Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mofturos meu ..mic si pitic


Recommended Posts

buna seara ... am intrat pe subiectul cu meniurile zilnice ale prichindeilor nostrii, si sincera sa fiu, mi-a fost rusine sa postez ce papa el intr-o zi, de teama ca o sa zica vreo cineva ca nu ii dau eu sa pape. credeti-ma ca am incercat de toate.... si cu program, si fara, si cum trebuie si cum vrea el, si ce trebuie si ce vrea el, si cu analize si si cu vitamine, cu vitamine si enzime...prescrise de dr pediatru, bineinteles, ca era prea slab pt varsta lui. muuuuuuuuult prea slab...adica incepusera sa i se vada coastele. acum a mai pus ceva pe el, dar totusi...sa va dau un exemplu. azi dim pe la 10.00 ca asa papa el la gradi si asa s-a invatat sa pape dimineata(cand papa), a papat cativa biscuiti cu 1/2 de CESCUTA nu ceasca, de lapte cu nesquiq. si abea acum la 16.00 am reusit sa il fac sa pape, cu chiu cu vai, un polonic de ciorbita de perisoare iar perisora a dat-o pe marginea farfuriei, si o bucatica de carnita. cu paine...dar nu mai mult de o felie. ce sa fac? am incercat si sa ii gatesc separat. adik, daca noi avem varza si el stiu ca nu manca sub nici o forma, am incercat sa ii fac lui altceva. ce sa mai fac? mi-a promis ca deseara papa piure cu branzica si o cana de lapte la culcare. sa speram ca si reusim. fructele nu ii lipsesc din casa....nu se atinge de salam, sunca de praga, ffff rar branzica topita.....are laptela dispozitie, branza, crenwusti, ii fac orice,,..dar....ce nu are refuza, dar nu ii dau zilnic cum ar vrea el sunt cartofii prajiti, si atat. am vazut ca nu refuza nici supa de galuste. dar nu ii pot da zilnic numai supa de galuste..nu? ceva sfaturi ...sau ceva...din experiena....va rog.... anne-marry mamica lui [copil] teodor alexandru si [gravi] 10 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Anne, ba supica cu galusti poti sa-i dai in fiecare zi si ii pui si carnita in ea...daca de-asta vrea el... Mi-am adus aminte, incearca sa-i prezinti mancarea intr-un mod vesel...deseneaza-i pe piure cu bucatele de carnita o fatza care rade...pui niste masline in loc de ochi, niste feliute de castraveti sau gogosar in loc de par...zic si eu, poate il atrage... Lui Vlad ii mai vine pofta de ce vede la tv, in special la desene [:D] Se uita o data pe Animax la Fifi si aia mancau senvis cu gem si a venit la mine ca vrea si el si nu mai putea de pofta [:)] si i-am pus unt pe o felie de paine si dulceata de visine si a lins doua felii. Lui ii mai place si paine cu unt si miere. Cand se uita la Bugs Bunny vine si imi cere morcov si il mananca. Nici Vlad nu vrea sa manance si nici macar sa guste varza/sarmale/fasole/salata beof sau ceva cu maioneza...nu vrea si eu ma bucur si nu-l fortez ca o sa aiba timp sa manance si de-astea...ii place in schimb salata de vinete cu rosii. Cateodata eu ii spun ca atunci cand o sa mearga la gradi(abia la anul o sa mearga) daca nu mananca la masa cu ceilalti copii o sa ramana nemancat, ca nu sta nimeni dupa el si nu-i da nimeni in gura [:)] Alte idei nu-mi mai vin acum...ce ti-am mai scris si pe PM. Daca mai vrei sa ma intrebi ceva, nu ezita! [pup] Succes cu mofturila! Oana, mami fericita de [bebic] Eric-Stefan (18 aprilie 2008) si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005) [url="http://b1.lilypie.com/8ltZp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://b4.lilypie.com/NBXep2.png"]Bubu mare[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Filmulete[/url] [url="http://community.webshots.com/user/oana_bubu05?vhost=community"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspuns. o sa ncerc sa ii ...animez mancarea....aseara a papat ce a promis, a mancat si ieri de pranz..cica...adica la ora 16.00 ..a baut si o cescuta de lapte seara..cum a promis....cred ca si eu l-am lasat. am zis ca daca nu vrea...k ultima solutie...sa nu il fortez....bineinteles ca il duc la masa...dak l-ai vedea cum merge....lesinat si cu capul plecat de zici ca merge la spanzuratoare...nu sa pape. mai incercam..si tinem legatura. multumesc inca o data pt raspuns. anne-marry mamica lui [copil] teodor alexandru si [gravi] 10 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...