Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tai porcul, cum il prepar?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cioti, e "acidul citric" pe care il vezi pe etichetele preparatelor din comert. Se pune ca antioxidant, deci pentru conservare mai buna a carnatilor. Evident ca modifica gustul, da' mesterii p o p u l a r i [:D] au tot interesul sa mai si vanda cate ceva, deci tre' sa tina carnatii! Poti pune, poti si sa nu pui... Mama sau soacra-mea nu pun niciodata. Mama pune la carnati cimbru si cumpara carne de vita si amesteca in compozitie. Mie mi se par mai buni si mai usor digerabili asa. Mie nu imi plac carnatii, mai ales grasi si usturoiati tare. Nici carnea afumata tare. Nici grasimea. Nici untura. Nici jumarile. Slava Domnului, n-am nici porc! [:D] Asa-s eu, mai mofturoasa la porcarii! [:D] EllaX cu Ana (30 iunie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici noi nu punem,insa ma gandesc ca jumatatea de lingurita de sare de lamaie ii ajuta sa pastreze si mai taie din grasime... Eu nu pun apa in carnati,pun zeama in care au fiert legumele si carnea pt salata de boeuf(bou care-i porc sau pasare......dar asa o cheama). Ca si condimente ,mult cimbru,o foaie de dafin si coreandru(le macin intr-o antica rasnita)si muuult usturoi.N-am gasit boia de calitate si vopsea rosie nu cumpar........... Editez ca sa va spun ca stiu ce inseamna boia-ua adevarata,au fost ani in care aveam multi ardei iuti,ii uscam in camara si-i rasneam.....ceea ce e in zona mea in comert e chhhh.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...