Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *55* Alaturi de Emma !


Recommended Posts

[hia]

Andy nu se mai satura de zapada..e tot la buni in curte si se baga in toate mormanele adunate[:D]

 

Cris ma bucur ca v-ati distrat la nunta,si Andy face la fel cand mergem undeva unde sunt copii,cea mai mare distractie e sa se bage pe sub mese[:)]

 

Katty multumesc ptr reteta,cred ca e delicioasa...mai am o praji ff buna de la Cris pe care-am prestat-o de sarbatori..ff buna[:)].F.interesanta ideea cu lipitul puzzle-ului.o vom aplica si noi ca mi-e mila sa le desfac dupa ce neam chinuit cu ele.[pup]Aaa ..si legat de scoala..mie nici acum nu-mi vine sa cred ca va merge la toaman la sc si ca intram intr-o perioada cu totul noua si diferita din viata noastra...as vrea sa-l pastrez inca asa mic si scump cum e langa maine inac mult timp de acum incolo.

 

Sanzi cat isi doreste si Andy un catel!!Da la bloc nici nu ma gandesc[:D],iar la bunici nu vrea sa-l tina ca zice ca nu-l vede tot timpul...

 

Lucia vrei sa-ti trimit niste zapada??Hai ca sunt darnica[:D]zi cat si e a ta[pup]

 

Cristina_D ce dragutza Sara...deci pe voi va asteapta vacanta??Alt sistem decat aici,nuu?[:)]

 

Cristina_C ce activitati interesante au,banuiesc ca-i palce tare mult si lui.Cred ca de abia asteapta si carnavalul..de vacanta nu mai zic[:D]

 

[pup] tuturor

 

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)

Alexia

Andrei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia],

....nici noi aici nu avem zapada. A nins sambata mai toata ziua dar s-a topit rapid. Oricum eu nu-i duc dorul daca vrem sa o vedem, o gasim pestew tot prin prejur[:D].

noi am avut joi seara o sedinta cu parintii la gradinita. Se face separat cu fiecare parinte. Educatoarea ni l-a laudat pe David ca e un copil cuminte, si placut de toti colegii, si ca ea nu vede nici o obiectie sa nu inceapa clasa I normala in vara (mai exsita si o clasa I pentru copii mai inceti.

...acum si ei sunt in febra carnavalului. David nu se omoara sa se mascheze si sa defileze pe strazi[:D], dar vor merge cu gradinita. Anul aceste sunt broscute (Printul fermecat) iar educatoarea e Printesa...fetele cica sunt cam geloase pe educatoare[:D]. Isi confectioneaza singuri costumele. _Dar aici e abia pe 1 martie

Lucia deci mai ai o sansa sa se nasca asta micu de ziua ta, daca n-a vrut Liviu sa astepte.

 

[pup][pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia, si David isi dorea o pisica...si un catel!! Dar nici eu nici Radu nu suntem mari fani ai pisicilor...am avut de mult una si mi-a fost tare draga...dar intrarea ei in familie fost intamplatoare...[:D]...nu m-as vedea cautand o pisi[:D]

 

Devoska, felicitari pentru rezultatele de la scoala!!! Si noi asteptam report cardul cat de curand!!! Iar la sfarsitul anului vor da 2 teste de incadrare a nivelului fiecarui copil in parte (unul national si unul doar de stat)...

Nu ma pricep prea bine la bambus, dar stiu ca daca vrei sa prinda radacini e bine sa il pui intr-o vata cu apa...apoi cand ies deja, e bun de plantat!!!

 

 

Dodo-pui, eu cred ca e ff bine...si eu am batut "recordul" am luat peste 30kg[:D]...hihi

 

 

Katty, si eu sunt nostalgica...ma uit la filme de cand avea DAvid 2-3 ani si parca il vad tot asa mic!!!! Nu imi pot imagina cum a putut sa treaca atata timp!!!![:I]

Azi a fost President Day...nimic special, doar o alta scuza de a tine copiii acasa[:D]

E buna ideea cu semi-internat!!! Ii supravegheaza cineva la lectii?? Vor fi pe grupe de varsta? Sau mixati?

 

Cristina22, bine macar ca au fost independenti copiii, si nu au adormit cu capul pe masa[:D]. Si eu am un elan gospodaresc, mai ales ca ma plictisesc ingrozitor de cand stau acasa[q]...

Mi-am gasit si io perioada sa imi schimb jobu[bang][bang]

 

 

Cristina C, ce program incarcat aveti!!!! Anul asta nu prea au mai organizat nimic interesant la gradi la David...nu stiu de ce...[q]Fac o noua sala de sport si e cam inghesuit...

 

Andyp, noi am avut caine la bloc[:D] Primul nostru catel...a fost atat de plimbat...numai el stie[:D]...Cand am nascut insa, nu am mai putut sa am grija de ea cum trebuie si a "infiat-o" soacra mea care sta la curte...Acum are aproape 12 ani...e batrana...

