Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *55* Alaturi de Emma !


Recommended Posts

sa va mai zic ca inca ninge!

 

Laura-nu am ajuns la Hidisel.Andrei e mucos si nu am avut curajul.A iesit in curte, a adunat zapada s-a bulgarit cu taica-sau.Io nu-mi scot nasu' din curte cand e bulgareala.N-am curaju'!

Ne-a scos sotu' in Lotus(unde altundeva[:D]) si-am serbat valentine's-u', cu KFC, apoi fiecare si-a cumparat cate ceva[:D].

 

Cristina-l-am pus si eu pe Andrei sa deseneze inimioare.Am furat ideea lui Robert.Ce scump e!

 

Katty-ati sarbatorit in familie, se pare.Cum v-ati distrat?

 

Francisca-mersi de link.Merg sa-l butonez[:)].Cum sunteti cu spatele?

Eu inca il mai ridic pe Andrei in brate, ca mi se pare mic si trebuie sa-l alint.Desi, medicul mi-a zis sa nu-l ridic, inca de cand avea 2 ani.Eu ma laud cu discopatie lombara.Zic medicii ca de la sarcina dobandita.

 

Dodo-15 kg nu sunt multe.Stai linistita scapi rapid de ele.Doar vei avea doua ajutoare de nadejde[:D].

 

Nici azi nu ajungem la sanie, pt ca mergem la nunta.

 

Duminica frumoasa!

 

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello!

Am ajuns si noi acasa dupa un periplu lung prin Bucuresti!

 

Laura, ma intrebai de puzzle, ce facem cu ele dupa ce sunt gata! Pe cele de pana acum le-am intors pe un carton cu fata in jos, dupa care am aplicat banda adeziva lata in toate directiile pana au stat toate piesele...

La asta de acum, care deoacamdata zace facut in rulou, am vrut sa luam ieri adeziv special de puzzle din carrefour, dar am uitat desi era pe lista, asa ca sotul a propus sa-l intoarcem in acelasi fel ca pe celelalte si sa-l lipim cu cartoane A4, pe dos, ca sa stea mai fix... Om vedea, ca trebuie sa eliberam rulou ptr. urmatorul puzzle...

 

reteta de placinta e urmatoarea (este a lui Adi69), o copiez asa cum ne-a dat-o ea, si cum am si executat-o de fapt (dar in loc de mere am pus kiwi felii):

Placinta cu iaurtid="red">

8 oua 8 linguri zahar 1 litru iaurt,optional mere sau stafide sau visine

Daca folosim mere,le cojim,le taiem sferturi,le dam un clocot cu apa doar cat sa le cuprinda,punem la scurs si pudram cu scortisoara.

Batem ouale cu zaharul,cat sa se desfaca galbenusurile si sa se omogenizeze putin,apoi adaugam iaurtul,ceva esenta de vanilie si coaja de lamaie,amestecam.

Intr-o tava mai inalta(decat cea de la aragaz)unsa cu ceva ulei,punem cateva foi(vre-o 4),turnam doua polonice de compozitie,punem cateva bucatele de mere(sau stafide sau visine fara samburi),punem alte doua foi..pana terminam,peste ultima foaie se pune doar un polonic de compozitie,cat sa nu se usuce.Se coace la foc potrivit pana se rumeneste usor.

 

Cristina_C, felicitari lui Robert cel atent, sensibil si artist! Frumos din partea lui!

 

Cristina22, si Andrei-ul nostru e putin mucios, de dimineata dupa ce am fost la ziua baietelului unui prieten, cred ca era incins cand am iesit, desi il verificasem sa nu fie transpirat, i-am dat Panadol, de doua ori si acum bea un ceai fierbinte "Hapciu" si vit. C si sper sa fie ok maine!

Ce faci intri si tu in cercul "disco/scolio/lombaro suferinde"?

Stai sa va scriu si diagnosticul meu (cum i-am zis de fapt Franciscai mai de mult): Rectitudine D-L in incidenta de profil.

Moderata scolioza lombara dextro-concava cu reducere moderata a spatiilor intervertebrale lateral dreapta (ca epifenomen) la T12-L1 si T11-T12... A inteles cineva ceva?[:D]

 

[pup] toata lumea si ne vedem dimineata!

 

 

 

 

 

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="red">)

varsta lui Andrei[bicla]

 

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si David e un pic mucios[:D]...Maine avem liber, e sarbatoare si stam acasa[:D]Am cumparat o casuta pt catel si l-am mutat peste noapte afara[:D], doar ziua are voie in casa, la inceput nu prea a fost fericit, a miorlait, acum s-a impacat cu ideea...insa cum deschidem usa, cum sare in casa si nu mai vrea sa iasa[:D]David e foarte incantat de catel, il invata sa stea, sa se culce...ii da gustari, il scoate la plimbare...il mai si chinuie[:D]Azi a fost cu tati a un meci de hockey si a pierdut echipa lor preferata...au venit tristi!!!

