Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Teama de responsabilitate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Deianira
Aniela, daca nu vrei sa zici ce oras este, nu ai pe cineva pe forum din acel oras care sa o poata ajuta?
Asta ma gandeam sa fac dar nu stiam pe nimeni pe forum din acel oras. A mers cu un taxi pana la Adjud de unde a gasit pana la urma un microbuz in drum spre Focsani, orasul vara-mii. Totul e ok, el inca o mai cauta prin Onesti (orasul de unde a plecat). Problema este ca nu stiu cum o sa ajunga in Bucuresti la aeroport, vara-mea lucreaza si nu o poate duce la Bucuresti pana sambata seara sau duminica.Sub nici o forma nu am sa o las sa plece singura, cu trenul, vreau sa fie cineva cu ea pana se urca in avion.Imi fac griji ca daca sta mai multe zile in Romania o sa se razgandeasca si o sa se intoarca la el, deja nebunul a inceput cu santajul sentimental si mesajele siropoase, vi-l scriu pe cel pe care mi l-a trimis mie(fara modificari) : '' C a fugit de la noi de acasa sint la pamint, tatal tau sa convins de multe lucruri azi nu merit tratamentul asta, in plus poate pierde tot ce-am construit impreuna te rog dami un bip, am nevoie de ajutorul tau t-e implor!!!''Din cate am inteles dintr-un mesaj vocal lasat de el pe tel meu, tata e cu nea caisa si o cauta disperati pe C prin tot orasul. Mi-era teama sa scriu numele oraselor aici dar sunt convinsa ca nu o sa intre el pe net sa citeasca (nici nu ar avea de unde sa intre).Ufff, sa vedem ce-o sa se intample si cine o sa o duca la aeroport. Multumesc inca o data pt incurajari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sora ta are un drum lung de facut, va tin pumnii tare sa fie bine. Sper ca taica-tu sa nu aiba ideea sa o caute la verisoara voastra. Ar trebui sa plece chiar in seara asta la Bucuresti. Sibylle
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"][avion][/url] *****[url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/2009/"][foto][/url] ***** [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123985"][zana][/url] [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aniela, poti sa ii iei bilet pt.maine dimineata? fiind o situatie din asta, poti vorbi cu vara ta sa o duca la aeroport noaptea, sa plece cu un avion dis-de-dimineata? cred ca in astfel de conditii, si vara ta ar fi de acord sa doarma mai putin in noaptea asta si sa ajunga maine mai tarziu la servici. chiar nu se poate? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aniela iti tin pumnii sa reusesti in ce va propuneti nu asteptati pana sambata/duminica rezolvati cat mai repede problema astazi/maine poate pleca si singura cu trenu, daca ajunge in bucuresti, e la cateva ore distanta de tine am si o sora cu 2 ani mai mare ca a ta, as muta si muntii din loc s-o vad scoasa dintr-o astfel de situatie ai incredere in ea si pune-o sa vina la aeroport nu exista autocare catre anglia, macar daca s-ar urca in unul dintr-un oras apropiat din orase mai apropiate nu poate lua avionul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atlassib Focsani Focsani, Vrancea BD. Unirii, nr. 24, ap 45 tel: 0237 615877 fax: 0237 615877 email: romania.focsani@atlassib.ro web: PREZENTARE ATLASSIB ATLASSIB este astazi cea mai mare companie de transport international de calatori din Romania. Urmare a conditiilor, a calitatii serviciilor si a facilitatilor oferite, peste 100.000 de persoane ne prefera anual pentru a calatorii in Europa. Prin Departamentul CURSE SPECIALE oferim spre inchiriere autocare moderne pentru transport spre orice destinatie din lume. La solicitarea pietei, ATLASSIB a dezvoltat si o divizie de POSTA - CURIER RAPID, deservita de 16 microbuze IVECO si Mercedes, care ofera posibilitatea trimiterii de colete si plicuri, in maxim 72 de ore, spre aproape toate colturile Europei. SIGURANTA, CONFORT, RAPIDITATE sunt dezideratele ATLASSIB. ATLASSIBS 65 agentii pe intreg cuprinsul Romaniei 10 agentii in Germania, 10 in Italia, 10 in Spania, 3 in Franta, una in Suedia, una in Austria Parc auto: 114 autocare, 38 microbuze, 32 autoutilitare, 62 autoturism Trasee deservite: BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Augsburg - Ulm - Heidenheim - Aalen - Schwabisch-Gmund - Stuttgart - Homburg - SAARBRÜCKEN BUCURESTI- Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad Passau - Deggendorf - Regensburg - Nurnberg - Heilbronn - Mannheim - Frankfurt - Siegen - Koln - Dusseldorf - Essen - DORTMUND BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Fulda - Kassel - Gottingen - Hildesheim - Hannover - HAMBURG BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Bayreuth - Hof - Leipzig - BERLIN BRASOV - Sibiu - Sebes - Oradea - Landshut - Munchen - INGOLSTADT BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad Udine - Padova - Ravenna - Rimini - Pesaro - Ancona - San Benedetto del Tronto - Pescara - Foggia - - BARI