Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atentie.... mai vine un cadou de la socrii!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia [:)] foarte dragut sotul tau, Desiree, la fel ca si soacra ta!
Hai sa-mi mai laud soacra: anul trecut de ziua mamei (eram inca gravida, Victoria s-a nascut la vreo 2 saptamani dupa), soacra-mea mi-a luat cadou carucior si patut ptr. Victoria. _____________________________________________ Victoria Isabella [fetita] http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

vreau si io un cadou.Unu' mic,macar.adicatelea un apartament, duplex, si un jeepan.[:D] Da' cineva?[alcool] hai,un socru,o soacra... nimeni?[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi place sa primesc flori, fac alergie la polen, soacra m-a vazut de cateva ori stranutand 1-2 ore. Daca-mi aduce flori? Daaaaa. Culmea stupizeniei: face sotul 40 de ani, socrii erau acasa la noi. Socrii sunt divortati, deci erau: - soacra - socrul cu nevasta nr. 2 din provincie venim noi de la servici si ma intampina soacra nr 1 in hol ca sa vad prima ghiveciul superb care era cadoul pt "baiatul" ei. Eu,prinsa pe picior gresit, ii spun ca mi se pare un cadou nepotrivit pentru un barbat, ca sa nu zic ca eu fac si alergie. soacra: Ei, lasa ca nu e pt tine! Da da sta in casa cu mine, nu? Socru era acolo si ne-a auzit. si acum cadoul de la socru: - alt ghiveci de flori!!!!!! Pe care l-au si carat 4 ore in masina. Nici nu-i banui ca o fac cu rautate, sa spunem doar ca, cu varsta nu au devenit intelepti! Revin cu vizita de dimineata a soacrei, dupa ce-mi revin ca pare dintr-un film fantastic! cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai eu ma bucur de orice cadou....fara sa ma agit sa fac tot felul de interpretari! Mi-au aduc cantar , aspirator, cratitze [alcool] Dar si flori, ciocolata .... Si lucruri de la ea... aproape noi[alcool][:D] Sa fie sanatosi.... DAR totusi sa-mi aduca flori stiind ca sunt alergica la flori sau carne stiind ca's vegetarina..chiar ca m-as enerva! cristiama[flo] Acum ma mut la subiectul unde se lauda soacrele[:D] Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristiama
Mie nu-mi place sa primesc flori, fac alergie la polen, soacra m-a vazut de cateva ori stranutand 1-2 ore. Daca-mi aduce flori? Daaaaa. Culmea stupizeniei: face sotul 40 de ani, socrii erau acasa la noi. Socrii sunt divortati, deci erau: - soacra - socrul cu nevasta nr. 2 din provincie venim noi de la servici si ma intampina soacra nr 1 in hol ca sa vad prima ghiveciul superb care era cadoul pt "baiatul" ei. Eu,prinsa pe picior gresit, ii spun ca mi se pare un cadou nepotrivit pentru un barbat, ca sa nu zic ca eu fac si alergie. soacra: Ei, lasa ca nu e pt tine! Da da sta in casa cu mine, nu? Socru era acolo si ne-a auzit. si acum cadoul de la socru: - alt ghiveci de flori!!!!!! Pe care l-au si carat 4 ore in masina. Nici nu-i banui ca o fac cu rautate, sa spunem doar ca, cu varsta nu au devenit intelepti! Revin cu vizita de dimineata a soacrei, dupa ce-mi revin ca pare dintr-un film fantastic! cristiama
Mie mi se pare ca ai fost rea la faza cu ghivecele. In locul lor m-as fi simtit jignita si nu as mai fi vorbit in veci cu tine. Pana la urma atata m-a dus pe mine capul sa iau un ghiveci cu flori copilului meu. care e problema ta? Eu i-am luat sotului meu cadou o planta pt birou. De ce e cadou nepotrivit? Ce ar fi fost potrivit? 5 perechi de chiloti? Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Silvia&year=2009&month=7&day=24&babycount=1" type="]baby[/url] [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, Nu-s eu asa de norocoasa sa se simta jigniti si sa nu mai vorbeasca in veci cu mine!! Uaaau.... cum ar fi sa nu vorbeasca macare asa.... juma de an. Stii cum e sa faci alerie la polen? stranuti, 1-2 ore continuu pana ma umflu si nu mai pot sa respir. sigur de la cantitate mare. Soacra stie ca nu pot iesi vara din casa decat rar si cu claritin luat inainte. La flori, pt ca au o cantitat mica de polen doar stranut si ma doare capul! continuu pana elimin sursa de polen din casa. Si chiar asa mie pt un cadou de barbat de 40 de ani, DOUA flori la ghiveci, socrii se vorbesc intre ei, mi se pare cadou stupid. PS: si cireasa de pe tort: sotul lucreaza la o firma care comercializeaza si o gama f variata de plante si flori, in fata biroului lui este o mare gradina cu toate plantele astea + sera, si poate sa le ia la un pret modic. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"- Nu se duc flori barbatilor decit daca sunt la spital." este un citat din codul bunelor maniere. [:I] Luminita, mami de ingerasul mult iubit [url="http://community.webshots.com/user/Lumi_Nag"] [copil] George Catalin[/url] Povestea minunii noastre in imagini, [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0"]19.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o soacra care mi-a facut cadouri dragute in cei 4 ani de casnicie, dar nu as putea sa spun grozave [:D].De exemplu ultima data mi-a luat un set caciula cu o floare aplicata si un fular...impletite [bang] Luminita, mami de ingerasul mult iubit [url="http://community.webshots.com/user/Lumi_Nag"] [copil] George Catalin[/url] Povestea minunii noastre in imagini, [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0"]19.03.2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...