Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu mai merge nimic............


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui spic de grau
Cate kg ai luat dupa sarcina? Esti atenta la cum te imbraci, poate te-ai delasat si tu si el nu se mai simte atras... Tu incerci sa il atragi? Cand dormiti - iti pui pijamaua de bumbac inchisa pana in gat, sau faci si tu ceva ce l-ar putea stimula?
Nu are importanta. Dupa ce am nascut, nici cele 10 kg in plus, nici pijamaua de bumbac si nici hranitul gemenilor de 3 ori/noapte nu m-au "scapat" de cheful sotului [olala]. Abia isi tinea ochii deschisi, dar mereu in forma [:I]. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

M-am tot gandit, sa scriu, sa nu scriu...prietena mea al carei caz as vrea sa vi-l relatez aici e si ea pe forum, la clubul scutecelor, sper sa fie intr-adevar foarte ocupata cu scutecele si sa nu bantuie si pe aici, sa vada ca "dau din casa" povestea ei. Nu ca si-ar da seama cineva ca despre ea e vorba, dar imi inchipui ca si acum o doare episodul asta din trecut. Pe scurt:pe la 18 ani s-a cuplat cu un tip, se iubeau, sexul era incredibil, chiar ma enerva cateodata cat il lauda, erau studenti si stateau toata ziua-n camera de camin tragand cate 5-6 partide pe zi...si ce mai partide, dupa spusele ei. Au dus-o asa cam 3 ani (bine, nu era numai sex intre ei, se iubeau, desi mie nu mi-au parut potriviti de la inceput, desi aveau aceasi varsta parca nu "pushcau" bine impreuna, nu pot sa va zic de ce, oricum nu i-am zis asta prietenei decat ulterior). Asa...deci dupa 2 ani in care ea numai il vizita in camin s-au mutat impreuna intr-o garsoniera unde un an a continuat "efervescentza" sexuala, dupa care lucrurile s-au domolit din partea lui, a rarit-o, si de la sex salbatic nonstop ajunsesera la 1 data/ luna apoi la 1 data la 3 luni etc. si alea cu chiu cu vai. Prietena mea era disperata, incepuse sa-si bage idei in cap, se intreba cat de neatragatoare poate sa fie ca un barbat de 22 de ani sa doarma atatea nopti langa ea fara nici cea mai mica dorintza, ajunsese nevricoasa, frustrata, se considera ultimul om, se simtea umilita etc. Tipa arata chiar foarte bine, ingrijita mereu, corp frumos, inteligenta etc (asa ca sa fim serios, nu mai intrebati femeia daca a ramas grasa dupa nastere sau daca nu se ingrijeste, n-are nicio legatura, poate fi Zana Zanelor daca omului i s-a taiat!) Asa...deci daca la inceput a rabdat fara sa zica nimic apoi a inceput sa incerce sa discute cu el, sa traga de el, sa faca tot felul de scheme, sa se imbrace provocator, sa-l surprinda...apoi venea sa-mi povesteasca cat de umilita si ridicola se putea simti cand ea incerca sa-l seduca si el nimic nimic...si nici nu dadea nicio explicatie, ba ca totul e bine intre ei dar ea nu-si da seama, ba ca certurile lor il impiedica sa performeze (dar ajunsesera la certuri tocmai din cauza asta, era un cerc vicios), ba promitea ca va merge la medic (aiurea!). Cum spunea si helenne, in rest era tandru, se purta frumos, erau buni prieteni! Ghiciti cati ani a mai stat ea langa el, sperand ca totul va reveni la normal, ca va fi ca-n vremurile bune, ca dragostea lor va invinge blabla? Inca 5 ani!!! 5 ani dintre care ultimii 2 au fost chiar pe 0!! Incredibil cat se pot auto-amagi femeile si cate-si inchipuie ele ca pot vindeca prin iubire... Parerea mea (cu care ea pana la urma a fost de acord): tipului "i se taiase" pur si simplu, nu mai avea dorinta