar soacra dar sincer mai bine un socru ca al tau decat o soacra ca a mea, e dusa femeia.

sunt insarcinata si tre sa suport potaia ei care lasa par pe peste tot, mai ales in bucatarie si sa nu mai zic ca e genul de femeie speriata de bombe si trebuie sa mai si locuiesc in casa.

este o norocoasa ca din cate inteleg aveti propria casa.

Nu mai asteptati de la el, realizati-va singuri ca e mai bine fiindca evitati sa va fie scosi ochii...macar partial, ca total nu se poate niciodata

 

Rox [gravi] +18

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
..... dar vaza s-a spart "accidental" la a treia pocnire de pragul de beton al balconului!
align="right" id="quote2">[invazie]cristiama, jos palaria, ma prapadesc de ras citind mesajele de la tine. ai mult haz in vorba! [pk][flo][zana]"The beautiful thing about learning is nobody can take it away from you." [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...