Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 *55* Alaturi de Emma !


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui cristina22 Laura-deci vine primavara si ne apucam de tenis??!![pk] cristina si Andrei[auto]
Da da [pk]..nici nu stii cat astept. laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008) [url="http://b1.lilypie.com/Mhg6p2.png"]Alexia[/url] [url="http://bn.lilypie.com/P0ejp2.png"]Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, In Bucuresti ninge de dimineata de nu se mai opreste! Ma enerveaza de mor! Si ceva flescaiala, macar daca se asternea curat! Cristina_C, ma bucur ca ai recomandarea gradinitei ptr. clasa I, la noi nu s-a cerut asa ceva anul asta, stiu ca in anii trecuti se cerea! Cristina22, puzzle-urile astea necesita timp si rabdare, noi pe asta am mizat cand ne-am apucat! N-am inteles cand ai zis ca esti in asentimentul meu[:I], la ce te refereai, ca m-am uitat in urma si nu-mi dau seama ce-am zis... Felicitari ptr. maseluta! Si noua ne-a iesit una din maselutele de 6 ani! Ne-am trezit ca exista cand ne-a zis stomatoloaga prin toamna! Nina, tot aglomerata la munca? Eu am scapat de chestia asta, si ce ma bucur! Azi ma duc in partea cealalta, dar doar stau 2-3 ore, am inteles de la o fosta colega ca e cam varza de cand am plecat eu! Nervi, nu le mai ajunge timpul, pai da, cand eram acolo, totul era pus la punct de Catalina!!! Dev, unde ai lucrat in domeniu cand erai in tara? Te intreb fiindca si eu am lucrat cativa ani buni intr-un institut de cercetare de profil din Bucuresti (nu ca si chimist, dar aveam multi colegi chimisti) si poate ne-am intersectat prin aceleasi sali! Daca si tu esti cu coloana e buna ideea unui club! Poate ne deschidem o sala virtuala de kinetoterapie![:D] Si las-o cu batranetea, daca tu esti batrana, eu sunt matusalemica, atunci![:)] Lucia, felicitari pentru ca l-ati inscris la tenis pe Liviu! Ati ales un sport tare frumos! Si noi ne gandim la ceva, dar cred ca vom alege karate, ca asta isi doreste Andrei! Dar mai incolo! Multumesc de urari le de bine! Nicoleta, ma bucur ca ne-ai mai spus de copiii tai! ma bucur ca se inteleg bine, ca se cauta unul pe altul din priviri, si ca Stefan e asa atent cu Matei! Sunt tare draguti! Te cred ca esti franta, dar merita, nu? Esti hotarata sa stai acasa cu Matei 2 ani, sau te gandesti sa incepi mai devreme? Sinzi, cam la ce te-ai gandit in privinta jobului? Sau esti nehotarata? Nu poti face un curs ceva de reorientare? Daca iti plac copiii (am vazut ca esti topita cand ai bebei in brate) nu ramai tot in domeniul asta? Laura, mersi de aprecieri la adresa praji, maine mai fac una, dar ma gandesc sa pun zmeurici din congelator, cred ca va iesi si mai buna decat cu kiwi! Vezi, daca m-ai chemat, am venit![pup] Va pup pe toate, o sa chem spiritele[vrajitor], ca sa inceteze ninsoarea! Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunsrd20020727_-8_Andrei.png"]varsta lui Andrei[bicla][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126360&whichpage=12"]Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dodo, ma bucur tare mult pentru voi!!! Ah...de abia asteptam poze cu fetita!!!! Multumesc pentru incurajari[flo] Am lucrat o vreme ca educatoare la o gradi montessori (unde de fapt e si David) dar...mi s-a parut epuizant...si am renuntat...pentru inceput mi-am luat mai putine ore, apoi am lucrat ca substituitor... Nu mai aveam rabdare cu David, si tanjeam dupa liniste[:D]...si ma simteam vinovata fata de el...si atunci am decis ca e mai bine sa renunt macar pentru o vreme, pana cand creste si nu mai are nevoie de mine asa de mult... Si da..imi plac de mor copiii, mai ales bebelusii!!! Deocamdata vreau ceva lejer, ore putine sa pot sa am timp pt familie...