Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cancer la san stadiul 3


Recommended Posts

Daniela, nu, nu am primit acel scor. M-am uitat acum pe ecografii si amandoua doctoritele au competenta ecografie generala. Sun luni si incerc sa obtin o programare la dr. Lesaru, am inteles de la voi ca e unul din cei mai buni. [url="http://by.lilypie.com/UoGup2.png"]Mara[/url] si [url="http://by.lilypie.com/MWckp2.png"]Matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 469
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Intai vreau sa o rog pe Lina sa nu se supere ca i-am acaparat topicul. Iael, n-a spus nimeni ca cea mai buna cale e operatia [flo]. Ceea ce e bun pentru mine s-ar putea sa nu fie bun pentru tine si invers, in cazuri dintr-astea. Faptul ca doctorita ta nu vrea sa-si opereze nodulii nu ar trebui sa aibe greutate de argument. Nu toate leziunile/nodulii sunt la fel. Uite, mie mi-au extirpat la ultima operatie doar 2 noduli, care prezentau semne intense de vascularizatie. Mai am si altii, dar pe aceia ii monitorizez. In plus, sunt cazuri si cazuri. Un exemplu: tumora Phyllodes se aseamana foarte mult imagistic cu fibroadenomul (si din cate stiu, se aseamana extrem de mult si la examenul patologic). Si-s doua lucruri diferite, care trebuie urmarite/tratate diferit. Singurul tratament pentru Phyllodes este excizia, nu exista nici un alt fel de tratament medicamentos. Clau, am inteles si eu ca doctorul Lesaru e foarte bun, e specializat in asa ceva. Dar sa te inarmezi cu rabdare, ca dureaza pana iti faci o programare la el. Am vrut eu la un moment dat sa-mi fac o eco si m-ar fi programat peste vreo 3 luni. Eu am o doctorita foarte buna care ma urmareste, si pe care ti-as fi recomandat-o, dar este in Cluj. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO pai tocmai ce povestesti tu am patit si eu. Dar cred ca ai vrut sa spui ca orice formatiune este considerata benigna pana la proba contrarie, pentru ca eu asa am constatat dupa ce m-au palpat vreo 3 chirurgi. Si ai perfecta dreptate eu acum sunt convinsa ca pana la examenul anatomopatologic, in multe cazuri nu poti stii ce este sigur. Lemoni, multumesc de intrebare, acum sunt bine. Ma duc tot din 3 in 3 luni la control la oncologul de la Fundeni. Pana acum am analizele perfecte, nu mai mananc carne (decat peste), fac foarte mult sport si de la tratament am "plete" ondulate. Eu nu mai iau nici un medicament. Doctorul Dediu, la care merg de la Fundeni, care am auzit de la toatra lumea ca este un medic foarte bun, nu este adeptul la tot felul de investigatii. El considera ca acum sunt suficiente analizele care le fac la ei. Cam asta este. Trec toate necazurile si mai iese si soarele. Sora ta este bine acum nu? Vei fi si tu stai linistita, foarte important este sa fii optimista. Apropo, citeam ce ai scris tu despre simptomele bolii. La mine ca simptom a fost oboseala nejustificata si ma ofticam ptr ca faceam si atunci mult sport si nu prea mai puteam, si dureri de cap aprope zilnice ca ma si intrebam ce naiba tot am. Si cred ca aparitia unei oboseli nejustificate este un semn de boala clara. Cea mai buna veste ptr mine a fost la un control cand doctorul mi-a spus sa ma hotarasc daca vreau 1 sau 2 copii, peste un timp nu stiu exact, cred ca peste 2 ani de la terminarea tratamentului, astept sa-mi spuna el cand. Acum am 1 an si 7 luni de la mastectomie si terminarea chimioterapiei. Dar este ceva super, mai ales ca eu nu am copii. Deci se poate!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D] Gata, m-am operat!!!!!!!!!!!! Ieri a fost ziua cea mare si azi mi-au dat drumu acasa, cu drenul si butoiasul din dotare A fost cam grea perioada preoperatorie fara apa, fara papa, am intrat in sala la ora 14 si dupa 24 de ore fara apa... in sfarsit, a trecut. Joi ma duc sa ma controleze si poate sa imi scoata drenul si apoi gata, pauza 3 saptamani Chimio dupa Paste, sper[:D] Ce sa zic , tot respectul pentru Filantropia![flo][flo][flo] Curatenie luna si bec. Atmosfera placuta, civilizata, fara mirosuri si fara bisnitzari personalul ca furnicutele in jurul tau, fara spagi, decat daca vrei[:D] Esti tratat cu respect, nu de parca ai fi un mort care ii deranjeaza, ca in IOB Acum sa vedem continuarea, ce va iesi la biopsie... Cum e norocul fiecaruia Curaj tuturor celor care au probleme, ca trec! Intreaba si vei primi un raspuns!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...