Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie.... mai vine un cadou de la socrii!


Recommended Posts

Lady -Perpetual, Eu preferam Black Royal !! Dar e frumos si asta,cadourile nu se discuta! Multumesc pentru complimente,asa este am un sot frumos,destept ,fidel si cu o familie extraordinara.
Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Ionica, de care Rolex ? Da incoace ca ti-l cumpar io. Moaaama ce soacra ai ! Dupa ce ca il ai de sot pe Liam Neeson in varianta tanara si mai misto decat originalul (care e oricum baiat charmant), mai ai si soacra de 24 de karate (la propriu[:D]). Hai sa zic si eu ca la nasterea baietilor, socrul mi-a dat cadou o brosa cu diamante - pe bune, cumparata pt. mine. E asa de grea, ca nu pot s-o pun decat la pashmine, altfel atarna in piept. Imi place, dar o s-o port mai pe la 50 de ani incolo. Lui sotu' i-a dat ceasul de aur de buzunar de la bunicul lui. Si cadou de nunta ne-a facut, dar nu mai spun. Maria
Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

din categoria: blonda, 1,70, 90-60-90, BMW, palat, cottage, nu vreau nimic, doar ma laud
Citat:
citat din mesajul lui ionica
Lady -Perpetual, Eu preferam Black Royal !! Dar e frumos si asta,cadourile nu se discuta! Multumesc pentru complimente,asa este am un sot frumos,destept ,fidel si cu o familie extraordinara.
Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Ionica, de care Rolex ? Da incoace ca ti-l cumpar io. Moaaama ce soacra ai ! Dupa ce ca il ai de sot pe Liam Neeson in varianta tanara si mai misto decat originalul (care e oricum baiat charmant), mai ai si soacra de 24 de karate (la propriu[:D]). Hai sa zic si eu ca la nasterea baietilor, socrul mi-a dat cadou o brosa cu diamante - pe bune, cumparata pt. mine. E asa de grea, ca nu pot s-o pun decat la pashmine, altfel atarna in piept. Imi place, dar o s-o port mai pe la 50 de ani incolo. Lui sotu' i-a dat ceasul de aur de buzunar de la bunicul lui. Si cadou de nunta ne-a facut, dar nu mai spun. Maria
Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
ionica [pup][flo] Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
[quote]citat din mesajul lui sorana Monica a primit de Craciun de la soacra-mea .... o cutie de bomboane cu cognac [bang] Faza nasoala e ca nici unul dintre noi n-a studiat cutia sa se prinda ca-i alcoolica (ca nu ne-a dus capul pur si simplu) ...poate nici soacra ta nu a studiat inainte cutia si face ca a mea care face cadouri doar daca primeste ea ceva si nu ii convine ce-i. Soacra-mea motiveaza ca decat sa ne cumpere ceva mai bine strange bani, dar nu a specificat niciodata pentru cine. Cumnata-mea imi face cadouri parfumuri incepute, dar asta nu se pune ca e o deviere de la subiect. Ana mami de Mara!
A - dar eu stiu pentru ce tine soacra-mea banii. Si-a tras ditai vila, pe ditai terenu' la 650 km departare de mine. Nu cumva, doamne-fereste, sa-mi treaca prin cap s-o vizitez [:D] Nu ca as fi vrut, nici cand statea la 5 km distanta n-o vizitam [:D] Oricum probabil ai dreptate cu cutia de bomboane, doar in 6 ani cat are fi-mea nu i-a facut niciodata un cadou, de ce s-ar fi deranjat acum? Intre cadourile facute de soacra-mea in cei 13 ani de cand sunt cu fi-su se mai numara o crema la care eu am alergie [:D], o pereche de pantaloni scurti din stofa (cred ca ar putea fi ok pentru una de 15 ani ... dar eu aveam peste 30 cand i-am primit), o carte "Comunicarea cu oamenii dificili" [:D] .... nu-mi mai aduc aminte altceva ... cred ca astea au fost toate. A nu se intelege ca as avea vreo pretentie, am tot ce-mi trebuie ... dar mi-as dorit o bunica pentru fi-mea, ceea ce, evident, nu are. Sorana si Monica (6 ani) "Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana
Monica a primit de Craciun de la soacra-mea .... o cutie de bomboane cu cognac [bang] Faza nasoala e ca nici unul dintre noi n-a studiat cutia sa se prinda ca-i alcoolica (ca nu ne-a dus capul pur si simplu) si a luat copilul o bomboana de la bunica-sa, pe care a scuipat-o urgent [:D] Ia ziceti ce om ii ia nepoatei de 6 ani ... alcool??? Va zic eu - acelasi care insista sa ii dea ciocolata la 6 luni ca ... pofteste! Sorana si Monica (6 ani) "Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein
