Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIANA COCEI DOCTORITA DE CARE SA TE FERESTI!!!!


Recommended Posts

Fetelor eu n-am mai intrat de f. multa vreme pe forum dar nu pot sa nu scriu un comentariu la acest subiect. Ioanatugs stie ... eu astazi sunt mamica de flacau de aproape 3 ani - si daca m-as fi luat dupa dr. Cocei plecam acasa dupa primul FIV ratat din lipsa de ovocite si nu ma mai intorceam niciodata - si ma impacam cu gandul ca sunt in prag de menopauza (aveam 38 de ani) - asa cum mi-a spus aceasta dr. care abia a vrut sa ma primeasca dupa punctia oarba de la primul FIV - punctie oarba din cauza de tratament dat GRESIT de dr. Marinescu - moment in care am insistat sa mi se explice ce mi se intampla. Am cotit la FIV 2 catre alt medic dr. Dracea - un medic deosebit care dupa doar 3 luni de la acel "accident" a reusit sa-mi preleveze 10 ovocite - sa-mi obtina 8 embrioni la 3 zile si 2 blasto la 5 zile. Asa darapanata cum ma facuse aceasta dr. care abia a vrut sa ma primeasca in ochi cand am cerut sa vad cei 2 blasto pe monitor - de emotie pentru ca stia f. bine ce-mi spusese cu doar 3 luni in urma - si-a scapat pixul din mana - si dadea din colt in colt. DA - se uita dupa bani, este perfect adevarat ce se spune. Si stiu o multime de fete care au avut rezerva ovariana slaba si au copii astazi - doar o rezerva ovariana 0 te poate face sa mergi acasa si sa nu mai speri. Schimbati medicul cand vedeti un astfel de comportament distant si rece. Cami [mamica] lui [bonjovi] Luca Alexandru 25 Februarie 2009 [url="http://community.webshots.com/user/amzulica"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost pacienta dr Cocei cinci ani. In timpul asta am facut 10 inseminari,un vitro si doua ET, am pierdut cateva sarcini. D-na dr a luat de FIECARE data plicul cu spaga, m-a chemat la cabinet privat pt monitorizari care durau 1-2 min si imi lua pret de consultatie, adica 1,5 mil. Am facut analizele in strada Roma desi era departe de mine si aveam posibilitatea sa le fac gratis la o clinica la care eram abonata de la servici. Mi-a placut privirea ei calda, faptul ca ma tinea de mana la ET....DAR as fi preferat sa fi auzit de trombofilii, o cauza obisnuita a pierderilor de sarcina, sa-mi fi urmarit profesional stimularea pe ciclul de vitro ca sa nu ajung la hiperstimulare, care a necesitat o saptamana in spital cu perfuzii ca sa imi revin si inca 6 LUNI in care organismul meu a fost dat peste cap. Impatience, cred ca ne-am cunoscut atunci in spital la Giulesti si ai impartit cu mine sandwich-urile tale. A trebuit sa ajung la 40 de ani, sa ma bata sotul la cap sa mai incercam o ultima data ca sa ma hotarasc sa schimb doctorul. Ca mie dupa cate mi se intamplasera inca vroiam sa ma duc la dr. Cocei. DA, am facut vitro in alta parte, totul a mers bine, incredibil de bine, usor si .....frumos. Nu am stat cu zecile de ore pe holuri insalubre, nu am asteptat-o de pomana pe d-na dr care a "uitat" ca m-a programat si avea cursuri in ziua respectiva, n-am batut orasul dintr-un capat in altul ca sa fac analizele la ACEL laborator minune. A, si partea interesanta am iesti MAI IEFTIN!!! Asa ca Alyna 25 schimba doctorul ACUM, nu astepta ca mine al 12-lea ceas. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Din cate am citit, cred ca e "putin" incompetenta, mai degraba... Toate cele bune! Craciun fericit! 2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente! -tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis -2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit 2011-ET reusit la clinica Promed Multumesc Bunului Dumnezeu! [gravi]25+ [baietel] Victor Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...