Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *55* Alaturi de Emma !


Recommended Posts

Citat:
(doctorii mi-au zis ca am capatat o scolioza pe perioada sarcinii), dar acum doar cateodata, dar nu asa groaznice!
Aoleu katty, nu ma speria, scolioza pe perioada sarcinii... pai vreau sa spun ca eu nu am defel o postura foarte dreapta, nici inainte nu aveam, acum cu sarcina nici atat, ma surpind mereu cum stau incovoiata si in plus ma mai vad prin unele poze in ce hal de cocosata sunt si ma chinui mereu sa stau dreapta dar nu pot, iara uit. Spatele ma doare din cand in cand dar e normal cu sarcina, ca m-a durut si la Liviu destul. E bine ca ti-ai revenit si ca te-ai tratat, ca nu mai ai dureri mari. Si de aici incolo iti urez sanatate multa si numai bine!
[url="http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=131094"]Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.[/url]
[url="http://savitry.deviantart.com/gallery/"]my deviantArt Gallery[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu te speria, Lucia, la sarcina cu Andrei, am luat 23 de kg, iar bb-ul a avut 4,150, deci, am avut ce cara [:D]! Adevarul e ca aveam ditai burtoiul de carat!

 

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="red">)

varsta lui Andrei[bicla]

 

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia], mamici! Dupa o portie foarte scurta de soare, acum avem si noi zapada [:D].

Asa ca, Francisca, imi pare rau, dar nu am de unde sa trimit soare, ca as trimite cu tot dragul. Ai grija cu spatele, ca nu e glumit cu asa ceva. Multa sanatate si tie si sotului.

Nina, si mie mi-ar face placere sa ne vedem fata in fata [flo]. Cu prima ocazie sper ca vom reusi. Ai mai fost la doctor? Cum au iesit analizele? A venit fratele? Cred ca e bataie pe nepotica. Pupici Cristinucai pentru cartile citite. Week-end placut alaturi de familie.

cristina22, poate, dupa ce te acomodezi cat de cat cu ochelarii, incerci niste lentile de contact... Bravo lui Andrei ca citeste. Ii va fi mai usor la scoala.

cristinaC, ce frumoasa faza cu carnavalul. In martie va fi ziua Sarei si vrea petrecerea gen carnaval. Sa vedem ce tema ii vom alege ca sa fie usor pentru toti copiii. Ea vrea sa fie zana. Se indoia cineva?

miraklucker, Sara merge la scoala. E in clasa I. Nu se omoara dupa invatatoarea ei, dar are ea niste profesori preferati.Ii place la scoala in primul rand pentru ca acolo sunt copii.

Lucia, foarte frumos montajul. Lui Liviu ii vor trece geloziile cand o sa-l vada pe bebe si cand el va avea responsabilitati de frate mai mare.

Sinzi, am crezut ca l-ai tuns din cauza caldurii [:D]. Important e ca a fost baiatul harnic si si-a ajutat tatal la treaba. Se pare ca are cu cine impartii jucariile acum [:D]. Am vazut filmul cu Blade.

Katty, succes cu inscrierea la scoala. Andrei a vazut-o pe invatatoare? O place?

Dodo, bafta cu educatoarea din toamna. Pupici lui Bogdanel.

andy.p, pupici. Ce fac copiii?

Nicoleta, vazut poze. Ai baieti cu ochi superbi!

 

Va doresc o zi frumoasa si copii sanatosi si cuminti! [pup] si [flo] la toate mamicile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noah, dragele mele, acum chiar a venit iarna la noi.Ninge necontenit.

Avem zapada mare si pufoasa.Andrei abia astepta sa se intoarca de la gradi sa se joace in zapada.

In functie de timp, poate reusim sa mergem la un sanius.

 

Cristina from Kiev[:D], adevarul e ca mi-e asa de bine cu okerii mei, de aceea poate ca-mi iau si eu lentile de contact.

Mai dificil e cand trebe sa pup husbandu' ca si el are ochelari si ne cam ciocnim in sticle si rame[:D]Ioi...

 

O zi buna!

 

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum zice a Cristina avem la zapadaaaa...nu-mi vine sa cred demult n-am vazut asa ceva pe la noi.Nu va zic ca Andy e super incantat si tot ma intreba daca ii va scoate afara azi la gradi si eu tot speram sa nu[:D]..acuma sa vedem ce zice cand vibe acasa.Azi mergem la ziua unui prieten asa ca iar de abia asteapta sa vina seara sa plece la chef[pk]

 

Nicoleta te inteleg perfect[pup] si la mine sotul vine seara si in week-end,adica sambata dupa amiaza si duminica ce mai sta cu copii..in rest eu si da uneori e ff greu.

