Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cancer la san stadiul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 469
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vali, multumim ca ne tii la curent! [flo] Imi pare atat de rau ca Lina a trecut si prin asta, dar slava Domnului ca e mai bine! Ea stie ca suntem alaturi de ea si ca o asteptam cu drag printre noi.[flo]

 

Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">

 

 

pozeid="red">id="size1">

Cum s-a nascut Ioanaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Linaid="red"> e de ieri acasa si e bine.

 

Discutam cu ea ieri si niciuna nu intelegeam de ce nu ne avertizeaza medicii ca se poate intampla asa ceva, ca se poate ajunge la neutropenie&co. Adica ni se spune ca e normal sa-ti fie rau, sa te simti fara putere una, chiar doua saptamani dupa chimio, ca trebuie sa te odihnesti, sa te hidratezi si sa te hranesti bine si sa astepti sa-ti treaca (ca e normal sa-ti fie rau!). Dar cat de rau e "normal' sa-ti fie si cand e cazul sa te duci la spital nu-ti spune nimeni. Si poti sta bine mersi acasa asteptand sa-ti treaca si sa patesti ca Lina, sa te trezesti cu probleme serioase, care pun in pericol viata.

 

[pup]

 

Vali, [copil] Alexandra (30.03.2003) si [copil] Ioana (28.09.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scapat si de data asta!

Multumesc lui DD si Ingerului pazitor ce are si nume: Victoria Asanache[flo]

 

Ideea este ca vineri aveam 200 leucocite si 2 neutrofile, mai jos de atat nu se putea.

Daca mai intarziam o zi, luni era de coliva

 

Insa sa va zic ce experiente noi am trait cu aceasta ocazie, mai ales atunci cand mi-au zis ca nu raspund la tratament.

M-a lovit mai intai amocul, apoi a venit asa o liniste peste mine si am constat ca povestea cu trupul si sufletul , nu e chiar o poveste!

 

Ca poate sufletul sa vrea orice si sa fie tare si sa lupte, insa daca nu te ajuta corpul, e degeaba,si povestea cu corpul nu depinde de tine ci doar de natura si de doctori

 

Cred ca de aici provine linistea si detasarea celor care se "duc" in mod constient.

 

Eu am avut revelatia acesta si ma gandeam ca tot e bine ca nu ma doare nimic si sunt constienta

 

Dar bine ca a trecut deocamdata si sper sa fie bine in continuare

 

Insa, ce am vazut acolo....

Doamne, noi cele cu cancer la san suntem norocoase, ca se poate trata, se poate opera si interveni, mai avem o sansa, insa sunt persoane cu tumori pe vene vitale, inoperabile, a caror singura sansa sunt razele, si sa vedeti prin ce chinuri trec...

 

Intotdeauna sa zicem:"Fereasca D-zeu de mai rau!"

 

Cancerul e un partener de viata, cam nedorit, insa trebuie sa convietuim cu el, cu bune, cu rele, sa ne adaptam, sa acceptam schimbarile din viata noastra, sa acceptam faptul ca viitorul este incert si poate doar viitorul apropiat e ceva la care putem visa.

 

Insa ne ramane PREZENTUL![pk] si pe asta trebuie sa il traim la maxim![pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo]

 

Intreaba si vei primi un raspuns!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scapat si de data asta!

Multumesc lui DD si Ingerului pazitor ce are si nume: Victoria Asanache[flo]

 

Ideea este ca vineri aveam 200 leucocite si 2 neutrofile, mai jos de atat nu se putea.

Daca mai intarziam o zi, luni era de coliva

 

Insa sa va zic ce experiente noi am trait cu aceasta ocazie, mai ales atunci cand mi-au zis ca nu raspund la tratament.

M-a lovit mai intai amocul, apoi a venit asa o liniste peste mine si am constat ca povestea cu trupul si sufletul , nu e chiar o poveste!

 

Ca poate sufletul sa vrea orice si sa fie tare si sa lupte, insa daca nu te ajuta corpul, e degeaba,si povestea cu corpul nu depinde de tine ci doar de natura si de doctori

 

Cred ca de aici provine linistea si detasarea celor care se "duc" in mod constient.

 

Eu am avut revelatia acesta si ma gandeam ca tot e bine ca nu ma doare nimic si sunt constienta

 

Dar bine ca a trecut deocamdata si sper sa fie bine in continuare

 

Insa, ce am vazut acolo....

Doamne, noi cele cu cancer la san suntem norocoase, ca se poate trata, se poate opera si interveni, mai avem o sansa, insa sunt persoane cu tumori pe vene vitale, inoperabile, a caror singura sansa sunt razele, si sa vedeti prin ce chinuri trec...

 

Intotdeauna sa zicem:"Fereasca D-zeu de mai rau!"

 

Cancerul e un partener de viata, cam nedorit, insa trebuie sa convietuim cu el, cu bune, cu rele, sa ne adaptam, sa acceptam schimbarile din viata noastra, sa acceptam faptul ca viitorul este incert si poate doar viitorul apropiat e ceva la care putem visa.

 

Insa ne ramane PREZENTUL![pk] si pe asta trebuie sa il traim la maxim![pup][pup][pup][pup][flo][flo][flo]

 

Intreaba si vei primi un raspuns!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lina [flo] Bine ca esti bine acum. Multa sanatate si putere in continuare.

Asa este, si eu ma "bucur" cumva de tipul pe care il am. Adevarul e ca pronosticurile sunt din ce in ce mai bune, si sansele de a se gasi tratamente si medicamente pt acest tip sunt din ce in ce mai mari.

Vali, la voi poate nu se zice. Dr mea cel putin m-a innebunit cu asta. Dupa prima tura cand am facut stomach flu (gastro cum ii zice) m-a trimis la spital la verificari imediat. Si aici e stiut, la cel mai mic semn ca nu esti ok trebuie sa suni sa raportezi si ei incep investigatii.

Ca sa nu mai zic ca febra nu ai voie sa faci si sa nu raportezi.

Eu una sincer ma bucur pt prima data cu adevarat ca sunt aici macar in perioada asta din viata mea.

Ma duc sa raspund si dincolo[:D]

[pup]fetele viteze.

 

Numai bine tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...