“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child. id="purple">id="Book Antiqua">id="size3">Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul[cool] : varstaid="size1">, pozeid="size1">,

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, se pare ca zapada a acoperit tot mai multe zone, daca nu cumva s-a topit deja. Am si io o intrebare in afara de Sinzi e cineva care nu are zapada? CA se pare ca toata lumea are...hihi[:D]

 

Laura, ai dreptate, a fost cam delicata problema la voi, cu venitul de la materinate cu Alexia, Andi fiind racit. Dar nu prea aveai alta solutie decat sa il tii mai departe de bebelina.

 

Katty, pai n-ar trebui sa iti faci griji cu invatatoarea mai ales ca zici ca o placi si simti ca totul va fi in regula.

 

Nina sanatate multa, sa fie totul bine si sa nu mai apara probleme. Eu cu kilogramele mele, asa e, chiar ma gandesc ca am luat prea putine, dar inca nu e timpul pierdut.

 

 

Karina si din partea noastra felicitari pentru campionul la ski!Felicitari si pentru inscrierea la scoala si va uram sa incepeti cu dreptul!

 

Dodo, pai 15 kilograme cred ca e perfect daca zici ca mai e un pic pana la nastere.

De dat jos oricum o sa le dai.

 

Francisca imi pare rau ca nu te simti bine. Iti doresc sanatate multa si data viitoare sa vii cu vesti bune.

 

CristinaC, eu nu am avut nicio sansa cu Liviu al meu cu inimioarele... El a venit cu inimioara de la scoala data cu sclipici si scrisa pentru tata, hihi, a pus=o in plic si a scris for dad pe el si love in interiorul inimioarei si dad din nou si uite asa fimiu face declaratii de dragoste lui taicasu.

 

Cristina 22 suna bine reteta aia a ta, cred ca ma incumet si fac si eu una. A iesit gustoasa? doar tre sa ma gandesc ce fructe sa pun. As pune niste visine congelate.

Sanatate multa lui Andrei!

 

Sinzi, frumos ca David se ocupa de catel. Liviu se teme de caini, in schimb ar vrea o pisica dar nu prea am chef sincera sa fiu mai ales acum ca vine bb. ASa ca sa mai astepte. In Ro nu avea nicio treaba cu animalele dar s-a indragostit de motanul unchiului de aici si de atunci a inceput nebunia cu pisicile.

 

Va doresc o saptamana frumoasa lipsita de probleme!

 

 


Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.id="red">id="size2">

 


my deviantArt Gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetelor!

Lucia, eu nu am zapada. S-a chinuit zilele astea sa ninga, dar nimic. Doi trei fulgi si... pauza. Acum la fel. Am fost sa o duc pe Sara la scoala si cad 2,3 fulgi razleti, dar pe jos nu e zapada. In schimb e frig.

Vineri Sara a venit cu evaluarea de la scoala. Totul e foarte bine. Acum sa vedem notele, ca ne-am obisnuit cu evaluari la superlativ si B la note. Copiii si-au impartit Valentine, a fost dragut. Seara l-a luat pe tati la intrebari cat de mult o iubeste ca sa stie cam ce dar va primi... Tati a bagat la inaintare faza cu Dragobetele, ceea ce a dezamagit-o. Sambata a primit un fir de bambus. Aveti idee cum se ingrijeste asa ceva? Deocamdata l-am pus in apa ca sa faca radacini. Dupa ce face radacini il mut in pamant? Dupa-amiaza a venit o colega si s-au jucat. Asa ca a fost fericita. Mai avem saptamana asta de scoala si apoi luam si noi vacanta o saptamana.

Va doresc o saptamana frumoasa! [pup] [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LUCIA MIRELA
Dodo, pai 15 kilograme cred ca e perfect daca zici ca mai e un pic pana la nastere.
De dat jos oricum o sa le dai.
align="right" id="quote2">
Sunt [gravi]32+,dar dr meu vroia ca la finalul sarcinii sa am doar 9 kg peste,iar eu in astea cca 2 luni mai pun[:D].Sper doar sa nu ma certe ...in rest dpdv nu-i nici o prob .Din contra mi-ar placea sa-mi ramana vreo 5 kg fata de cat aveam inainte de a fi [gravi](49-50)[pk]

[pup][grup]



Blogul lui Bogdan-Andrei id="size3">

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

Varsta lui BB2 [bonjovi]sau [ispita]

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!
id="red">


[ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici!

E luni, a trecut weekendul[bang], si a venit si ziua in care il inscriem pe Andrei la scoala, nu stiu cand au trecut acesti 6 ani...Parca ieri era bebelus[bibe]!