 

Lucia problema mae a fost ca atunci cand m venit acasa cu micutza Andy era racit si a trebuit sa-l indepartez de langa ea si asta a cam dat peste cap toata pregateala noastra...da acum o iubeste enorm si pot sa-l si las cu ea s ma duc sa-mi fac treaba la bucatarie,nu ff mult,da e k si atat...se vorbesc si se joaca si nu-i zambeste nimanui asa cum ii zambeste lui[il]

 

Sanzi zi cata zapada vrei ca-ti trimit..numa sa-mi trimiti si tu soare si caldura,deal??[:)]

 

Kattyuite ca mi-ai dat o idee ff buna...va trebui sa fac ceva ca ma doare de mooor[pup]

 

Cristina D copii sunt bine care pe unde..Andy la gradi,iar micutzica in patutz ..doarme momentan[pup]

 

Cris neaparat sa-ti faci lentile ,mie imi sunt ff dragi si le am devreo 14 ani..nu tot acelasi of course[:D]...Unde mergeti la sanius?[pup] si distractie placuta.

 

[pup] tuturor si fuuug in oras ca am treba...sper sa nu raman inzapezita pe undeva[:D]

 

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)

Alexia

Andrei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, Andrei inca nu a vazut-o pe invatatoare, si-a dorit, dar n-am avut cand sa-l ducem, cand e ea la scoala, el e la gradi...Dar la cum am cunoscut-o si la cat de calda e, imposibil sa nu se placa! Doamne-fereste sa nu fie asa, dar am incredere in instinctele mele, care niciodata nu m-au dezamagit! Plus recomandari de la cineva care o cunoaste de mult!

Laura, ma bucur ca ti-am dat o idee, chiar au avut succes la mine, masaj CDL (cervicalo-dorsalo-lombar), ultrasunete la fel, in timp se vad rezultatele.

Cristina22, draguta faza cu pupatul cu sotzu, sa va vad maine de V'sD cum procedati! HiHi!

 

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="red">)

varsta lui Andrei[bicla]

 

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia], dragi mamici !

La noi nu a nins decat pana aseara si toata flescaiala a inghetat. [:(]

Cristina(Kiev), numai pt. joia viitoare am reusit sa ma programez la laborator. Dar de ieri am inceput sa ma simt mai bine.

Poate ca e numai un simptom premenstrual, ca tot m-a intrebat d-na. doctor de ciclu si se pare ac se anunta. [8)] Sau o infectie urinara, ca si de asta m-a intrebat. [;)]

E aproape cearta pe nepotica mica(1 ani si 2 luni). Cristinuca e cea mai inversunata. Ai zice, ca e a ei si nu vrea sa o dea la nimeni, pe Eszter(nepotica). [:I]

Draga de ea, cand a aflat ca a nascut o fetita vecina de deasupra mamei, necajita ne-a intrebat ca ea, de ce nu are o surioara sau un fratior. [q]

Multumesc pentru urari ! [asia] Voi veni cu poze proaspete dupa weekend, cred. Ca tare de mult nu am mai facut poze. [;)]

Nicoleta, sunt superbe pozele, pentru ca superbi sunt baietii tai ! [olala]

E de-ajuns ca ne arati poze, pana cand vei avea timp de povesti. [pk]

Francisca, in fiecare zi faci terapie ? Cum mai esti ?

Si Cristina, inainte de scoala cunostea literele mari de tipar si asa mai scria numele celor din casa, familie si alte cuvinte scurte.

La scrisul de mana nu m-am bagat, ca e mai bine sa-l invete cum ii invata invatatoarea. Mai ales ca nu mai e scrisul de pe vremea noastra, ci, cu multe bucle, ca pe vremea parintilor nostri.

Si din cate am inteles, in multe locuri din lume nu se practica scrisul de mana...artistic. Iar in scoli, se invata mult mai tarziu. Astfel ca nu e asa de grea scrierea in alte locuri si nu se pune asa accent pe ea, ca la noi, in Ro.

De aceea lectiile acelea de scriere de la inceput, cu bastonase, noduletze, zale si ovale, pe care multi copilasi nu au rabdare sa le faca.

katty, si eu, cand am cunoscut-o prima data pe inv. nepotelei mai mari(incepea cl. a IV-a) am stiut ca aceasta e invatatoarea potrivita pt. Cristinuca. Si nu m-am inselat. O place mult si Cristina. [:)]

Lucia, nu cred ca ai luat prea multe kg pana acum, din poze, dar menajeaza-ti spatele ! La fel, mamicile cu bb-ei !

Gabi, tu cum stai cu spatele si greutatea ?

Asadar, cele cu zapada, Cristina si Laura, planuiti un sanius pe weekend. [pk]

Cristina_C, voi ce faceti ? Cum e Robert ? Cand aveti caranavalul, mai exact ?

Noi mergem la o petrecere, maine. La baietii prietenei mele din copilarie, care implinesc 12 respectiv 15 ani. Dar fetele mele se simt super fain cu ei si la fel si baietii cu fetele mele. [:D]

Un weekend super fain, tuturor !