 

Mira, vezi...si tu iti faceai griji? Deci, vom avea ceva scolarei la anul!!!! Si noi avem emotii de clasa 1!! (adica eu si tati...DAvid habar nu are[:D])

 

Am pus poze cu gradina: http://community.webshots.com/user/davidsinzi

si la sf albumului de 6 ani ceva poze noi cu David

 

 

Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] varstaid="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, uite aici un articol despre ingrijirea bambusului:

 

http://www.redcloudbamboo.com.au/bamboo_care.html

 

Am facut um mic rezumat la linkul de mai sus :

Cum se ingrijeste. Pur si simplu poti sa tai crengutele batrane sau cele care nu iti plac cum au crescut. Nu este necesar sa le tai de la baza.

Plantat

Pentru ca bambusul este o planta ce creste foarte repde, ca planta tanara, are nevoie de multa apa, trebuie udat frecvent. Trebuie pastrat intr-un loc umbrit, fiind tinut umed pana cand il plantezi in pamant intr-un vas mai mare.

 

Plantarea in container

Vasele mai largi sunt mai bune. Deoarece bambusul are un sistem superficial de radacini, este mai bun un vas mai degraba intins decat adanc. Este de preferat un vas care sa retina apa, iar fertilizatorul folosit sa fie din cel cu eliberare lenta sau poti aduga niste produse speciale pentru ingrijirea plantelor care ajuta la retinerea apei. Dupa ce ai plantat si batatorit destul de bine pamantul in jurul plantei, poti pune un strat protector de pamant organic sau un strat de pietricele albe. Apoi planta trebuie udata cu cantitati mici de apa. Planta iti va arata cand este udata in exces sau cand nu are suficienta umbra, prin rularea frunzelor sale.

 

Ingrasaminte

Cel mai bine e sa fie adaugate frecvent si in cantitati mici. Sunt bune ingrasamintele cu eliberare lenta si de asemenea planta iubeste nitrogenul dar atentie, cantitati mari de nitrogen la plantele tinere, vor distruge planta.

 

Dodo pai in cazul asta nici nu mi-as mai face griji cu greutatea, cred ca o sa fii tocmai cum trebuie dupa sarcina ceea ce sper din suflet sa se intample si cu mine desi cu Liviu am luat doar vreo 15 kile in sarcina, am dat o mare parte jos imediat si m-am ingrasat apoi in timpul alaptarii astfel incat de la 57 inainte de sarcina am ramas pentru vreo 3 ani cu 13 kile in plus adica 70 kile.

 

Katty, ce fel de semiinternat e asta, ca pana acum nu am mai auzit, probabil e ceva gen scoala si after school pana seara...

Am facut si eu placinta si mi-a placut mult. Tocmai voiam sa ii dau reteta unei prietene care a inceput sa rada si mi-a raspuns ca a pus vreo 10 kile pe vremea cand obisnuia sa faca aceasta placinta in mod frecvent.Azi in timp ce am mancat si eu doua bucati odata ma teameam sa nu o iau pe urmele ei...

 

Citat:
SAlut.
http://www.jurnalul.ro/camere_video/56/poiana-brasov---bradul

Aici merg la schi copiii, uneori, ma holbez de 20 de minute sa il vad pe Stef si nimic...
align="right" id="quote2">

Io si mai si... m-am chinuit degeaba ca nu vedeam decat luna de pe cer [:D]

 

Laura sa stii ca n-ar strica putina zapada. Poate s-ar mai potoli si incendiile astea si fumul aferent.

 

Mira felicitari pentru David, deci o sa inceapa clasa I cu dreptul asa ca ii uram succes!

Eu cu ziua mea, cine stie cum va fi... Pana la urma nu tin mortis sa nasc chiar de ziua mea, desi nici nu mi-ar displacea.

 

M-am intins cam mult si s-a facut 3 jumate asa ca trebuie sa fug dupa Liviu la scoala

 


Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.id="red">id="size2">

 


my deviantArt Gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sinzi_ana
Lucia, asa ...asa...sa nasti de ziua ta, ca e si ziua mea[:D]Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul[cool] varstaid="size1">
id="right">
align="right" id="quote2">Hihi, pai sa stii ca n-am uitat asta. Numa ca am mai citit io o parere pe aici pe forum care sincera sa fiu mie nu imi trecuse prin cap insa oricum nu mi-ar parea rau sa nasc de ziua mea. Ideea era ca o mamica trebuia sa nasca tot de ziua ei si voia sa evite cu orice pret treaba asta in ideea morbida ca, mai tarziu, cand ea nu va mai fi, aniversarea fiului/fiicei sa nu fie umbrita de faptul ca mama nu mai e...si ca era in acelasi timp si aniversarea mamei. In fine io una nu imi pun astfel de probleme.Nicoleta, ei da acum se vede poaina inzapezita...suberb, numa ca la ora asta nici urma de skior.
Iubire si putere pentru Emma - sa ne rugam in fiecare zi la ora 13.id="red">id="size2">
my deviantArt Gallery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Lucia, multumesc pentru informatii. Bine de stiut faza cu radacinile si tipul de vas, dar tare mi-e teama ca o sa aiba aceeasi soarta ca bambusul Cristinei22.

