Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie.... mai vine un cadou de la socrii!


Recommended Posts

De la soacra am primit si eu drept cadouri fel de fel de ciorapi, sosete, papuci de casa, oale si cratite. fiind la inceptul casatoriei si oalele imi prindeau bine mai ales ca erau si destul de bune. Acum si-a mai stilat gusturile si de cate ori ma duc in Ro. intotdeauna imi face cadouri care imi plac. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, hai ca papuci de casa si pijamale parca nu-i asa rau! Poate se pot folosi. Mi-am adus aminte de primul cadou pe care vroia sa mi-l faca soacra, tocmai ma mutasem cu sotul si era primavara spre vara: hai mama sa-ti fac un halat de casa sa nu-ti fie frig, am cumparat eu niste prosoape si ti le cos. De ce mi-ar fi fost frig vara? Ca sa nu zic ca nu se pricepe deloc sa coase si pt ea are halat cumparat!!!! Si apoi cat de sexy as fi aratat! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] So-acra mea lucreaza in "tarile calde"si anul trecut i-a facut cadou sotului 2 maieuri din dulapul mosului de care avea grija si o pereche de blugi primiti de ea[pk].... Cand e vorba de mine zice ca nu stie ce cadou sa imi ia[bang] si imi da bani....ca stie ca nu accept[:D] Iar nepoatei sale i-a adus o sacosa cu haine second de la nepotii babei la care era atunci"ca sunt asa frumoase si de calitate",mentionez ca nici macar un body nou nu amj vazut de la ea,pe cand mama mea care nu are 1000 de euro pe luna mi-a platit patut,haine etc la alegerea mea de abia astept sa nasca cumnata mea sa ii dau hainele acelea ca sunt ca noi,ca doar nici nu le-am desfacut pe toate ,ca sunt asa frumoase...(sa vad cum se va simti) http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Mie soacra-mea (cu care nu vorbesc de 3 ani) mi-a trimis prin sot un pulover roz deschis ... cu vreo 6 numere mai mare. Cred ca i-a fost ei mare [:D] Sorana si Monica (6 ani) "Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nona_denis
Eu am doua soacre. Probabil ca in 12 ani nu au avut timp sa hotareasca ce sa-mi cumpere, ca pana acum nu am primit nimic de la niciuna ( nici de la socrii). Drept urmare nici eu nu le fac cadouri![zz] Mami de Denisache
[:D][:D][:D] Nici eu si nici fi`mea nu am primit niciun cadou in 7 respectiv 5 ani de cand ne "stim" [:D] So, ia nu va mai plangeti atata [:D][:D][:D] ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria .. zau cred ca e mai bine la tine [:D] Monica a primit de Craciun de la soacra-mea .... o cutie de bomboane cu cognac [bang] Faza nasoala e ca nici unul dintre noi n-a studiat cutia sa se prinda ca-i alcoolica (ca nu ne-a dus capul pur si simplu) si a luat copilul o bomboana de la bunica-sa, pe care a scuipat-o urgent [:D] Ia ziceti ce om ii ia nepoatei de 6 ani ... alcool??? Va zic eu - acelasi care insista sa ii dea ciocolata la 6 luni ca ... pofteste! Sorana si Monica (6 ani) "Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca am o soacra extraordinara. Citindu-va pe voi ,imi dau seama ca primesc cadouri foarte elegante si de bun gust de la socrii mei. Cand am nascut-o pe Sophia prima lor nepoata, mi-au oferit in cadou un inel cu un diamant destul de semnificativ,Chopard-Happy Dimonds,asta pentru cunascatori Cand am implinit 10 ani de casatorie cu fiul ei,mi-a oferit un ceas Rolex foarte frumos,desi eu prefer alt model nu am putut refuza. Anul acesta de craciun mi-a facut cadou un Digital Photo Rfame de la LG si este minunat. Noi ,cu greu reusim sa-i facem pe plac ,de obicei ,o iau la un tur de shopping ,anul acesta am fost la Hermes si i-am oferit o esarfa care-i placuse ei. [:D] Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionica, de care Rolex ? Da incoace ca ti-l cumpar io. Moaaama ce soacra ai ! Dupa ce ca il ai de sot pe Liam Neeson in varianta tanara si mai misto decat originalul (care e oricum baiat charmant), mai ai si soacra de 24 de karate (la propriu[:D]). Hai sa zic si eu ca la nasterea baietilor, socrul mi-a dat cadou o brosa cu diamante - pe bune, cumparata pt. mine. E asa de grea, ca nu pot s-o pun decat la pashmine, altfel atarna in piept. Imi place, dar o s-o port mai pe la 50 de ani incolo. Lui sotu' i-a dat ceasul de aur de buzunar de la bunicul lui. Si cadou de nunta ne-a facut, dar nu mai spun. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui sorana Monica a primit de Craciun de la soacra-mea .... o cutie de bomboane cu cognac [bang] Faza nasoala e ca nici unul dintre noi n-a studiat cutia sa se prinda ca-i alcoolica (ca nu ne-a dus capul pur si simplu) ...poate nici soacra ta nu a studiat inainte cutia si face ca a mea care face cadouri doar daca primeste ea ceva si nu ii convine ce-i. Soacra-mea motiveaza ca decat sa ne cumpere ceva mai bine strange bani, dar nu a specificat niciodata pentru cine. Cumnata-mea imi face cadouri parfumuri incepute, dar asta nu se pune ca e o deviere de la subiect. Ana mami de Mara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...