Dimineata cand vorbeam cu tati (ca el se duce la scoala) ce sa bifeze (semiinternatul) si ce sa intrebe, Andrei a aflat ca la semiinternat nu va mai dormi la pranz si a tras un chiot de bucurie si toate temerile ca merge la semi au disparut.

Dupa care i-am spus ca poate sa-si faca si lectiile acolo si cand vine acasa doar sa se joace si sa se uite la televizor si iar a fost incantat! Eu incerc sa-i induc ideea ca lectiile si le face singur nu ajutat de parinti (parintii doar verifica)!

Cam atat despre noi!

 

A inceput sa ninga si in Bucuresti, linistit, sper sa nu se aseze...

 

Sanzi, ce sarbatoare aveti azi? Oricum e bine ca stati acasa! Ma bucur ca David si cu Blaze au devenit asa buni prieteni!

 

Lucia, ai intrebat-o pe Cristina 22 de placinta cu iaurt, a iesit super buna, si se face usor de tot, normal ca poti pune visine congelate, ideea e de fructe acrisoare. E usoara si foarte placuta nu numai de copii. A mancat cumnatu...

 

Cristina (Devoska), draguta Sara, imi pare rau ca a fost dezamagita de raspunsul lui tati, dar tati primeste o floricica [flo]pentru pastrarea traditiilor romanesti!

Cu bambusul, nu stiu nimic despre felul de ingrijire, baga un search pe google, imposibil sa nu gasesti ceva!

 

Mamici, va astept la o [cafea] si la o [:D]barfa micaid="size1">[:D]!

 

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="red">)

varsta lui Andrei[bicla]

 

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

Katty-vin si eu iute la o barfa, cum nu[:D].

Si eu ma tot gandesc cum au trecut anii asa repede.Cand zice lumea ca e mare, doar are 6 ani, mie imi vine sa strig ca e micutzel si e bb-lusul meu[:)]!!.

 

Lucia-reteta e a Catalinei[pup] si Laura a intrebat de ea[:D].

E o reteta faina.Trebuie sa o incerc si eu.Ma stradui sa tot pregatesc bunatati, ca sa nu le mancam pe cele din comert.

 

Cristina from Kiev-si eu am avut un fir de bambus.Am toooot asteptat dupa radacini, dar n-am avut nici o sansa.Dupa o vreme s-a dus, asa cum a venit fara radacini[:D].

 

Dodo-la greutatea ta initiala, nici nu se vede surplusul din sarcina.

 

Sanzi-sa ne pui poze cu casuta lui Blaze.

 

Am fost ieri la o nunta.Andrei a stat mai mult sub masa, cu ceilalti copii. Si-au gasit o masa care nu era ocupata si cred ca si-au facut acolo un cuib[:D], ca tot adunau fructe de pe mese si le duceau sub masa lor[alcool]. Daaa, si au alergat! Alergau unul dupa altul fara noima[:D]. Nu stiu ce o fi fost in capul lor.

 

 

cristina si Andreiid="blue">id="Verdana">[auto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu inimioare sau fara, ei ne iubesc si noi stim asta[olala]!

Multumim pentru aprecieri[:I]

 

Dev, felicitari Sarei pentru rezultate[asia]!

 

Katty, sa fie intr-un ceas bun inscrierea la scoala[flo]!

 

Cristina22, bine ca au mai fost copii la petrecere si a avut Andrei ocupatie! V-ati distrat bine, cred[pk]!

 

Sinzi, era de asteptat ca David sa-i acorde atata atentie catelului!

Cred ca 6 ani e varsta cea mai potrivita sa le luam un animalut dar, noi, din pacate, n-o sa putem lua decat peste cativa ani.

 

La gradinita anul asta nici n-au pomenit de Valentin. De vreo 2 saptamani invata despre China si chinezi. In fiecare zi fac ceva cu specific chinezesc cum ar fi sa manance cu betele, sa deseneze case de-ale lor, sa construiasca Zidul Chinezesc sau sa isi confectioneze palarii de chinezi[:D]. Maine le vine in vizita chiar o chinezoaica[:)]. Celelalte grupe fac despre alte natii- Italia, Africa, apoi se intalnesc toti copiii si fac schimb de experienta, povestesc unii altora ce stiu, Robert, de exemplu, trebuie sa spuna cum se zice in chineza "la revedere" (mi-a zis, dar am uitat). Joi e carnavalul la gradinita, duminica pe strada si lunea viitoare in sala de sport a scolii, o sa fac poze. De lunea viitoare- o saptamana de vacanta si iata-ne si in prag de Martisor. Pacat ca aici nu este obiceiul asta atat de frumos.

 

Sa aveti o saptamana buna[pup][grup]!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...