Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie.... mai vine un cadou de la socrii!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristiama,

Dupa cum se pare te-ai casatorit cu sotul tau si drept bonus a fost inclusa si soacra [:-@] in pachet[:D]

Oricum se pare ca intre voi doua este o competitie de genul "care pe care". Nu mai pune si tu la socoteala toate rautatile ei , zii "pass" la orice tentativa de a ei si poate nu o sa te mai consumi atat de mult cu soacra ta.

Indiferenta doare cel mai tare, de fiecare data !

.. si daca cadoul pentru tine a fost cumparat din banii pe care-i dati voi ei, sa se intretina sau sa faca ce vrea cu ei, nu mai ai de ce te supara ca-ti ia cadouri din banii vostrii. [pup]

 

 

La toti numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama

... si cartea o trimit inapoi, e o carte cu articole din diverse publicatii ale lui Dan Puric.

cristiama
align="right" id="quote2">

Mai bine mi-o trimiti mie. cred ca e foarte interesanta.

Raman la covingerea ca esti foarte rea. Deja nu mai ai haz. Tu iti urasti soacra si orice ar face ea nu are cu sa te multumeasca.



Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby [gravi][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz
Citat:
citat din mesajul lui cristiama... si cartea o trimit inapoi, e o carte cu articole din diverse publicatii ale lui Dan Puric.cristiama
align="right" id="quote2">Mai bine mi-o trimiti mie. cred ca e foarte interesanta.Raman la covingerea ca esti foarte rea. Deja nu mai ai haz. Tu iti urasti soacra si orice ar face ea nu are cu sa te multumeasca.Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby [gravi][fetita]
align="right" id="quote2">Urat! Foarte urat din partea ta sa faci acest comentariu![8]In primul rand, gusturile nu se discuta. Cartea poate fi interesanta pentru unii, plictisitoare pentru altii. Iar tu nu stii ce e in sufletul cristiamei ca sa o critici ca nu cade in extaz la fiecare cadou al soacrei (care mai e luat si din banii ei!).Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
si cartea o trimit inapoi, e o carte cu articole din diverse publicatii ale lui Dan Puric.

align="right" id="quote2">

Daca e vorba de cartea "Cine suntem" de Dan Puric, iti recomand s-o citesti - am citit-o de curand si mi-a placut. Acest artist este un roman si un om dintre cei rari, ale caror vorbe merita ascultate si reascultate, iar cartile lui - citite si recitite.

Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

 

Hai sa zic contextul, ca poate spus asa: soacra mi-a trimis o carte si eu nora cea rea i-o trimit inapoi suna cam dur!

 

Deci fac eu programul de stimulare pt vitro si mi-era cam rau. Duminca seara trebuia sa fac pregnilul, fetele care au trecut prin asta stiu ca tb facut neaparat la o anumita ora, si pt ca nu gaseam asistenta ma trimite soacra mea la nu-s ce cunostinta de-a ei la o sectie de neurologie.

Cand am intrat era un caz de comotie cerebrala, o doamna de varsta mamei mele care a si murit din asta. Eu ar fi trebuit sa astept acolo sa fac o amarata de injectie, mi s-a facut rau, am plecat acasa si mi-am facut injectia singura.

Ei, da soacra mi-a spus ca-s prea sensibila!

Si tratamentul meu a luat-o razna, am facut hiperstimulare am stat cu perfuzii vre-o 3 zile, nu am putut sa fac embriotransferul, si din cauza atator hormoni am o stare destul de proasta.

 

Si soacra care se roaga pe la toate bisericile de nepoti imi face o supa? Suna sa intrebe cum ma simt timp de o saptamana?

Nuuuu frate, imi trimite o CARTE!

 

....scuze ca nu sunt amuzanta, nu-mi arde totdeauna.

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiama,

In primul rand sanatate si sa reusiti.

Eu cred ca tu ai pretentii mari de la soacra ta,o supä??????pai daca facea o supa si o facea cu carne?iar nu era bine...eu va propun un lucru simplu..sa-i cautati un prieten.si nu neaparat in tara,cautati peste tot,poate asa se ,,indragosteste,,si scapati de ea.

 

.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiamaid="blue">, imi pare rau pt. ce-ai patit.

 

Si eu cred, ca si Trischa, ca ai pretentii prea mari de la soacra ta. Mai bine concentreaza-te asupra situatiei tale (caci vad ca ai destule probleme) si nu mai astepta nimic de la soacra. Nu-ti foloseste la nimic sa fii mereu nemultumita.

Ajuta-te cu sotul tau ca si cum soacra nici n-ar fi. Spui ca sotul tau e corect si nu se lasa influentat de mama lui, atunci e foarte bine. Data viitoare roaga-l pe sotul tau sa-ti faca supa, el iti este "tovaras de viata", nu soacra.

 

Multa sanatate !

 

Maria

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...