Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi (55)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui stuart
Ieri:piept de curcan la tefloncicoare (andive) cu cottage cheese la cuptorAzi:ciorba de perisoare din curcanchiftelute din curcan facute cu condimente de mici[pofta]salata de cartofi copti cu castraveti murati si ceapa rosie[*][*][*][*][*][*]Ai izbutit?Continua!N-ai izbutit? Continua!(Nansen)id="blue">id="size2">
align="right" id="quote2">poti te rog, sa pui reteta de la salata de cartofi copti cu castraveti murati si ceapa rosie?mersi frumos.__________________________________asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor [bebic][ruga] Alex, hai la mama!id="green"> cand sa vie... [copil]? repede sa vie...[ruga]Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!id="red">***Votati Organizatia EMMA la Premiile Carol Davila***id="size3">id="red">1)intra aici www.premiilecaroldavila.ro2)intra in dreapta pe "Voteaza"3)cauta "Premiul Campania filantropica "4)bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA5)apoi cauta mai jos Premiul "Cel mai bun program de responsabilitate sociala"6)la fel bifeaza Mame de ingeri - Fundatia EMMA7)apoi du-te pana jos si scrie-ti adresa de mail in casuta galbena si da clik pe TRIMITE8)acum asteapta sa primesti un mesaj de confirmare. Si o sa-ti ceara sa validezi votulid="size1">amintirea cea mai draga mie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[/quote] poti te rog, sa pui reteta de la salata de cartofi copti cu castraveti murati si ceapa rosie? mersi frumos. [/quote] happymum, este f. usor de facut. am copt 4 cartofi de marime medie (nu pot sa spun cate minute i-am tinut la cuptor ca eu ii incerc si cand sunt moi ii scot). Dupa ce s-au mai racorit i-am curatat si i-am taiat rondele cam de 2cm grosime. Castravetii am avut cornison (sper ca asa se scrie) cumparati; am folosit cam 8 buc. pe care i-am taiat tot rondele. Am folosit 1 ceapa rosie de marime medie pe care am curatat-o si am taiat-o solzisori. Am amestecat cartofii, castravetii si ceapa intr-un castron, am pus ulei de struguri, oregano uscat si patrunjel verde si gata! Toate ingredientele le potrivesti dupa gustul tau. Merge combinata si cu masline, cu alte legume, de ex. ardei, ridichii (eu fac multe experiente de genul acesta... pe al meu sot[:D]) De obicei, la salate folosesc ulei de masline extravirgin dar acum am acest ulei de struguri si trebuie sa scap de el (m-am carat din Ro cu el...dar la-m primit cadou[:D]). [*][*][*][*][*][*] Ai izbutit?Continua! N-ai izbutit? Continua! (Nansen)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu voua la scris . Va citesc aproape zilnici si nu putine au fost zilele in care m-am inspirat din ce gatiti voi. Avem o pitica de 2 ani si 4 luni si incercam sa -i dam o educatie alimentara cat mai sanatoasa. Iata ce am gatit astazi: Piept e pui cu cartofi in vas Roman la cuptor: Pieptul dezosat,taiat cuburi maricele,se gateste in ulei de masline,cu un ardei gras rosu taiat cubulete, cartofii curatati si taiati in 4 bucati, o ceapa, ingrediente ierburi de provincie sau patrunjel. Se tine vasul de lut 20min, in apa, dupa care se pune pietul de pui cu cartofii inabusiti in ingredientele de mai sus, Se baga la cuptor 45minute ,se da capacul jos si se mai scade inca 10 minute,se mai adauga putina apa sau ulei de masline. Eu pun si doua lamai taialte feliute,un deliciu. Maine voi face o crema de ciuperci pentru cina iar la pranz voi gati medalion de filet de porc acompaniat de piure de cartofi si putin brocoli. O zi frumoasa la toate si spor la gatit[flo] Sophia 2ani 06.09.06 [gravi]+34 [fetita] http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[help][help][help] Soacra vine la pranz la masa......o reteta super buna si usoara de friptura de vitel?? Vitel....am luat o bucata timp rulada.....cum sa o gatesc sa fie frageda si buna??? PLSSSSSS[flo]
[url="http://good-times.webshots.com/album/563810935sspnzb?vhost=good-times"] DANA [mamica] fericita de [copil] ALESSIO , 07.06.2008[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123502"]S-a mai nascut o stea: ALESSIO![/url]

.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...