Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai merge nimic............


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Citat:
citat din mesajul lui violeta69
...asta cu "amant" a fost o gluma?![:D] e o acuzatie destul de grava...si daca i-ai spus si lui ca-l banuiesti de alte chestii(de genul amant) e destul de nashpa[alcool] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
bagacioasa mica..tot vrei sa stii?are,n-are ,ce mai conteaza?nu e multumita,na ![:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
[:D]normal ca vreau sa stiu tot.. ca sa am pe ce baza sa "dau sfaturi"[:)] ladyJ,care sunt raspunsurile alea in doi peri?[:-/] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n
si avem un baietel, care daca divortez..ramane fara tata. am sub 30 de ani! nu stiu daca mai pot sa duc viata asta!!! poate la prima citire pare amuzant...dar nu este! mai ales ca nu ma mai simt femeie! nu sutn admirata, nu sunt complimentata. nu vede nici daca=mi schimb culoarea la par! nu mai pottttttttttttttttt
hellene,draga mea...nu e nimic amuzant aici[flo] e chiar f trist ce ti se intampla![pup] insa ceea ce e intre voi stiti numai voi,noi doar putem sa dam cu presupusul... are probleme de sanatate? daca are probleme de sanatate se poate rezolva.. are amanta? daca are amanta tu trebuie sa fi simtit ceva in tot timpul asta... nu te mai vrea pe tine pt ca are o alta? atunci e cazul sa te gandesti ce vrei ...sigur ca e vorba si de un copil,dar copilul nu ramane fara tata,are tata... nu va mai fi cu voi doi,dar asta nu inseamna ca nu va mai avea tata! aici pe DC s-a tot discutat chestia asta cu divortul...si majoritatea gandesc ca decat singur in doi mai bine singur-singur....mai bine sa ai sansa sa-ti refaci viata si sa fii fericita pt ca sa si copilul va fi fericit cand voi parintii sunteti fericiti... in nici un caz traind intr-o relatie care nu mai merge nu face fericiti pe nimeni, deci nici un copil nu va fi mai fericita asa... sigur,asta e parerea majoritatii,dar exista si persoane care considera ca tb sa rezisti pt siguranta copilului! ce vei face depinde doar de tine[asia] si nu in ultimul rand,ca de asta tot intrebam...e cazul in care el ar avea un amant[alcool] aici nu ma pricep ...dar iar nu e bine![alcool] oricum am inteles ca nu esti fericita si ca vrei sa faci ceva....si din nou,asta depinde doar de tine![asia] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellene, Bine ai venit in famila www.desprecopii.com Nu cred ca esti sigura care treci prin asa ceva, cred ca majoritatea am mai avut si avem probleme din acest punct de vedere. Ai sa vezi ca pe forum unele recunosc, altele vor spune ca ele fac dragoste de 5 ori pe zi si 5 pe noapte....asa este...citeste si retine esentialul.[flo] Stai asa, nu te impacienta asa tare. E o perioada 'urata' in viata ta si in acelasi timp foarte grea. De obicei cand se ajunge la situatia asta la doi oameni care se iubesc (asa pareti)inseamna ca v-ati neglijat pentru o perioada de timp....din diverse motive: stress, bani, casa, job si mai prsus de toate e si BB de doi anisori (ceea ce nu e usor). Parerea mea e ca trebuie incercat. Ia tu initiativa de cate ori iti doresti, trebuie sa reactioneze cumva... Sfatul meu e sa ai rabdare, s-ar putea sa nu fie asa cum iti doresti de primele dati, dar cu rabdare si intelegere se poate rezolva. Un 'bun' prieten imi spunea ca 'femeia care e multumita primeste mai mult'[:D]. Undeva s-a rupt ceva, asta numai voi stiti. Rabdare, multa rabdare, incercati sa va cunoasteti din nou. Cat despre vorbe aruncate la nervi, eu nu le-as baga in seama...eu sunt genul de om care spun tot ce-mi trece prin cap...si multe prostii uneori, noroc ca sotul meu ma cunoaste si nu pleaca urechea. Peste cateva ore imi trece... Iti doresc tot binele din lume! PS: Poate o perioada numai voi doi, v-ar prinde bine; eventual un concediu de o saptamana.... Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo[flo],e vorba de 1 data la 6 luni[alcool] sau de doua ori pe an![:D] e normal sa se simta frustrata.... e ceva mai mult decat stresul aici ....totusi! Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, am inteles exact despre ce e vorba. O data la 6 luni....e tare trist, dar din pacate adevarat. Hellene trebuie sa spuna de ce s-a intamplat asa de rar (trebuie sa fie un motiv)....si cum era inainte de copil...asta e foarte important. Nush daca a compara relatia actuala cu cea anterioara este o solutie. In acelasi timp, cred ca pana la divort mai e un drum de facut, trebuie sa incerce sa repare ceva inainte sa spuna NU pentru totdeauna. Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu mergeti la terapie? Cautati un psiholog si un sexolog , incercati sa reparati ce nu merge. daca nici asa nu reusiti si daca voi considerati ca nu mai puteti face nimic , atunci discutati ca doi oameni maturi despre posibilitatile pe care le aveti , divort , schimbare etc. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca are amanta. nu l-am prins pana acum. iar el neaga asta cu inversunare. i-am propus sa mergem la medic, poate are vreo problema si sa o rezolvam. nu vrea! sustine ca nu este vorba despre vreo problema. tind sa cred ca pana la urma nu-l mai atrag si asta e! dar sa stai atata abstinent, barbat tanar....ma duce spre alte banuieli: fie o ea, fie un el. pe el nu-l dereanjeaza DELOC faza asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n
nu stiu daca are amanta. nu l-am prins pana acum. iar el neaga asta cu inversunare. i-am propus sa mergem la medic, poate are vreo problema si sa o rezolvam. nu vrea! sustine ca nu este vorba despre vreo problema. tind sa cred ca pana la urma nu-l mai atrag si asta e! dar sa stai atata abstinent, barbat tanar....ma duce spre alte banuieli: fie o ea, fie un el. pe el nu-l dereanjeaza DELOC faza asta.
Helene, cum erati inainte? Ce fel de viata sexuala aveati si cand a inceput declinul asta? Ce anume te face sa te gandesti ca este bisexual? Ca vad ca insisti pe un El..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primii 2 ani....a fost ok....desi nu perfect.declinul a inceput dupa ce-am schimbat orasul. au aparut tot mai des scuzele din partea lui ca e obosit...ca sa ne luam casa....ca sa ne luam masina...s.amd. si asa au trecut anii si nu mi-am dat seama in ce dracu m-am bagat. mereu am crezut ca e ceva temporar. am impresia ca-mi ascunde ceva si e ceva mare de tot!!!!!!! nu e posibil ca la 30 de ani , barbat tanar sa fii abstinent o asa mare perioada. nu pot sa cred ca poti dormi in acelasi pat cu o femeie si sa nu faci nimic sa ai o viata sexuala. e peste puterile mele de intelegere! asa ceva nu am mai auzit! nu pot sa pricep nimic din ce mi se-ntampla. nu seamana cu nimic din ce-am tot auzit pana acum. nu pot sa-mi dau seama unde minte si unde zice adevarul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...