Nu te lua dupa cei cu idei asa sinistre. Eu cred ca ar fi dragut sa va sarbatoriti in aceeasi zi, asa cum a zis si Sinzi. [flo]

Cristina22, cred ca s-au distrat copiii. Asa probabil ca v-ati distrat si voi.

CristinaC si Sara face despre tari la scoala. Invata despre Mexic. Numai ca invatatoarea ei nu cred ca se implica asa mult.

katty, ar vrea tati sa pastreze traditiile romanesti, dar fii-sa se pare ca le vrea pe amandoua, mai ales daca e rost de cadouri [:D]

Nicoleta, chiar ca e frumos la Poiana. Si eu am stat cu ochii in monitor ieri si se plimbau agale doi [:D]

andy.p, da, asteptam vacanta. Numai ca la noi e cu doua taisuri. E bine ca e vacanta, doarme pana mai tarziu... dar nu mai sunt copiii. Eu ma joc cu ea, imbracam/dezbracam papusi, ne alergam, pictam, decupam, coasem, dar...

miraklucker, la noi ninge chiar acum. Zici ca a dat cu zahar pudra [:D]. Deci la toamna ai scolarel. Felicitari!

sinzi, succes cu gasitul serviciului. Chiar ca e o perioada proasta. Eu ma gandesc sa ma reorientez dpdv profesional si nu stiu cum sa "apuc" problema. Am deschis si un subiect pe tema asta dar nu am succes. [q] Lumea intra, se uita, pleaca...

Dodo [pup]

ruxij, La multi aniid="brown">! de ziua lui Bogdan.

Nina, unde ai disparut! [pup][flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

La multi ani, Bogdan de Ruxij! Sa fii sanatos, fericit alaturi de parintii tai!id="blue">

 

Mai intai de toate, pun cum am promis aici puzzle-ul cu tigru terminat zilele trecute, si aici prajitura cu iaurt, asa cum mi-a iesit mie! Mi-am propus s-o fac iar sambata cu zmeura de la congelator!

 

Noi suntem bine, Andrei e inscris oficial la scoala, cu tot tacamul.

L-am inscris si la semininternat, nu i-am bagat niciun optional (religie, limba straina), asteptam toamna sa vedem exact ce si cum!

Nu au uniforme, trebuie sa mearga in pantaloni negri, sau blugi, iar in partea de sus tricouri albe cu emblema scolii!

 

Sanzi, frumoasa gradina ta de legume si flori! Foarte ingrijita! Ce legume ai plantat? Succes cu jobul!

 

Lucia si Sanzi, ma intrebati de semiinternat, da au pedagogi care se ocupa sa-si faca temele, ii ajuta, asta daca vor ei, nu obligatoriu! Nu stiu cum vor fi organizati...Cum ziceam si ieri mi-ar conveni sa vina cu temele facute acasa, ca sa aibe seara libera! Poate fi considerat si after-school, le serveste si mancare de la catering! dar la preturi rezon!

 

Lucia, ce mama morbida cea de care pove tu! Brr!

 

Nicoleta, am stat si eu cateva minute pe linkul ala, dar e cam pustie partia, n-am putut sa vad niciun ursulet pe skiuri[:D]!

 

Cristina_C, interesanta activitatile de la voi de la gradi cu invatatul despre diverse tari si culturi si apoi schimbul de experienta! Uite ceva ce mi-ar placea sa se faca si la Andrei la gradi![8D]

 

Laura, am pus mai sus si un link despre cum arata prajitura! Pentru copii e excelenta, usoara, cu fructe, si facuta in casa!

 

Mira, sa nu uiti sa faci poze cu broscuta fermecata si cu printesa! Abia astept sa-l vad pe David costumat!

 

Devoska, bafta si tie in gasirea unui job, sper sa fie ce-ti doresti! Ce faci si ce ai dori sa faci? N-am intrat la subiectul tau[:I]!!

 

[pup]

 

 

 

 

 

 

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002id="red">)

varsta lui Andrei[bicla]

 

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dev, sa stii ca nici educatoarea lui Robert nu se implica prea mult. Face strictul necesar.

 

Aseara am fost si eu la acelasi gen de sedinta de care scria Mira. Mi-au zis si mie numai lucruri bune despre Robert si mi-au dat si recomandarea pentru clasa I obisnuita.

 

Sinzi, Lucia, adica voi sunteti nascute in aceeasi zi[:)]?

 

Azi am avut zapada din belsug, a trebuit sa ies sa dau cu lopata[:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...