(e tare greu cand esti singur intr-o tzara straina, sa te imparti in toate directiile si sa substitui toata familia pe care nu o ai aproape)... Eh...usor de spus...greu de facut[:D] Azi am plecat cu catelul cu masina si am descoperit ca saracul are rau de masina...a vomat in spate[q]...si in weekend planuisem sa plecam intr-o excursie cu toti...dar ce fac cu catelul???? Sinzi, Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am barbatul acasa [:D], chiar acum ii face baie lui Stefan [:D]. De fapt mereu cand e acasa el ii face baie! Am un soooot![olala] Incerc sa raspun si eu... la ce m-ati intrebat. Cristina22, sa.ti povestesc pe scurt? Luni dimineata am rugat o mamica a unei colege a lui Stefan sa vina si sa il ia si pe el, la pranz (ca noi il luam mereu la pranz, mai putin in vara, cand vreo luna a stat acolo si la somn, ca nu ma descurcam...) mi l-a adus o bunicuta, eu l-am dus la schi la 2.15 si l-am luat la 6.00 (eu cu Matei, fireste). Marti l-am dus eu dimineata si tot eu (noi, intelegeti voi, Matei nu vrea inca sa stea singur 10 minute... [:D]) l-am luat la pranz. Miercuri l-am tinut acasa pana la 2.15 cand l-am dus la schi, l-am luat la 6.00. Joi l-am dus la gradi dimineata, l-am luat la pranz. Ca il duc la schi inseamna ca il duc in fata gradinitei care e la un pas de noi, o vad de la geamul sufrageriei, suntem primul bloc de dupa ea. Tot de acolo il iau. In rest... in casa e un talmes-balmes, eu sunt obosita... mancare nu am timp sa fac, vasele zac mult in chiuveta etc. Mai vrei detalii? [:I] A, cand il culc pe cel mic, cel mare tebuie sa faca liniste, si de obicei asa face. Am un baiat (din doi) mare mai! [pk] (Tu mai ai planuri de bb2?) Si da, cu criza asta am vorbit cu seful meu de la serviciu si voi sta acasa 2 ani. Sper sa fi luat o decizie buna. Apropo de schi, mi-au zis instructorii ca ii trebuie inca 3-5 ore dupa care probabil va cobori din Postavaru! Si nu e un talent! E un copil normal care invata schi! Mi-e cam frica de coborarea asta... CristinaD, se merita sa faci bb2! Crede-ma! Eu eram destul de zdruncinata la Stefan, mi se parea ca nu voi mai apuca niciodata sa fac ceva cu viata mea profesionala (si pana acum nici nu am apucat sa fac mare lucru, mi-am dat licenta insarcinata in 3 luni cu Stefan ca deh, ma maritasem din anul 2 de facultate! Din dragoste! [pk] Si cina m-ar fi angajat insarcinata? Nimeni, asa ca am ramas educatoare pana am nascut, eu avand post in Bv, apoi inca un an dupa ce am revenit din concediul de 2 ani tot educatoare am fost... abia apoi am schimbat domeniul), nu aveam rabdare prea multa, dar incet-incet a venit... La bb2 sunt mai rabdatoare, probabil fac si unele greseli (vezi adormitul in brate etc.), sunt cat China si nu exagerez deloc spunand asta... Laura, la mine va fi la fel si saptamana viitoare (mai departe inca nu stie sotul cum va fi)... ce fac eu in ritmul asta?? Slabesc, ar zice unii, dar mie imi slabesc rau si balamalele... ca desi am 30, curand 31... ma simt de parca as avea 60... De ceva vreme Matei vrea sa fiu mereu langa el (dorm cu el in pat...), zi si noapte, nu stiu de ce, cert este ca plange rau daca dispar din raza lui vizuala... noaptea ma cauta prin pat... Sper sa-i treaca, nici la baie nu pot merge... nu mai zic ce dusuri fac daca sunt numai eu cu ei... DAR merita pana la ultima picatura de oboseala sa ai 2 copii! E greu, pentru unii e foooooarte greu, dar merita! INCERCATI! [pup] Va pup pe toate, sanatate sa avem si le rezolvam noi pe celelalte! Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