SUCEAVA - Iasi - Roman - Bacau - Braila - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sebes - Deva - Padova - Bologna - Firenze - Roma - Napoli - Salerno - TARANTO CONSTANÞA - Ploiesti - Fagaras - Sebes - Deva - Lugoj - Udine - Padova - Vicenza - Verona - Brescia - Bergamo - Milano - TORINO BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Strasbourg - Metz - Reims - PARIS BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Nice - Cannes -Toulon - Marseille - Avignon - Nimes - Montpellier - Narbonne - Perpignan - Carcasonne - Toulouse - BORDEAUX BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Figueras - Girona - Lloret de Mar - Barcelona - Tarragona - Castellon - Valencia - Alicante - Murcia - MALAGA BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Figueras - Girona - Lloret de Mar - Barcelona - Zaragoza - Madrid BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad - Malmö - Landskrona - Helsingborg - Halmstad - Smäl.Stenar - Gislaved - Boräs - Göteborg - Jönköping - Linköping - Norrköping - Södertälje - STOCKHOLM BUCURESTI Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad -- VIENA BUCURESTI - Ploiesti - Brasov - Fagaras - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara - Arad -PRAGA CURSÃ EXPRES: BRASOV - Sighisoara - Medias - Sibiu - Sebes - Alba Iulia - Cluj Napoca - Oradea - Deggendorf - Landshut - München - Ingolstadt - Donauwörth - Heidenheim - Aalen - Schwäbisch-Gmund - PFORZHEIM Dotare tehnica Hala moderna de intretinere si diagnosticare, cu patru canale, stand de probe pentru testarea instalatiei de franare, cu aparatura de verificare si reglare a directiei si farurilor, testere pentru emisia de noxe, aparatura pentru verificarea si repararea tahografelor si a sistemului de injectie. Incinta este incalzita cu ajutorul unei centrale termice proprii, iar iluminatul pe timpul de zi este natural. Spalatorie ecologica acoperita, la care alimentarea cu apa se face din puturi proprii. La evacuarea apei reziduale, instalatia dispune de un separator apa-grasimi. Unul dintre cele mai moderne ateliere de vopsitorie din Romania, dotat cu hala de pregatire, hala de vopsire (iluminarea acesteia fiind asigurata cu 180 becuri de neon), instalatie computerizata pentru amestecul pigmentilor de culoare, instalatie de ventilatie cu filtre ce impiedica emisia de noxe in atmosfera. Cuptorui cu reglare digitala a temperaturii, permite uscarea unui autocar in cel mult 40 de minute. suna la ei macar in franta sa ajunga si de acolo poti sa o iei si tu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui Sibylle
Sora ta are un drum lung de facut, va tin pumnii tare sa fie bine. Sper ca taica-tu sa nu aiba ideea sa o caute la verisoara voastra. Ar trebui sa plece chiar in seara asta la Bucuresti. Sibylle Dumnezeule, la asta nu m-am gandit. M-am amagit cu ideea ca nebunul nu stie unde sta vara-mea dar mi-e teama ca o sa il convinga pe taica-miu sa il duca pana acolo. I-am luat bilet maine la 6 dimineata cu Wizzair, nu am incredere in compania asta pt ca mereu am avut probleme cu ea (o data era sa raman in Romania ca nu imi gaseau confirmarea de zbor) dar nu are cine sa o duca la aeroport mai tarziu, si nici nu prea imi permit sa cheltui o gramada de bani pt alta companie avand in vedere ca o sa trebuiasca sa cheltuiesc destul de mult cu ea odata ce e aici.Sper sa fie totul ok, vad ca nu am primit inca confirmarea de zbor in email dar ma rog sa nu fie probleme. O sa sun acum fetele sa le zic sa aiba grija ca tata si nebunul pot veni in Focsani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deseara pleaca la Bucuresti cu trenul ? Sa nu stea in casa verisoarei tale azi, sa o duca la o vecina sau la cineva de incredere pana o duce la tren. Sibylle
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"][avion][/url] *****[url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/2009/"][foto][/url] ***** [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123985"][zana][/url] [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi fata mea in acceasi situatie, i-as spune sa mearga la politie si sa depuna plingere. Este majora, deci nu o vor forta sa mearga acasa. Sa spuna ca a fost batuta si tinuta cu forta, ca vrea protectie si un loc unde sa stea o perioada, ca un fel de shelter, in alt oras. Oricum, nu trebuie sa mearga singura si vulnerabila in lume! Ii trebuie ajutor specializat, un loc linistit unde sa poata sta o perioada fara sa fie nevoie sa se ocupe de planuri imediate de existenta (ce ma fac? ce maninc? unde ma duc? cum o sa ma descurc...) ginduri care o vor descuraja. Edit mai tirziu: acum am vazut ca ai spus ca vrei sa o aduci la tine... Oricum ideea cu politia mi se pare buna. NU se poate duce la politie sa le spuna povestea ei si sa le ceara ajutor si protectie pina in aeroport sau pina la autocar?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...