Poate ne mai "vedem" pe aici, in weekend. [;)]

 

[grup][pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13. [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">id="size2">

 

Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

id="right">

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricornid="blue">

Scorpiutzeid="blue">
id="right">

id="Comic Sans MS">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] fete minunate! [pup]

 

Mey da ningeeee [*] [*] [*] si la noi [:D] de mama focului. Tot e alb [:D]

Atata zapada nu am mai avut de mult [:)]

Copiii se bucura [:D] dar noi vrem soare [8D]

 

Va multumesc [asia] pt. urarile de sanatate [flo]

Azi parca stau umpicut mai bine pe scaun [:D] cel putin nu mai simt ca am un cutit infipt in spate [:D]

Sper sa vad ceva schimbari, ca daca nu...[bang]

 

Devoska, multumesc [asia] pentru intentia de a trimite soarele la noi [pup] [flo]

Asta este...daca nu avem soare si nimeni nu poate sa ne trimita [:(]...daca toata lumea are zapada...propun sa ne bulgarim aici pe forum [:D] Vreti? [olala]

Am aruncat primul bulgare la fetele din Oradea [;)] ca stau mai aproape de noi [:)]

Cristina22, Laura care da mai departe? [:D]

 

Nina? Cum te simti azi? [pup] Speram ca esti bine [pup]

Te asteptam la bulgareala [;)]

 

Katty, ieri, daca era dupa mine stateam ore intregi la masaj [:D]

Eu am avut probleme cu coloana inainte de a ramane insarcinata [bang] apoi am pus si eu la kg...[bang]... apoi ducand copilul in brate [alcool] care nu a fost niciodata slabut [:D] problema s-a agravat [bang]

Sper din suflet sa vad ceva rezultate [:I]

 

Lucia eu sunt o fricoasa [:I] ma sperii cand vad multe ace [batcap] Sincer, nu stiu daca as suporta [:D]

Sotul s-a gandit la varianta asta, dar inca se documenteaza [cit]

Stai linistaita ca Liviu are timp sa se obisnuiasca cu ideea, eu zic ca alta va fi reactia cand va fi [bb] acasa [pup] va fi mandru ca el e fratele mai mare [:)]

 

Nicoleta, pupam baietii frumosi [pup]

 

Cristina22 super faina faza cu husbandul [flo] Deci pregatesti ceva surprize de Sf. Valentin? [il][amoras] Super [olala]

Daca te-ai obisnuit cu ochelarii, te asteptam cu poze [;)] Sunt convinsa ca iti sta foarte bine [olala]

 

Cristina_C, ce mai faci? Speram ca esti bine [pup]

Te asteptam la bulgareala [:D] daca nu ai zapada trimitem noi [:)] ca avem destula [;)] [:D]

 

[pup] [grup] id="Comic Sans MS">

 

Francisca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele si dragi copii !

Ne mai tineti minte ?

Rar, mai apar si eu pe aici, sa va spun cite ceva despre noi. Sa nu fiti suparati pe noi, dar tare mi-e dor de vremea cind aveam mai mult timp de DC.

Nici nu mai stiu de cind nu v-am mai scris, dar acum am pus si poze noi - 12 bucati, de la ziua lui Bogdan, din vacanta din Austria, unde Bogdan a fost si la scoala de schi si a luat medalie si diploma [:D]. Ne-a cazut si al treilea dintisor, avem si poza cu stirbul. L-am inscris si la scoala, desi ne-am grabit, n-am mai gasit loc la invatatoarea care vroiam, dar speram sa fie bine si asa.

Si acum sint cam pe fuga, va pup pe toate/toti, va citesc din cind in cind, dar ma gindesc mereu la voi,

 

Va pup,

Karina, mami de Bogdan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Francisca, cred ca am scris cam deodata, dar fiind cam lungi mesajele si la serviciu(cu intreruperile aferente), nu ai apucat sa vezi mesajul meu. Sunt mai bine ! [:)] Sper sa nu ma bucur prea curand.

Vin si io, la bulgareala, numais a nu va ranesc cu zapada asta mai inghetata de la noi. [;)]

Karina, si noi ne mai gandim la voi, mai facem cate o strigare la mamicutzele mai vechi, nu v-am uitat ! [pup]

Felicitari, campionului la ski ! [disco] Il mai avem pe David al Mirei, campion la ski ! [pk]

Si felicitari si pt. inscrierea la socla ! [flo2] Sa fie intr-un ceas bun !

Cu dinti sau fara dinti, tot frumusel e Bogdan ! [olala]

WOW, ce tort a avut ! [olala] [pofta] Cu ce era acoperit ? Cu martipan ?

Te maia steptam cu vesti si poze, cand timpul iti permite !

Sanatate, tuturor din familie ! [:)]id="navy">id="Comic Sans MS">

 

 

 


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13. [ruga]

id="Comic Sans MS">id="blue">id="size2">

 

Nina, mami deid="blue"> [zana] Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002)id="blue">id="Comic Sans MS">id="size2">

 

id="right">

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricornid="blue">

Scorpiutzeid="blue">
id="right">

id="Comic Sans MS">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...