......pe mine nici sa nu ma intrebati daca e mai bine cu 2 ....sau 3[:D], ca nu mai scapati de mine. Incet, incet incepem sa facem tot mai multe lucruri impreuna. Stam toti la masa, nu mai fac n-spe feluri de mancare, merg cu totii in acelasi timp la culcare, se spala singuri pe dinti[:D]. Ma intrebati daca se joaca impreuna. Fetele da, David cu fetele...NU. Fetele sunt ca doua maimutzele (tot mai multa lume ma intreaba daca sunt gemene), se joaca de-a mami si de-a papi, Cea mica e mami si cea mare e "kind, fetita". Cea mare e Prinzesin si cea mica Pipi Lang strumf[:D] Ce nu fac???? si totul la patrat[alcool]. Rar de tot cand se joaca toti 3 impreuna. Si atunci numai se alearga,si se prostesc. altfel David le alunga din preajma lui, ca-i strica jocurile, il bazaie. Doar ca el e cam fraier, cand ele de fapt ar executa orice le-ar ordona numai sa le bage si pe ele in seama. Altfel le iubeste mult si e tareee protector cu ele. Nicoleta deci si tu ai un skior?? Ii place la ski? cand a inceput? ...sigur vei ajunge si tu la Barcelona! Si eu am fost in weekend singura cu toti, si, si fara masina. Barbatu s-a duc la ski la socrii pe munte. De fapt trebuia sa mergem toti dar soacra i-a sugerat sa nu vin cu fetele ca e frig rau si nu pot sta afara si va trebui sa stau mai mult prin casa si...si [:-@].Si am zis ca daca e frig pentru fete, e frig si pentru David si nu l-am mai lasat nici le el. Sanzi noi avem o pisica. De mult de tot David ma batea la cap sa ne luam una. i-am promis ca luam cand vom avea casa. Iaca matza o avem de aprope 2 ani, casa inca nu[:D]. De fapt ea ne-a gasit pe noi. Era pui si s-a aciuit la noi in curte. si cum n-a revendicat-o nimeni, a ramas a noastra. Nu-i prea e drag de copii. Se ascunde pe unde poate cat misuna ei prin casa, cum e liniste apare. Cel mai drag ii e de barbatu-meu, si pe mine ma cam ocoleste. Caine nu ne luam tocmai din cauza ca nu prea ai ce face cu el cand pleci de acasa. Asa pisica sta pe langa casa, o hranesc vecinii, sau o luam cu noi Devoska sigur vei gasi ceva pe plac, chiar daca te vei reorienta. De cat timp sunteti acolo? Cum merge cu limba? Nu stiu cum e acolo. aici sunt o multime de cursuri, scoli pentru adulti, pe care le poti face, sau asa cum mi-au tot spus mie sa-ti cauti ceva pana gasesti. Eu am asteptat 5 ani pana sa incep sa lucrez. Bine, am avut si 3 copii intre timp asa ca prea mult timp de lucru nu prea mi-a ramas. eu pot spune ca am avut noroc sa-mi practic meseria. As fi facut orice la inceput, dar pana la urma s-a potrivit cum nu se putea mai bine. [pup][pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira, [:I]. Incepe sa-mi fie jena ca ma plang... dar poate ai sotul acasa in fiecare seara... imi amintesc, era Stefan mic si a lipsit 2 luni, cu o pauza de un week-end, asta cel mai mult cumulat... dar bineinteles ca nu a fost singura data cand a lipsit... insa tot e mai greu cu 3, mai ales la asa diferenta! Ai avut curaj! Si parca 3 cezariene, nu? iti donez toate floricelele primite! [pup] (ma gandesc uneori cum ar fi cu 3... [8D] Stefan e schior din ianuarie anul asta abia... are 7 "dati" la activ. Ii place, nu e nicio graba... poate incercam si tenisul din primavara, pe langa inot. Nicoleta, mama lui Stefan [cavaler] si a lui Matei [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta nu-ti fie jena sa te plangi. Stiu ce zici[flo].......si eu ma plang si inca muuult[:D], da tot fericita sunt. al meu era seara acasa, ma ajuta cat putea dar era si el daramat (se trezea in fiecare zi la 5).....acum ma are el pe mine in fiecare seara acasa[:D]. .........da am 3 cezariene, da ce mai conteaza. si o sa vezi ca va fi pe zi ce trece tot mai usor.[pup] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut si eu dupa mult timp am ramas restanta cu urari de la multi ani cu sanatate pentru Stefan (nicoleta)si Bogdan(ruxij).numai bine si noroc! deocamdata am citit o parte din postari dar promit sa vad si pozele din ultimul timp. va pup pe toate! mami de [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7b841915e4d3f468ee5e00&skin_id=10&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Mariuca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si pitici, va doresc tot binele din lume si sa fiti sanatosi[asia] [pup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2 [ispita] 100% Isabelle[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...