sexuala pentru ea, era ceva psihologic pe care nimic nu l-ar fi putut repara, pur si simplu dorinta lui era 0 pentru ea, chiar daca n-o insela (regula: cei care inseala presteaza si acasa tocmai ca sa nu intre sotia/iubita la banuieli!!). El isi nega insa problemele, in sinea lui astepta sa faca ea primul pas, caci in ciuda faptului ca i se taiase tinea la ea, +obisnuinta, amintirile comune...etc. In fine, dupa 8 ani de convietuire au cazut de acord ca nu se mai poate face nimic, s-au despartit. Acum, dupa 5 ani de la despartire, prietena mea e casatorita cu sufletul-pereche (zice ea, si acum o cred:)) si are un scutecel de peste 1 an. Nici acum nu-i vine sa creada cosmarul prin care a trecut si cat de fraiera a fost sa ramana in acel cosmar atatia ani, sa devina o nevrotica frustrata plina de umilintza... Concluzie: se intampla, chiar daca nu foarte des, dar se intampla! Nu incercati sa cautati explicatii, nu despicati firul in 4, nu va bagati in psihanalize! Mortul de la groapa nu se mai intoarce!!! Nu va subestimati, nu va cautati greseli-ele pur si simplu nu exista. E o chestie fara explicatie si nu e chiar atat rara pe cat pare (ulterior am citit un articol pe tema asta, i l-am aratat si prietenei si i s-a ridicat un bolovan de pe suflet, credea ca numai ei i s-a putut intampla ceva atat de ciudat, trist, inexplicabil!) Dar femeile care au trecut prin asta prefera sa taca, tocmai pentru a nu se interpreta ca au avut ele vreo "hiba", ca vorba aia, un barbat tanar ar f... si-o capra, si-atunci cum pe ele nu, si dupa luni si ani de abstinenta? Ei, uite asa, organismul X s-a blocat pentru userul Y!! Helenne, si toate care treceti prin asa situatie: fugiti, divortati, luati viata de la capat...la 30 de ani va asteapta muuuulti ani de viata sexuala implinita...cu altcineva!!! Nu va complaceti in asa cosmar, totul va fi din ce in ce mai rau! [gravi]21[fetita] http://community.webshots.com/album/569102492pPlZPp
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Citat:
citat din mesajul lui spic de grau
Cate kg ai luat dupa sarcina? Esti atenta la cum te imbraci, poate te-ai delasat si tu si el nu se mai simte atras... Tu incerci sa il atragi? Cand dormiti - iti pui pijamaua de bumbac inchisa pana in gat, sau faci si tu ceva ce l-ar putea stimula?
Nu are importanta. Dupa ce am nascut, nici cele 10 kg in plus, nici pijamaua de bumbac si nici hranitul gemenilor de 3 ori/noapte nu m-au "scapat" de cheful sotului [olala]. Abia isi tinea ochii deschisi, dar mereu in forma [:I]. Maria
Maria, Depinde de barbat. Al meu de ex ma place asa cum sunt - machiata sau nemachiata. Cu pijama de bumbac sau sexi. Ma place pe mine, restul sunt accesorii. Insa! Sunt barbati care sunt f mult...vizuali. De ce multi nu intra in sala de nasteri cu nevestele lor? De ce multora nu le place sa-si vada nevasta alaptand, considerand ca sanii sunt ptr ..sex si nu hrana la copil. Sunt oameni si oameni. Nu vorbim de sotul tau, sau al meu. Poate sotul lui Hellen este un caz "vizual". Caruia ii dispare apetitul daca nevasta ia 5kg in plus, daca nu se machiaza, daca nu-i apare in pat in lenjerie apetisanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M. Concluzie: se intampla, chiar daca nu foarte des, dar se intampla! Nu incercati sa cautati explicatii, nu despicati firul in 4, nu va bagati in psihanalize! Mortul de la groapa nu se mai intoarce!!!... ... Ei, uite asa, organismul X s-a blocat pentru userul Y!!
