Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce se intampla cu el?


Recommended Posts

Mai, problema nu e ca merge singur la petreceri cu colegii, problema e ca REFUZA sa te ia cu el atunci cand tu iti doresti. Singurul sfat pe care ti-l pot da, este sa faci si tu la fel. Nu stiu cum iti vei gasi timp, insa comporta-te asa cum o face el si ai sa vezi ce repede va sesiza diferenta ta de comportament. Nu mai fi nervoasa, nu iti scoate ghearele in preajma lui. ba dimpotriva, zambeste frumos, fii frumoasa insa indiferenta la problemele lui. Daca te intreaba ce-i cu tine, ii spui frumos ca incerci si tu sa te bucuri de viata, mai o iesire cu colegii, mai o cafea la proetena X (nemaritata)[:D]... El sta la serviciu ca e musai sa stea sau pur si simplu se ofera? Ca daca petrece asa mult timp acolo, poate e vreo colega mai oachesa cu care lucreaza de zor..si pana-n seara. Flirt sau mai mult, ESTE. Normal ca e prezent tot timpul la telefon cand il suni, pentru ca, daca e sa aiba pe cineva la serviciu, doamna respectiva stie ca e insurat, deci... Astea sunt doar presupuneri[flo] Nu le lua de bune, ok?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca sunteti impreuna de 11 ani banuiesc ca-l cunosti destul de bine. Pe mine personal, cel mai tare m-ar deranja din tot ceea ce ai spus tu faptul ca a refuzat categoric sa te ia cu el; eu merg pe principiul ca daca inca o sotie a fost acolo, eu de ce nu as putea veni? Nici femeia cealalta nu era, banuiesc, in tema cu serviciul sotului(spuneai ca lucreaza in alt oras...). Oare gresesc? Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum eu sunt Stan Patitu' zic asa: ceva e putred in Danemarca![:D] mai bine sufli si' n iaurt decat sa ai "surprize" [alcool] e ciudata ca unele sotii (adica una[:D])au putut merge si tu nu...de unde atata inversunare totusi?![xx(] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la 21:30 acasa. Era o atmosfera idilica, se juca cu bb, lipeau abtipilduri, m-a intampinat f cald si vag, dar vag spasit. Nu mi-a venit sa fac tot pe balaurul in conditiile astea, desi l-am mai intepat cand si cand. In vacanta o sa mergem, ne-o dorim mult, si 10 zile fara copil poate or sa ne ajute sa ne regasim. Desi o sa ne fie un dooorrr....Ce-am hotarat, si a trebuit sa inghita: suntem responsabili de bebe cu randul, cate o zi. Asta nu insemna ca celalalt pleaca in lume in ziua "libera", dar are program mai lejer....asa poate mai am si eu timp de o carte/cosmetica/forum si n-o sa ma mai simt exploatata. Jocul de pe calc , pe care-l urasc...doar in ziua lui "libera", altfel nu-l primesc inapoi in pat. Vrea joc in fiecare zi...doarme in birou, cu jocul. Nu cred ca ma inseala, dar stau cu ochii pe el, tocmai ca nu se stie niciodata. Oricum, e genul "intelectual", nu gandeste testosteronul fara el, si daca ar flirta cu cineva, pan' sa faca vreun pas aiurea e cale lunga. Si pe mine m-a curtat discret vreo 2 ani, pana am sarit eu pe el :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dar ce orgoliu masculin exacerbat are, daca , decat sa para papagal in fata colegilor ca isi aduce nevasta cu el, prefera totusi sa plece singur, desi o vede suparata si cu lacrimi in ochi! Pe mine sti ce ma pune pe ganduri? Exact ce te-a socat pe tine: disperarea lui cand a vazut ca vrei sa il insotesti pe bune.Adica ceva ce tie ti se parea normal si ai fi crezut ca si lui, tocmai ca lui i s-a parut ceva imposibil. Adica disproportia intre asteptarile tale si reactia lui. Exact ca Violeta, sunt patita si m-a costat ca am ignorat anumite semnale care atunci nu mi-au spus nimic, iar dupa ce s-a daramat sandramaua, mi se pareau toate clare ca ma miram cum de nu mi-au scos ochii. Nu mi se pare deloc in regula ca unul dintre cei doi, desi vede clar ca ceea ce vrea sa faca il deranjeaza sau chiar il doare pe celalalt, continua totusi sa faca acel lucru. Eu nu as ignora,este un semnal important, mai ales daca nu s-a purtat dintotdeauna asa. Ia fa un exercitiu de imaginatie: acum ceva vreme( si nu am pretentia sa te gandesti la inceputurile idilice) ar fi fost tot atat de surd si orb la nevoile tale?
Citat:
citat din mesajul lui Deborah77 [ Oricum, e genul "intelectual", nu gandeste testosteronul fara el, si daca ar flirta cu cineva, pan' sa faca vreun pas aiurea e cale lunga. Si pe mine m-a curtat discret vreo 2 ani, pana am sarit eu pe el :).
Nu vreau sa te amarasc dar vezi ca poate, desi el a ramas genul,,intelectual'', genul de femeie ,,curajoasa,, care sare ea pe el, nu a disparut, ba chiar s-a inmultit infricosator.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg un lucru: acnd vedeti ca omul de langa voi vrea putina libertate de ce incepeti cicaleala? Sunt momente in viata cand cu toate ca-l iubesti pe cel de langa tine vrei si tu sa iesi singur sau cu colegii. Si atunci cel mai rau lucru pe care-l poate face partenerul este sa-l loveasca gelozia si posesivitatea. Vrea sa iasa? Ok , gasesti o bona si iesi si tu cu prietenele tale. Alt lucru pe care nu-l inteleg este iesitul in oras cu prietenii partenerului. Pai daca imi spune prietenul (cu care sunt de 8 ani jumate) ca iese cu colegii eu nu ma apuc sa-l bat la cap ca vreau sa merg si eu . Pt. ce sa merg? sa nu se simta bine?Sa trebuiasca sa ma intretina pe mine toata seara? "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...