acum vreo 2 saptamani si Raul a primit de la nasii mei o cutie de ciocolata cu alcool, dar nici care nu am sesizat, noroc cu copilul [:-)))] Cand l-am auzit pe Raul "asa ceva imi aduci mie?" am zis ca murim de ras...cred ca vreo 2 ore am ras de nebuni, iar nasii ca sa-i ierte Raul ptr greseala l-au catodirisit cu 1 mil [:-)))] Eu de la socrii de obicei primesc bani si ii primesc cu drag [:D], iar ai mei sotului ii dau ce ii cumpar eu, dar pe banii lor (asta e secretul nostru, cica Clau nu trebuie sa stie [:D])
Claudia [vampa] si Raul-Andrei [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru. 1.70-120-200 actualmente! Pai nu se lauda toata lumea cu ce-a mai primit? Acum eu ce sa fac ?sa ma bag precum strutul in nisip?:) Ia zi si tu maru,ce-ai primit cadou de la soacra de ziua ta? ha?
Citat:
citat din mesajul lui maru
din categoria: blonda, 1,70, 90-60-90, BMW, palat, cottage, nu vreau nimic, doar ma laud
Citat:
citat din mesajul lui ionica
Lady -Perpetual, Eu preferam Black Royal !! Dar e frumos si asta,cadourile nu se discuta! Multumesc pentru complimente,asa este am un sot frumos,destept ,fidel si cu o familie extraordinara.
Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Ionica, de care Rolex ? Da incoace ca ti-l cumpar io. Moaaama ce soacra ai ! Dupa ce ca il ai de sot pe Liam Neeson in varianta tanara si mai misto decat originalul (care e oricum baiat charmant), mai ai si soacra de 24 de karate (la propriu[:D]). Hai sa zic si eu ca la nasterea baietilor, socrul mi-a dat cadou o brosa cu diamante - pe bune, cumparata pt. mine. E asa de grea, ca nu pot s-o pun decat la pashmine, altfel atarna in piept. Imi place, dar o s-o port mai pe la 50 de ani incolo. Lui sotu' i-a dat ceasul de aur de buzunar de la bunicul lui. Si cadou de nunta ne-a facut, dar nu mai spun. Maria
Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
ionica [pup][flo] Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+31 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa nu scriu ca am spus prea multe pe aici dar mu ma pot abtine ca prea ma oftic cand citesc ce e pe la altele prin curte, a se citi diamante si alte minunatii. Eu cel mai valoros cadou pe care l-am primit de la soacra-mea, a fost o pereche de tarlici de aia din lana care se tricoteaza la cinci andrele, care initial cred ca i-a facut pentru socra-miu ca erau marimea 45. Mai imi trimitea din cand in cand cate o gaina de tara cu mentiunea sa o gatesc cu placere, dar in ultimul timp m-a taiat de la plocoane stie ea de ce! Dar eu ma bucur ca respectivele gaini fierb greu!!!!! Ana mami de Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionica, soacra mea e o dulce, de la distanta. Cu doi baieti, a asteptat cu nerabdare sa aiba o nora, numai ca eu nu sunt o nora obedienta, ci una cam naravasa. Acu, dupa 18 ani de casnicie, pot sa zic ca am primit cadouri asa si asa, si mai bune si mai rele de la soacra, cu accent pe mai bune, ultima data i-a trimis bani nepotului. S-a invatat destul de repede sa ne intrebe ce ne dorim, iar noi am fost multumiti daca si-au indreptat atentia spre nepot, ceea ce au facut-o. Acum, tu nu uita ca au trecut 3 ani da cand mi-am vazut soacra face to face, iar de la distanta tare bine ne mai impacam[:D] Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai soacre! Hai sa o laud pe a mea: in fiecare an de ziua mea imi trimite un cos mare cu flori! Frumos gest, dar e pacat de bani, ca-n 2 saptamani se usuca. NU zic ca ar trebui sa-mi dea banii, NU! Nici gand! Doar ca din punctul meu d evedere e risipa de bani! _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Ce mai soacre! Hai sa o laud pe a mea: in fiecare an de ziua mea imi trimite un cos mare cu flori! Frumos gest, dar e pacat de bani, ca-n 2 saptamani se usuca. NU zic ca ar trebui sa-mi dea banii, NU! Nici gand! Doar ca din punctul meu d evedere e risipa de bani! _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Super! Din punctul meu de vedere este cel mai frumos cadou posibil! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...