Problema nu e ca se blocheaza x pentru y, problema e ca x e blocat de tot, sau cel putin asa banuieste hellene, daca el sustine sus si tare ca nu face nimic. Si cum naiba sa nu cauti explicatii, adica tu chiar crezi ca amicul prietenei tale sta inert doi ani fara sa o rezolve, cumva, in alta parte sau sa fie bolnav? Doar asa, ca nu-i mai place o tipa? La 22 de ani? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui spic de grau Nu are importanta. Dupa ce am nascut, nici cele 10 kg in plus, nici pijamaua de bumbac si nici hranitul gemenilor de 3 ori/noapte nu m-au "scapat" de cheful sotului [olala]. Abia isi tinea ochii deschisi, dar mereu in forma [:I]. Maria
Maria, Depinde de barbat. Al meu de ex ma place asa cum sunt - machiata sau nemachiata. Cu pijama de bumbac sau sexi. Ma place pe mine, restul sunt accesorii. Insa! Sunt barbati care sunt f mult...vizuali. De ce multi nu intra in sala de nasteri cu nevestele lor? De ce multora nu le place sa-si vada nevasta alaptand, considerand ca sanii sunt ptr ..sex si nu hrana la copil. Sunt oameni si oameni. Nu vorbim de sotul tau, sau al meu. Poate sotul lui Hellen este un caz "vizual". Caruia ii dispare apetitul daca nevasta ia 5kg in plus, daca nu se machiaza, daca nu-i apare in pat in lenjerie apetisanta. [/quote] Spicushor, stiu ce spui. Sa stii ca si sotul meu e "vizual", f pretentios chiar (a trebuit sa dau jos kilogramele intr-de gura lui [:D]), numai ca dupa atata abstinenta cu sarcina + nasterea + lauzia, ma vedea frumoasa si cand eram cat un butoi imbracat intr-un sac (cel putin asa ma simteam eu) [:D] Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, da, statea asa, ca un bou, negand orice problema. Dar cum spuneam, asta s-a intamplat acum multi ani.Dupa ce s-au despartit, si el si-a facut o prietena si s-au casatorit destul de rapid. De asta zic ca aici e paradoxul: cate un barbat chiar se blocheaza pentru o singura persoana! Si asta chiar daca mai tin la ea, sau se inteleg, sau sunt amici. Acum ce mi s-ar parea interesant de stiut ar fi: oare astia sunt recidivisti sau e "once in life moment"? Oare dupa cativa ani, genul acesta de barbat nu cade iar in rutina, se plictiseste, se blocheaza?...Dar asta chiar n-am de unde s-o mai aflu![:D] [gravi]21[fetita] http://community.webshots.com/album/569102492pPlZPp
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M. Concluzie: se intampla, chiar daca nu foarte des, dar se intampla! Nu incercati sa cautati explicatii, nu despicati firul in 4, nu va bagati in psihanalize! Mortul de la groapa nu se mai intoarce!!!... ... Ei, uite asa, organismul X s-a blocat pentru userul Y!!
Problema nu e ca se blocheaza x pentru y, problema e ca x e blocat de tot, sau cel putin asa banuieste hellene, daca el sustine sus si tare ca nu face nimic. Si cum naiba sa nu cauti explicatii, adica tu chiar crezi ca amicul prietenei tale sta inert doi ani fara sa o rezolve, cumva, in alta parte sau sa fie bolnav? Doar asa, ca nu-i mai place o tipa? La 22 de ani? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Culmea culmilor e ca eu cred ca se poate!!!!...suport toate replicile acide....se poate ca un barbat sa stea cu o femeie pt ceva vreme fara a se intampla nimic....dupa care, a se citi la 'Despre barbati care insala si femei.....'[:D] Si....tot 'ale tineretii valuri...' Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi spune ca s-a ajuns la asa ceva din cauza tensiunilor dintre noi si ca el e f. sensibil si le-a pus pe toate la suflet. spune ca e e f. ranit pentru ce i-am spus in urma cu cateva zile, cu cateva saptamani si...ASA MAI DEPARTe.............mai exact....imi spune ca cu fiecare cearta..s-a departat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o casnicie mai exista si discutii, asta nu inseamna ca ii reamintesti sotului/sotiei de fiecare data ce a zis sau facut. Asta e de domeniul prieteniei, la varste fragede. Se pare ca nu e suficient de matur sotul tau. Ori taie coada matzei dupa fiecare disputa/cearta, ori la revedere. Acuma exista si cazuri de pb serioase, e clar ca se trateaza altfel, dar pt orice nimic de cearta nu e normal sa se comporte asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellene, am citit tot este foarte delicata problema ta.In fiecare casnicie exista certuri, dicutii, dar oricat ar fi de sensibil unul dintre parteneri nu se blocheaza el asa din atata lucru.L-ai intrebat daca te mai iubeste? Esti tanara si tu si el, trebuie sa regasiti in voi puterea de a aprinde scanteia iubiri, mai ales caci aveti si un copil.Nici tu nu poti sa stai cate 6 luni sa se deblocheze el, o spun cat se poate de serios.L-ai intrebat practic cum vede el viata voastra sexuala?Nu stiu ce sfata sa iti dau caci e complicat!!![bang]O sa fiu putin mai...dar daca il casuni asa pur si simplu ce face?cauta sa il iei asa cum stii tu [bang][bang][bang]mi-e jena de ce iti scriu dar e realitate, face parte din viata si ce a mai rau...e ca e necesar!!![bang] Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...